in de haven Uitbreiding Broekman Distriport Aantal wegvervoerders ondanks crisis stabiel Sabrina Starke opent Wereldhavendagen Gespot: schip en opleidingsinstituut in een Bi&P 'Voorkom leegrijden' Nederland in top spoorliberalisering Momenteel verlengt aan- nemer Kraaijenveld aan de oostkant van de terminal de zeekade met 120 meter. Hierdoor is er vanaf novem- ber 2009 een, tweede, lig- plaats beschikbaar van 243 meter lengte en een diepte van 12,65 meter. Het achter- liggende terrein is al eerder aangelegd. Vanaf eind dit jaar wordt tevens de weste- lijke kade verlengd. Dit werk wordt in maart 2010 opgele- verd. Broekman DistriPort heeft momenteel een oppervlak- te van circa 20 hectare met daarop 35.000 m2 over- dekte opslag. Ruim 13.000 m2 daarvan bestaat uit de 'all weather terminal' voor overdekte overslag van/in schepen tot 9.000 dwt en ge- conditioneerde opslag voor staalproducten van hoge kwaliteit. De kadelengte is 540 meter, waarvan 75 me ter overdekt. Hier is tevens ruimte voor een binnen- vaartschip voor boord-boord overslag met het zeeschip. De terminal beschikt over een railaansluiting van twee sporen met een lengte van 900 meter, waarvan 150 me ter overdekt. Belangrijke klanten zijn de Finse staalproducent Rau- taruukki en de Italiaanse metalenhandelaar Pacorini. Ook worden staalproducten opgeslagen voor Hoogovens IJmuiden, ThyssenKrupp en Lensveld. DistriPort heeft een interne verbinding met de aangrenzende railtermi- nal van Bertschi. Vijf grote wegvervoerders van zeecontainers uit de regio Rot terdam gaan leegrijden voorkomen in het gezamenlijke be- drijf 'Truck Load Match Rotterdam'. Alle transportopdrach- ten worden gemeld aan het ook door ECT gebruikte geauto- matiseerde planningssysteem. Dit bepaalt, in samenspraak met de planners van de deelnemende bedrijven, bij elke op- dracht de beste uitwisseling van inkomende en uitgaande containers. De deelnemers rekenen op een 'leegreductie' met ongeveer 30 procent. Er werd al vele jaren gepraat over de samenwerking, maar de economische teruggang gaf de beslissende impuls. De vijf, Van den Bogerd, GTO, JGT, Van der Most en G. van der Heijden Zn., hebben ongeveer driehonderd trekkers op de weg. Eind juni was het aantal wegvervoerders in Neder- land vrijwel gelijk aan eind 2008: 12.278. Het geringe aantal faillissementen is voor de 'insiders' moeilijk te verklaren. Wei is duidelijk dat (middel)grote bedrijven meer zijn getroffen dan klei- nere. Mogelijk zijn chauf feurs voor zichzelf begonnen met de momenteel goedkope trucks. In ieder geval is de, kleine, toename van het aan tal bedrijven toe te schrijven aan de groei van het aantal eenmansbedrijven dat nu al meer dan 30 procent telt. De Rotterdams poprevelatie Sabrina Starke opent vrijdag 4 September om 14.00 uur de 32ste editie van de Wereld havendagen die in het teken staan van 'nieuwe energie'. Het evenement vindt plaats op 4, 5 en 6 September. Het thema slaat terug op twee zaken: jongeren en nieuwe energiebronnen. Nieuwe energiebronnen als wind- energie en biobrandstoffen spelen een belangrijke rol bij het nieuwe aanbod van ex- cursies. De haven richt zich op de jeugd en wil nog steeds jongeren aan zich binden. „Scholieren die nog een ar- beidskeuze moeten maken, willen we nu al benaderen. Een belangrijke rol daarbij speelt het jongerenprogram- ma op vrijdag. Dat doen we in samenwerking met Your world. Er is dan een arbeids- marktplein, maar jongeren kunnen ook 'speeddates' ver- krijgeu. Zelfs liefhebbers die willen zeilen op driemaster De Eendracht, kunnen dan aanmonsteren. Op het wa ter voor de Wilhelminakade vinden tijdens de officiele openingsact met Sabrina Starke behendigheidswed- strijden tussen jongeren plaats. Ook in het zaterdag- avondprogramma spelen jongeren een grote rol, want dat komt tot stand met Cod- arts, Hogeschool voor de Kunsten, en zal een menge- ling worden van popmuziek en circusacts", aldus Sabine Bruijnincx. Sabine is de op- volger van Annemieke Loef die de afgelopen tien jaar het evenement organiseerde en onlangs directeur marketing van de gemeente Schiedam werd. Een mooie plek om schepen vast te leggen die wat ver- der komen dan de grote ha- vengebieden is het Charloise Hoofd nabij de Maastunnel. Daar is de Deense SC Baltic gespot die vorige week op weg. was met projectlading naar Krimpen aan den IJs- sel. Het aardige is dat op de achtergrond het karakteris- tieke gebouw van het Scheep- vaart en Transport College (STC) is te zien waarvan de vroegere zeevacTrtschool deel uitmaakt. Schip en opleidingsinstituut in een plaat. De STC telt vele soorten opleidingen en stu dies, ook voor diverse haven- functies zoals de beroeps- begeleidende leerweg (BBL). De leerlingen combineren met BBL onder begeleiding werken in de haven (vaak vier dagen per week) en leren (een dag theorie). De 96 meter lange SC Baltic heeft een draagvermogen van 3991 ton en is gebouwd in 1975 op de werf Sterkoder in het Noorse Kristiansund. Een kleintje en een oudje dus. Eigenaar is thans An dersen Janus uit het Deense Aalborg. S£/4 CARGO Nederland is nummer vier waar het gaat om liberalise- ring van het spoorvervoer in Europa Op een schaal van 1.000 scoort het 809 punten, net achter de top-3: Verenigd Koninkrijk (827), Duitsland (826) en Zweden (825). Deze cijfers, gebaseerd op de situatie 2007, werden eind juni gepresenteerd door 'Railcargo Information Net herlands' De grote meerderheid van de 27onderzochte landen viel in de EU categorie 'op schema'. Deze begint bij 600 punten. Oostenrijk en Zwitserland scoren daarin hoog, Spanje en Belgie laag. In de categorie 'vertraagd' vallen de landen Luxemburg, Frankrijk, Griekenland en Ierland. In Nederland is het aandeel van de vroegere monopo list NS Cargo (inmiddels DB Schenker Nederland, sinds 1997 teruggelopen tot 75 pro- cent in 2006. Het andere kwart wordt ge- deeld door twaalf andere ver- voerders. Het vervoerde vo lume is echter toegenomen, bij een gemiddelde tariefda- ling van zo'n 25 procent. I Maasstad Weekbladen Bedrijvigheid in en om de haven van Rotterdam Woensdaq 22 juli 2009 TX99-B Het Havenbedrijf Rotterdam (HbR) is begonnen met de uitbrei ding van de infrastructuur van Broekman DistriPort aan de Brittanniehaven in het Botlekgebied. Hierdoor verdubbelt de capacibeit van de terminal, gefaseerd, tot ongeveer 1,2 miljoen ton staal, ijzer, metalen en projectlading per jaar. De 32ste Wereldhavendagen worden geopend door de Rotterdamse poprevelatie Sabrina Starke. De fotograaf is Jan de Jonge van www.worldshipsocietyrotterdam.nl. REGIO>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17