Dicht bij huis Spirit krijgt complete make-over in zomervakantie pa Jazeker mmmm. Wijkkort Wiegman 'kunstenaar van het jaar? Gipsy-music op Grote Markt Nationale Hypotheek Garantie De Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman is ge- nomineerd voor de verkiezing 'Kunstenaar van het jaar 2009'. Hij is verkozen door een panel van on- geveer honderd kunstkenners waaronder museum- directeuren, recensenten en kunsthandelaren. De Schiedamse kunstenaar staat tussen een negentig- tal Nederlandse kunstenaars die meedingen naar de hoofdprijs. Andere bekende kunstenaars die mee- doen zijn fotografe Inez van Lamswerde en de beel- dend kunstenaars Jan Dibbets, Anton Corbijn en Je- roen Henneman. Ook aanstomend talent doet mee. Het publiek kan stemmen op www.kunstweek.nl en deze stemronde bepaalt welke finalisten er overblij- ven. Op 6 november worden de winnaars bekend ge- maakt. A1 eerder deed Schiedamse schilder Jacques Tange succesvol mee aan de verkiezingen en kreeg de pres- tigieuze prijs in 2005. Zaterdagavond 18 juli speelt het vermaarde Rosen berg Trio gratis op de Grote Markt op. Het fotomu- ziekfestival IMPF organiseert samen met Cafe van Diggelen en Restaurant't Stadhuys een avond vol zi- geunermuziek. Hoofdattractie Rosenberg Trio wordt die avond geleid door Mozes Stochelo, de jongere broer van Stochelo die in het buitenland verblijft. Iedereen met camera of (foto-)mobieltje kan mee- doen aan de fotowedstrijd met de optredens van de avond. Een professionele jury van het IMPF festival zal op 28 juli in galerie S-Town de winnaars bekend- maken. Naast het Rosenberg Trio met zigeunerjazz- muziek van Django Reinhardt treden ook La Balan- core, een gipsy popband uit Zoetermeer, en de dj Buddha op. schiedam> zodat het terras bijna dubbel zo groot geworden om de toplaag nu al te ver- Het clubgebouw en eerste veld van hoc- werd en wisten enkele knutselaars zelfs vangen. Dat betekent-dat er na de zo- keyclub Spirit krijgen deze zomer een nieuw tuinmeubilair in elkaar te ze'tten mervakantie al kan worden gespeeld op complete metamorfose. Een groep van van oud steigerhout. een semi-waterveld, iets waar de club rond de 75 vrijwilligers heeft het laatste Het zandingestrooide hoofdveld zou ei- vanzelfsprekend enorm blij mee is. En weekend van juni en het eerste van juli genlijk pas in de winterstop verwijderd wat volgens kenners ook gewoon nood- met elkaar het gedateerde en vervallen worden. Door een, volgens de club 'fan- zaak is omdat het eerste dameseftal clubhuis omgetoverd in een modern en tastische bijdrage van het Fonds Schie- eerste klasse gaat spelen en qok andere fris chalet. Ook werd er flink gesnoeid, dam Vlaardingen' is het echter mogelijk teams steeds hoger gaan spelen. Zwembad Zuid Westfrankelandsedijk 3 3115 HG Schiedam T: 010 426 16 82 F: 010 473 90 96 zwembadzuid^hetnetnl www.zwembadgroenoord.nl Sport- en Recreatiebad Groenoord Prinses Beatrixlaan 2 3121 JN Schiedam T; 010 471 93 27 F: 010 471 67 29 (S>: groenoord(2sportfondsen.nl www.zwembadgroenoord.nl Openingstijden Recreatiefzwemmen Zomervakantie 2009 Zwembad Zuid Maandag t/m Vrijdag 13:00u - 17:00u Op de Zaterdag zijn wij gesloten! Kijk op www.zwembadgroenoord.nl voor de overige openingstijden! Sport- en Recreatiebad Groenoord ma, di, do, vrij 10:00u - 19:00u woe 10:00u - 15:30u za 8r zo 10:00u - 17:00u Kijk op www.zwembadgroenoord.nl voor de overige openingstijden! S-rhiedamco zwembaden de Column van Cees Risseeuw www.hypotheker.nl In deze economisch roerige tijden is er al veel kritiek geweest op onze regering. Nu is het in Nederland altijd al zo geweest dat die partijen die de regering vormen altijd veel kritiek krijgen. Hoge bomen vangen veel wind, en het is natuurlijk echt Hollands om met de zeis klaar te staan zodra iemand zijn/haar hoofd boven het maaiveld uitsteekt. Dit Nederlands gebruik zou wat mij betreft snel afgeschaft moeten worden. Het lijkt soms wel of we in Nederland een ander zijn succes niet gunnen, en al helemaal niet als ie mand die met hard of creatief werken een goede boterham weet te verdienen! Gun iemand nu eens zijn/haar succes. Of zou dit trekje voortkomen uit jaloezie? Maar goed, daar wil ik het nu eigenlijk niet over hebben. Onze regering doet namelijk ook goede dingen! Een daarvan is dat men nu, voorlopig tijdelijk, de grens van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) heeft verhoogd naar een bedrag van 350.000,-. Dat is een verhoging van maar liefst 85.000,-! Hiermee wil de regering de vastlopende huizenmarkt een stevige impuls geven. En terecht, want hiermee kunnen banken makkelijker geld uitlenen, zonder dat zij een risico lopen, en kunnen kopers met een lagere rente een hypotheek afsluiten. Allemaal positief natuurlijk. Aan elk voordeel kleeft een (mogelijk) nadeel, het is na tuurlijk niet de bedoeling dat deze verhoging de huizenprijs weer flink opdrijft. Daar zitten we nu niet op te wachten denk ik. 0 ja, ik vergeet bijna een heel belangrijk aspect voor mensen die nu een hypotheek hebben. Het is namelijk onder bepaalde voorwaarden ook mogelijk om een hypo theek zonder NHG, over te sluiten met NHG. De kosten en voorwaarden wegen bijna altijd op tegen het voordeel van de garantie en de lage rente. Er is dus werk aan de winkel, zowel voor u als voor ons, en het kan (en zal) u alleen maar voordeel opleveren, dus dat zijn toch positieve berichten in deze lastige tijden. Dus, wilt u gaan kopen of heeft u een lopende hypotheek onder de 350.000,-, er zijn nu moge- lijkheden. Maak snel een afspraak en kijk of er voor u ook voordeel valt te behalen. U kunt u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl Maasstad Weekbladen Schiedam Woerisdag 15 juli 2009 XQ84-f Sfp .■rwPMS? v'—;-,,'. -yvc "i/'ir 'f o| -JL v -v.i De komende weken wordt er hard qewerkt aan de Hargalaan. Een bedrijf uit Drenthe had in een dag de oude toplaag verwijderd. Onderdeel van Afdeling Sport en Recreatie Gemeente Schiedam Onderdeel van Sportfondsen Nederland ciuaii^5> Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseur Oe Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9