Sport Korfballers KVV starten voorbereiding Tennistalent Johan den Toom na winst in twee K2-toernooien kanshebber op NJK Wonder voor Holy VLTC Open geslaagd Sportflftsen Opening kunstgras op 22 augustus Castaignos blijft bij Feyenoord Kunstknie voor Paul de Roos Gratis naar WK judo Top driebanden in Vlaardingen De honkballers van sc Vlaar- dingen Holy hadden een won der nodig om na een min- dere reeks in de eerste helft van de competitie nog kans te houden op promotie naar de 3e klasse. In de afgelopen^ rustperiode van het honkbal blijken dergelijke wonderen nog altijd te bestaan. Ten eerste kreeg concurrent Blue Birds 2 strafpunten omdat zij tegen Holy ongeoorloofde spelers hadden opgesteld. Deze wedstrijd moet daar- naast worden overgespeeld. Verder kwam de ploeg van coach John Jonkers ter ore dat Keytown Hitters uit de competitie is teruggetrok- ken. De club kan geen com- pleet team meer op de been krijgen. VLTC Open kijkt terug op een geslaagd open tennis- toernooi. „Het was weer ge- zellig en vol spannende, soms hele lange wedstrijden. Een aantal keren tot wel l.oo uur in de nacht", meldt wedstrij- leider Nicole Castelijn. „De 190 partijen plannen bleek een enorm puzzelwerk." Ga by van Houten en Patricia Tamboer wonnen namens de thuisclub het vrouwendub- bel op niveau 3. Een 00k de winst in het vrouwenenkel niveau 4 ging naar Tamboer. Het kunstgras van fusieclub CWO op sportpark't Nieuwelant wordt zaterdag 22 augustus op feestelij- ke wijze geopend. Sportwethouder Jan Robberecht is aangetrokken deze formaliteit om 10.00 uur voor zijn rekening te nemen. CWO maakt namelijk reeds sinds afgelopen zaterdag gebruik van de nieuwe vel- den voor trainingen en wedstrijden. 22 augustus speelt de jeugd een belangrijke rol bij de opening. Voor hen is er een ballonnenwedstrijd en de jeugd van Voetbalsgoal speelt een demonstratiewedstrijd. Het Schiedamse voetbaltalent Luc Castaignos heeft aan Feyenoord laten weten voorlopig in Rotterdam te blijven. De talentvolle 16-jarige spits die in de be- langstelling staat van onder meer het Engelse Ar senal, had onlangs een onderhoud met hoofdtrainer Mario Been en techisch directeur Leo Beenhakker. In het gesprek heeft de jeugdinternational aange- geven niet te willen vertrekken. Been beloofde de Ai-speler van Feyenoord dat hij regelmatig met het eerste elftal mee mag trainen. De kans bestaat toch dat de Schiedammer binnenkort een contract in En- geland tekent. Daarin verschijnt dan de clausule dat Castaignos direct weer bij Feyenoord wordt gestald. Paul de Roos heeft sinds enkele weken een kunst knie. De voormalige oefenmeester van onder meer Excelsior'20, SVDPW en Hermes DVS is alweer uit het ziekenhuis. Voor de revalidatie staat zo'n 4 tot 6 weken waardoor de nieuwe trainingscoordinator tijdens de eerste jeugdtrainingen alweer aanwezig denkt te zijn bij Excelsior'20. De korfballers van KV Vlaar- dingen starten donderdag 6 augustus met de voorberei ding op het nieuwe seizoen. De selectie van de Holy-ploeg die tegenwoordig huist aan de Korhoenlaan kent enkele personele mutaties. Zo ging trainer Arno Reijm en komt Rob van der Stelt als nieuwe oefenmeester. Van der Stelt was in het verleden al en kele seizoenen hoofdtrainer bij KW. Op het spelersfront is het vertrek van Peter van der Graaf een aderlating. De boomlange speler gaat naar het Scheveningse KVS op een hoger niveau spelen. Van DKC in Delft komt de 22-ja- rige Suzanne Peeters over. Zij speelde bij haar vorige club regelmatig tegen KW in de eerste klasse. Verder zal routinier Leon Klop weer volwaardig meedraaien in de selectie evenals Peter Hoorn- weg die na vele omzwervin- gen terug is in Vlaardingen. 700 judoka's uit meer dan 80 landen doen van 26 tot 30 augustus mee aan het WK judo in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy'. Maasstad Weekbladen biedt lezers de kans het WK judo gratis te bezoeken. In samenwerking met Rotterdam Topsport en Judobond Nederland zijn iox 2 vrijkaarten beschikbaar voor woensdag 26 augustus. Dan komen voor Nederland Ruben Houkes (wereldkam- pioen van 2007), Aziz Mesa- oudi en Birgit Ente op de ta- tami. Mail voor 2 vrijkaarten uiterlijk zondag 9 augustus 'Ik supporter Houkes' naar prijsvraag@maasstad.nl. Vermeldt 00k naam, post- adres en telefoonnummer. De 10 winnaars krijgen de vrijkaarten thuisgestuurd. Biljartliefhebbers kunnen vanaf eind augustus terecht in Cafe Biljart 't Oogh van Vlaerdingh voor drieban den op het hoogste nationale niveau. Vlaardingen is als speellokatie gekozen door het nieuwe team MCR Me- taalconservering in de ere- divisie. Dit team dat feitelijk een voortzetting is van De Uitspanning uit Barendrecht (degradeerde uit de eredivi- sie), neemt de plaats in van het Kaleidoscope-team dat werd opgeheven. Bij MCR