rrrm www.mijnmaasstad.nl Winterhart Schiedam zoekt nieuwe bestuursleden Regiotaxi bij Vlietland Ziekenhuis vervoert 8000ste passagier Wekeiijks zijn alle edities van Maasstad weekbladen ook on-line te vinden op www.mijnmaasstad.nl. Alle redactionele artikelen, foto's en advertenties kunt u tot een jaar na verschijning, terug vinden op de website. stad Wekeiijks wat je wilt weten! Will (T-£^(-|A (CT maas stad gemeente Schiedam 's Ochtends de ramen krabben ijsbloemen op de ruiten en oor- warmers op. Dit jaar was het sinds lange tijd weer winter in Schiedam. De Elfstedentocht vindt nog maar een keer in de achttien jaar plaats. Maar gelukkig hebben Schiedam- mers de ijsbaan. Elk jaar rond half december veran- dert Schiedam in een winters spek- takel en kan men vier weken lang genieten van winterse gezelligheid. Het Stadserf in Schiedam wordt om- getoverd tot een schitterende over- dekte ijsbaan en traditiegetrouw vindt in de Grote Kerk een sfeer- volle kerstmarkt plaats. Hierbij gaan diverse Schiedamse ondernemers de samenwerking aan. Tijdens Winter- hart Schiedam is er voldoende te doen, te beluisteren en te onder- nemen. Dit zorgt er dan ook voor dat de kerstmarkt in drie dagen tijd ongeveer 6.000 bezoekers telt en in 3 weken de ijsbaan ruim 16000 bezoekers. Voor het organiseren van dit eve- nement is een solide bestuur nodig. Aangezien recentelijk twee bestuurs leden een uitdaging elders hebben gevonden, is het bestuur op zoek naar twee nieuwe bestuursleden die ons willen versterken en helpen bij het organiseren van het evenement. Voor u als nieuw bestuurslid bestaan de werkzaamheden uit eenmaal per maand vergaderen. Naarmate het evenement nadert (rond oktober) vindt de vergadering tweemaal per maand plaats. Daarnaast bent u ongeveer twee uur per maand buiten de vergaderingen om bezig met het evenement (denk aan benaderen relaties, leggen van contacten, lezen van de stukken). Wij willen hierbij in het bijzon- der benadrukken dat de uitvoerende werkzaamheden zoals het publici- teitstraject, de technische realisatie, de op en afbouw en de coordina- tie van het evenement, geen taken voor het bestuur vormen, maar zijn uitbesteed aan evenementenbureau Fun-Key Events. Bent u gei'nteresseerd of wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met: Engeline van Collenburg (voorzitter Stichting Schiedams Winterhart) tel. 010 4710993, of Astrid van Pelt (uitvoerend producent) tel. 010 4270888. Verleende evenementenvergunning Summermadness 2009 De burgemeester van Schiedam heeft een vergunning/ontheffing ver- leend aan de S WS Welzijn voor het houden van diverse festiviteiten in het Beatrixpark te Schiedam van 13 juli tot en met 18 juli 2009 en van 17 augustus tot en met 21 augustus 2009 onder de naam Summer Madness. Deze festiviteiten bestaan onder uit diverse sport- en kinderactiviteiten, een metalfestival genaamd "Herrie in Schiedan" en de afsluitende Baki- night op 21 augustus 2009. Vanaf 16 juli 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunning/onthef fing gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Binnen zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaar- schrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aan- geven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst, kunt u daarvoor een verzoek indienen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuurs- recht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de van Schiedam een bezwaarschrift hebt ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. De speciale haltevan de regio taxi bij het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam functioneert uitstekend. In het eerste half jaar van het bestaan van het ziekenhuis zijn niet minder dan achtduizend personen vervoerd. Op donderdag 9 juli zetten alle betrokken in stances de gelukkige passagier - mevrouw E. Groenendaal-van der Hoeven (89) uit Maassluis - in het zonnetje. Zij kreeg onder meer ge- lukwensen van de wethouders Wmo uit de drie Waterweggemeenten. De Regiotaxi Waterweg is bedoeld voor mensen die bijvoorbeeld door een handicap niet in staat zijn met het gewone openbaar vervoer te rei- zen. Het vervoer geschiedt van deur tot deur. De regiotaxi is een voorzie- ning van ROGplus Nieuwe Water weg Noord. Deze instantie voert in opdracht van de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis een aantal taken uit in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Daarbij gaat het om indivi- duele voorzieningen zoals een pas voor de Regiotaxi Waterweg. Connexxion Taxi Services regelt het vervoer in de praktijk. Het betekent dat er vanaf negen uur's ochtends tot acht uur's avonds busjes voorrijden bij de ingang aan de kant van het politiebureau. De passagiers bestel- len de regiotaxi thuis per telefoon. Eenmaal 'klaar' in het ziekenhuis halen zij hun vervoerspas door een kaartlezer bij het taxipunt. Twee keer per uur, elk heel en half uur, meldt de chauffeur zich in de hal van het ziekenhuis voor de terugreis. Direc- teur Rob van de Water van ROGplus toont zich vooral erg ingenomen met de stiptheid van de dienstverlening van de Regiotaxi. "Maar liefst 96 procent van de ritten gebeurt op tijd. En er moeten onderweg heel wat hobbels worden genomen." Ook op bestuurlijk niveau blijkt men uitermate tevreden met de regiotaxi. Christine Daskalakis, wethouder van Schiedam, noemt de regiotaxi 'een extraatje' op wat we hebben aan collectief vervoer. "Het was een logi- sche stap om te zetten. De regiotaxi loopt boven verwachting goed. Er wordt volop gebruik van gemaakt". Taxibestuurders Niet alleen onder de stadsbestuurders zijn positieve geluiden te horen, ook de bestuurders van de regiotaxi's zelf hebben er schik in. Joke Scheffers over de opstapplaats bij het Vlietland Ziekenhuis: "De reizigers hoeven nooit langer dan een half uur te wachten. leder heel en half uur staat er een taxibusje klaar om mensen die via het taxipunt hun reservering hebben gemaakt, te vervoeren. Sinds deze dienst hoor ik geen klachten meer van reizigers." Soms komt het voor dat Joke men- sen ophaalt uit de centrale hal en dat er dan inmiddels meer reizigers paraat staan om te vertrekken. "Dan neem ik altijd contact op met onze Foto: Wethouder Daskalakis zet samen met haar collega's de 8000ste passagier in het zonnetje. centrale om na te vragen of er voor deze mensen al een taxi onderweg is. Vaak is dit het geval en anders over- leg ik met mijn collega's of ik deze mensen ook mee kan nemen." weekbladen «-• A weekbladen Am weekbladen fenificar MMmkl «r an

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6