Dicht bij huis Zomerterras jazzy begonnen met Hans en Candy Dulfer Gluren bij de buren: 2e week Zomerterras Van Daf tot Bently bij Elegance autobedrijf Jazeker. De Hypotheker. Gewond bij aanhouding „Ik zweer het Vlaardingen, dit is nou djeezzz", zegt Hans Dulfer sarcastisch als hij tus- sen de opzwepende ritmes van zijn soulfunkjazz het pu- bliek opwarmt. Het gaat er zwoel en benauwd aan toe voor een duizend koppige menigte die wel wil dansen en meeklappen. Het zomer terras 2009 begint gelijk met toppers. Eerst vrijdag dochter Candy die de aftrap mocht verrichten en zater- dagavond met topper vader Dulfer. Nu niet met zijn klas- sieke Jazz Quartet maar met zijn houseformatie. In het terraskrant wordt de saxofo- nist omschreven als een 70- jarige tiener.'The beat goes on', een Sonny en Cher-song uit de jaren zestig, wordt als een mantra herhaald. Net zo- lang tot het publiek het mee- brult. De beat goes on, met basgitarist Eric Barkman, DJ Kikke en rapper MC Hel- der. Ondertussen liepen de dames van Theatro Pavana met deinende rokken en op stelten maar toch gracieus door het publiek. Ervoor trad Kasba Nasha op met Bal kan- en zigeunerklanken. Op de vraag: wat is het armste land van Europa, kwam geen goede antwoord. Het publiek wilde liever de zigeunerband horen spelen. Ook de buren bieden deze zomer maanden aanbeve- lenswaardige evenementen. Zo ook het Zomerterras in Vlaardingen dat vrijdag haar tweede weekeinde ingaat. Die avond is er Terrakota uit Portugal en Angola. Ook is er de finale van de Zomerterras Concoursen in de categorie jazz. De zaterdag biedt Afro- music met Mdungu, een 8-mansformatie uit Neder- land. Chiwoniso, een zange- res met een mix van Hiphop en Afrikaanse muziekstijlen, sluit de avond af waar ook slapstick te zien is. En zon- dagmiddag is het tijd voor Franse chansons en kinder- spelen. Zie voor het uitge- breide programma de web site: www.zomerterras.nl. De politie heeft maandag- avond 2 aanhoudingen ver- richt na een bedreiging en mishandeling. Politiemensen zijn tijdens de aanhouding gewond geraakt. Op het Ro- zenburgerplein in Schiedam zou een voetballende jongen door een man zijn geschopt. Bij aankomst troffen agen- ten het 16-jarige slachtoffer uit Schiedam aan. De 47-ja- rige verdachte was inmiddels zijn woning weer ingegaan. Tijdens het aanhoren van het verhaal kwam de man weer uit zijn huis. Net als de moeder van het slachtoffer. De verdachte stelde zich ver haal agressief op richting de moeder waarna de politie de Schiedammer wilde aanhou- den. Op dat moment verzette hij zich en sloeg om zich heen richting de agenten. Ook om- standers bemoeiden zich er- mee, waaronder de 23-jarige zoon van de verdachte. Tij dens de worsteling kreeg een agente een klap op haar neus en een andere politievrouw viel en verwondde haar knie. Ook werden bedreigingen geuit richting de aanwezige politiemensen. De 47-jarige Schiedammer is aangehou- den, net als zijn 23-jarige zoon. De agente moest voor behandeling aan haar neus naar het ziekenhuis. 1 De Hypotheker Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl In het twee verdiepingen tel- lende gebouw aan de Vlaar- dingweg 6o staat werkelijk van alles. „Van een occassion van 500 euro tot een Bentley, je kunt het zo gek niet beden- ken of wij hebben het", ver- telt medewerker Bas van Ele gance autobedrijf. Het bedrijf is een van de grootste in de regio en te vinden in het bedrijvenpark achter de Sligro. In augustus vorig jaar werd het nieuwe pand betrokken waar sim- pelweg veel meer ruimte is voor alle auto's. Het bedrijf doet het goed, meent Bas, en vooral ook met de verkoop van auto's met huurkoop. In dat geval wordt er voor een auto van bijvoor- beeld 5000 euro eerst 1500 euro aanbetaald, waarna in maandelijkse termijnen de rest wordt voldaan. „Vooral interessant voor mensen die bijvoorbeeld een negatieve BKR-registratie achter hun naam hebben staan, die kun- nen op die manier toch hun droom verwezenlijken." Elegance is open van maan- dag tot woensdag van 09.00 tot 17.30 uur, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur en zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Elegance autobedrijf Vlaardingweg 60 3044 CK Rotterdam I Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 5 augustus 2009 X085-e REGIO> FRANK WILLEMSE Varend Corso bracht vrijdag weer een bezoekje aan Vlaardingen. Het leverde drommen pu bliek op. Nabij Polderpoort verdrongen de mensen zich om de met groenten, fruit en bloemen aangeklede schuiten te bewonderen. Rond het thema 'Lekker Eigenwijs' waren verrassende en vernieuwende spektakelstukje op de boten gebouwd. Het Varend Corso trok dit jaar 300.000 mensen naar de kaden in Vlaardingen, Midden-Delfland, Westland en Delft. Het corso is de laatste jaren uitgegroeid tot een groot zomerfeest. Foto: Jan Snijtsheuvei De dames van Theatro Pavana bewogen met deinende rokken en op Stelten door het publiek. Foto: Roger van der Kraan REGI0> SCHIEDAM) Starter Huis kopen? Kansen? Hypotheek adviseur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11