B Auto Ford Ka filmster Evenwicht Het is een publiciteitsstunt van Ford om zijn kersverse benjamin onder de aandacht van een miljoenenpubliek te brengen. De Ka die wij tes- ten, is net als de Ka op het witte doek gespoten in de metallic kleur Meditate. Het geeft de auto een vol- wassen uitstraling, zeker in combinatie met de fraaie lichtmetalen 16-inchwielen (plus achthonderd euro, in- clusief donker getinte zijruit- jes achter). Ook rijdend maakt de Ka een volwassen indruk. Altijd geeft hij zijn bestuurder het idee in een grotere auto te rijden. De Ka rijdt voor zijn klasse bovengemiddeld com- fortabel en het valt op hoe stil het binnen is. De hoog geplaatste versnellingspook ligt goed onder handbereik en het schakelen zelf gaat licht en met prettig korte slagen. Geen wonder dat Ca mille in het drukke stads- verkeer van Haiti iedereen achter zich laat! Het zicht schuin naar achteren is door de kleine zijruitjes achter wel wat beperkt. De Ka met 1,2-liter benzi- nemotor is natuurlijk geen partij voor de Aston Martin van James Bond, maar hij kan toch prima meekomen met het overige verkeer. Dat de Ka daarbij volgens Ford slechts 5,1 liter benzine per 100 km verbruikt en het groene energielabel B heeft, zal vooral 'M' - de baas van Bond - aanspreken. Het dashboard van de Ka is speels vormgegeven. De ge- bruikte materialen doen door hun diverse - in ons geval warme - kleuren niet goed- koop aan, ondanks dat ze hard zijn. Een slimmigheidje dat door 'Q' - de techneut van MI6 - lijkt te z(jn be- dacht, is de hap uit het rech- terdeel van het dashboard. Daardoor zit de bijrijder niet meteen met zijn knieen tegen het dashboardkastje wanneer hij zijn stoel naar voren schuift om wat meer knieruimte voor de persoon achter hem te creeren. Ford vraagt minimaal 10.000 euro voor de Ka. Net als in een echte Bondauto is ook in de Ka een aantal levens- reddende accessoires stan- daard, zoals ABS en twee airbags. Voor 11.000 euro levert Ford de Ka Titanium met onder meer airconditio- ning. Leg hier 250 euro bij en Ford spuit de grilleomlijs- ting, de spiegelkappen en de achterklephandgreep van de Ka - ongeacht de carrosse- riekleur - rood, wit, oranje of groen en voegt een chro- men uitlaatsierstuk toe. La ter volgen nog designpakket ten waarmee je de Ka hele- maal een eigen gezicht kunt geven. Zou het ook mogelijk zijn de cijfers 007 op de mo- torkap te laten plakken? Infiniti, een nieuw merk in Nederland Het is een van de vier model- len van Infiniti. De G37 Cou pe is het zustermodel van de G37 Sedan. Daarnaast heeft Infiniti de EX37, een soort stationwagon met SUV-uit- straling en de FX37/FX50, een imposante SUV. Aan pure kracht geen gebrek: de auto's hebben standaard een geavanceerde zescilin- dermotor met een vermo gen van 235 kW/320 pk. De EX en FX hebben standaard vierwielaandrijving en af- hankelijk van de uitvoering hebben de Infiniti's ook nog vierwielsturing. Zo verschillend als ze eruit- zien, het viertal heeft vooral veel overeenkomsten. Zoals de motor. Ook hebben alle vier de modellen een opval- lend design. Ze gaan aller- minst op in de massa, wat voor de ontwerpers een mooi compliment is. Bovendien vertelt de buitenkant heel precies wat de auto belooft: comfort en kracht. Dat komt voor rekening van de vloei- ende lijnen en de zeer lange motorkap. Het interieur van de Infi niti's is ronduit chic. Mooie meters, een goede inde- ling, fraaie materialen en een sublieme afwerking to- nen hun waarde. Het grote kleurenscherm van het na- vigatiesysteem biedt perfect beeld en de bedieningknop- pen er direct voor maken het gebruik kinderlijksimpel. In finiti levert de optie om vier minicamera's te installeren waardoor de bestuurder op het scherm kan zien wat zich random de auto bevindt. Een andere bijzondere optie is de lak die in staat is lichte, op- pervlakkige beschadigingen zelf weg te werken. Staat de G37 Coupe voor gra- cieuze sportiviteit, de G37 Sedan legt het accent op po wer en comfort. De EX37 is een vreemde eend in de au- tobijt - hij lijkt niet echt op een bestaand modellen is meer een mix. Zijn sportieve karakter heeft er merkbaar niet onder geleden, de EX37 imponeert door zijn sprint- vermogen en stuurt trefze- ker door zeer scherpe boch- ten. Daarbij is hij stil, waar door je vaak sneller rijdt dan je denkt. De FX-versie is een enorme SUV. Als enige is hij ook leverbaar met een acht- cilindermotor (287 kW/390 pk) die de auto vleugels geeft. De combinatie van kracht en grootte is sensationeel en roept een gevoel van onaan- tastbaarheid op. De Infiniti's zijn luxe auto's. Gemaakt voor liefhebbers van mooie techniek, stijl en sportiviteit. Het prijskaartje begint bij iets minder dan 60.000 euro voor de G37 Se dan en gaat door tot iets bo- ven de 100.000 euro voor het grootste en meest indruk- wekkende model, de FX50S. Maasstad Weekbladert Woensdag 15 juli 2009 Met designpakketten is het uitertijk van de Ka naar eigen smaak te vormen. De Ford Ka is at beroemd. In de nieuwste James Bond- film, Quantum of Solace, manoeuvreert de oogverblin- dende Bondgirl Camille haar gloednieuwe Ford Ka behen- dig door de smalle en drukke straatjes van Haiti, met Bond op de passagiersstoel. SPEELS VORMGEGEVEN SLIMMIGHEIDJE DESIGNPAKKETTEN Elegant, spierwit, snel en luxueus: de Infiniti G37 Coupe straalt kracht uit en laat die kracht ook voelen. Op de snelweg legt hij met grote rust enorme afstanden af, op kleine weggetjes spant hij zijn spieren bij elke acceleratie. Hij heeft enorm veel vermogen en weet daar goed gebruik van te maken. LANGE MOTORKAP SPRINTVERMOGEN. Infiniti mikt op liefhebbers van bijzondere auto's. I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7