spelen Dion Nelin, Dave Christiani, Richard Bitalis, Ruud Nieuwenburg, Emilio Sciacc^en Jan Verkijk. Je moet het er als 14-jarige tennisser maar voor over hebben. Elke morgen om 8.00 uur op de baan in het Rotterdamse Kralingen en dan vaak 's middags nog- maals. Vlaardinger Johan den Toom zegt er niet veel over na te denken. „Ik ben er gewoon ingegroeid en niet anders gewend. Eerst speel je regionale toernooien en als die goed gaan begin je landelijk en zelfs internati- onaal aan wedstrijden mee te doen. Zeker als je zoals ik altijd alles wint winnen." En dat winnen lukt Den Toom de laatste weken bovengemid- deld. De Vlaardinger won 2 weken geleden in Leeuwar- den zijn le K2-toernooi, een wedstrijdenreeks waarin al- leen de beste tennistalenten van Nederland mogen uit- komen. „Vooraf schatte ik al in dat ik kon winnen. Het tennis gaat de laatste maan- den steeds beter en in Leeu- warden ontbrak de top 4 van dat moment. Dat ik echter vorige week in Den Haag 00k zou winnen had ik niet verwacht. Daar speelden wel alle toppers mee en lootte ik de nummer 1 van Nederland, Russel Josh Evangelista al in de kwartfinale." De huidige vorm van Den Toom en het vertrouwen opgedaan met zijn le K2-winst bleken toe- reikend om Evangelista te verrassen in 2 sets: 6-4 en 6-4. „Hij had gewaarschuwd moeten zijn na mijn prestatie in Leeuwarden." Den Toom beschrijft die cruciale wed strijd als minder eenvoudig dan de uitslag doet vermoe- den. „Ik begon te afwach- tend. Daarna kwam ik meer in mijn spel en nam een 5-2 voorsprong. De spanning werd toen iets teveel en hij kwam terug maar gelukkig won ik die set toch." Ook in de 2e set gaven de 2 kempha- nen elkaar weinig toe. „Door geconcentreerd punt voor punt te blijven spelen, sleep- te ik ook die set eruit." Johan den Toom meent dat hij de laatste maanden vooral op het mentale vlak veel voor- uitgang heeft geboekt. „Ik word nog regelmatig boos in een wedstrijd maar dat be'in- vloed mijn spel nu minder. Ik blijf nu voor elk punt spe len." De grote kracht van Jo han den Toom blijft zijn on- verzettelijkheid en enorme wil om te winnen. „Ik pro- beer altijd de domineren met mijn forehand. Aanvallend spel met harde slagen in de hoeken en zo zoeken naar de winnende punten. Soms wil je dan wel eens te snel gaan maar ook daarmee heb ik mij nu beter in de hand." Na de winst op Russel Josh Evangelista zette Den Toom bij Thor de Bataaf in Den Haag zijn opmars voort met het winnen van zijn 2e K2- toernooi. Resultaat is dat hij nu de nummer 4 van de Ne- derlandse jeugdranglijst is. De winst in Den Haag heeft de Vlaardinger ook het ver trouwen gegeven dat hij de ze week tijdens de REAAL Nationale Jeugd Kampioen- schappen in Asten tot de kanshebbers behoord. „Als ik de halve finales haal ben ik tevreden maar meer moet ook mogelijk zijn. Ik ga er in ieder geval voor. Het zou mooi zijn als ik in de top 3 van Nederland kom want dan krijg je meer kansen om met Jong Oranje mee te trai nen." Johan den Toom heeft geen vastomlijnde plannen voor zijn tennistoekomst. „Het eerstvolgende doel is een plek in Jong Oranje ver- overen maar dan moet ik eerst ook meer .Internationa le wedstrijden gaan spelen. Sowieso wordt het volgend seizoen allemaal wat lasti- ger omdat ik dan eerstejaars ben bij de 16-jarigen." Na het NJK breekt een periode van rust aan voor Johan den Toom. „Ik wil nog best even door door want juist nu ben ik in vorm maar het nieuwe seizoen start pas in het na- jaar." De Vlaardinger heeft nog een jaar voor de boeg van de talentenopleiding van de KNLTB, de zogenaamde LOOT-opleiding. Deze stelt hem instaat naast zijn VWO- opleiding in de sportklas van het Thorbecke gebruik te maken van de regionale trainingsfaciliteiten van de bond. „Eerst wisselde ik club- en bondstrainingen af maar dan heb je te maken met meerdere trainers met meerdere visies en dat werkl soms verwarrend. Nu heb ik een trainer die mij begeleid." >w Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 5 auqustus 2009 WX93-b VLAARDINGEN> Het Formule 1-team van Red Bull Racing verzorgt 16 augustus tijdens Bavaria City Racing een demonstratie. De Schotse Fl-held David Coulthard stuurt zijn bolide dan door de straten van Rot terdam. Na Fernando Alonso is 'DC' de tweede Fl-legende die aan de start verschijnt. Organisator Herman Vaanholt is blij dat op het affiche van de 5e editie van het evenement iconen als Alonso en Coulthard prijken. „We willen het publiek natuurlijk vermaken met de grote namen. Het zegt 00k wat over Bavaria City Racing dat deze helden tijd vrij maken om er in Rotterdam bij te zijn." Dominerend met forehand alles winnen Johan den Toom won in 2 weken tijd 2 K2-toernooien. Foto: Roger van der Kraan ACTIE> VLAARDINGEN>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15