podium journaal Pleinbioscoop brengt twaalf avonden film in de openlucht Eerste overzichtstentoonstelling van de Rotterdamse kunstenaar Dancing in the streets tijdens Fit For Free Dance Parade TentoonsteHing Gassen met Bavaria City Racing Film kijken onder de ster- renhemel? Kom van 19 tot en met 23 augustus met vrien- den, familie of geliefde naar Pleinbioscoop Rotterdam op het Lloyd Multiplein en ge- niet van Hollywoodhits, de beste art films van het afge- lopen jaar en toppers uit de wereldcinema. De films wor- den vertoond op een super- groot scherm en helemaal gratis. De films starten om 21.30 uur. Bezoekers mo- gen hun eigen stoel, bank of kleed meenemen, maar stoeltjes zijn 00k te huur voor een euro per avond. Kaskra- kers zoals Slumdog Millio naire, Gomorra, Milk en The Dark Knight zullen vertoond worden. Maar er is 00k plek voor arthouse films als El dorado, North by Northwest, Quero, Sunshine Cleaning en Le Grand Voyage. Dit jaar kunnen bezoekers voor het eerst 00k eten bij de plein- bios. Vanaf 19.00 uur kun nen bezoekers op het Lloyd Multiplein terecht voor de lekkerste hapjes en drank- jes. De kok van Verhip Eten en Drinken laat zich hierbij inspireren door het land van herkomst of het thema van de film van die avond. Live muziek en dj's brengen mu- ziek op het terrein. Kijk voor meer informatie op www. pleinbioscooprotterdam.nl. Dit weekend dendert een stoet van vrachtwagens vol- geladen met boxen door het centrum van de stad. Een lint van dansende houselief- hebbers in het kielzog. Zater- dag 8 augustus is het weer tijd voor de i4de Fit For Free Dance Parade. Een keur aan clubs presenteren zich in de straten van de stad. Om 12.00 begint de warming up op het festivalterrein op de Boompjes. De Dance Parade zelf begint om 13.00 uur, 00k op de Boompjes. Honderden DJ's, dansers en MC's zullen vanaf die tijd alles geven om de Rotterdam om te toveren in een groot festivalterrein. Vanaf de vroege middag kun je weer door de straten dan- sen op de beats van veertig toonaangevende trucks. El- ke truck in geheel eigen stijl, sound, decor waarmee de beste DJ's en partyorganisa- toren van het moment verte- genwoordigd worden. Dit jaar heeft de Fit For Free Dance Parade op veler ver- zoek weer een eindfeest. De Closing Party vindt plaats op het Lloyd Multiplein. Hou- sehelden als Erick E, Ferry Corsten, Secret Cinema, Sun- nery James en Ryan Marcia- no zullen daar met ronkende beats de dag afsluiten. Kaar- ten voor het eindfeest zijn verkrijgbaar voor 20 euro. Kijk voor meer info op www. fitforfreedanceparade.nl. In de Kunsthal staan tien tentsculptu- ren van Dre Wapenaar. Het is de eerste overzichtstentoonstelling van de Rot terdamse kunstenaar. De canvas bouw- sels van Wapenaar verenigen architec- tuur en beeldhouwkunst. Dat wil niet zeggen dat de bezoeker alleen met de handen achter de rug de expositie mag bekijken. De ritsen van de tenten staan open. Het tentenkamp in onderste zaal van de Kunsthal ziet er verlaten uit. Een enke- le bezoeker loopt tussen de functione- le sculpturen van Wapenaar. Je hoopt bijna dat als het museum sluit, er een volkje te voorschijn komt dat de tenten van Wapenaar thuis noemt. De tentoonstelling vormt namelijk een klein dorp. Elke tent heeft zijn functie. De formatie 'Module Souk' is markt met een aantal kramen. Daarnaast staat de 'Dodenbivak', een blauwe, vier- kante tent met daarin een lijkbaar. Een plek voor bezinning is 'Het Paviljoen van de Leegte'. Deze tent is opgebouwd van hout, touw en doeken. Binnenin het bouwsel heerst een serene rust. De functie van 'Douchetent' spreekt voor zich zelf. In 'Boomtent' en 'Camptent' wordt geslapen. Er is zelfs een kranten- kiosk van canvas en de vogeltjes hebben 00k hun eigen tent. Eigenlijk is de Kunsthal niet de juiste plek voor de sculpturen van Wapenaar. De tenten komen het best tot hun recht in de vrije natuur. De 'Boomtent', die de vorm van een druppel heeft, hangt nu aan een weliswaar aan een boomstam, maar een levende boom zou beter zijn geweest. Wie het trappetje opklimt, zal in de tent een kaart vinden die ge- luiden van vogels beschrijft. Het moet een aparte ervaring zijn om in deze tent wakker te worden met de klanken van een ontwakend bos. De Kunsthal heeft nog wel zijn best gedaan om het de sfeer van natuur op te wekken. Door luid- sprekers klinkt het gezang van vogels en gesjirp van krekels. De tentoonstelling van de tentsculptu-' ren van Dre Wapenaar zijn nog tot en met 30 augustus te zien in de Kunsthal. Bij de expositie wordt een zomerpro- gramma voor kinderen georganiseerd. Kijk voor een overzicht van alle activi- teiten op www.kunsthal.nl. Bavaria City Racing wordt op i 16 augustus voor vijfde edi- tie in Rotterdam gehouden. In de afgelopen jaren is het uitgegroeid tot het race-eve- nement in Nederland, met j in 2008 ruim 550.000 toe- schouwers. Het grotendeels gratis toegankelijke evene- i ment laat het publiek de au- i tosport van dichtbij zien, ho- ren, ruiken en voelen. Naast David Coulthard zal onder andere tweevoudig wereld- kampioen Fernando Alonso i een demonstratie geven in i zijn ING Renault Fi-bolide. I VIP- en tribunekaarten zijn te koop via de website van het evenement. Kijk voor meer informatie en I Maasstad Weekbladen Wekelijks wat )e wilt weten! Wocnsdaq 5 auqustus 2009 TX97-d Neem zelf je comfortabele bank mee naar de Pleinbioscoop en ge- niet van topfilms en - voor het eerst - topeten. ROTTERDAM) Tenten van Dre Wapenaar verdienen eigen volkje ROTTERDAM) Zondag 9 augustus is het weer de Dag van de Romantische Muziek. Het evenement vindt plaats in Het Park bij de Euro- mast in Rotterdam. Het is een dag voor concerten met roman tische, klassieke muziek, koor en aria's, tango en zigeunermu- ziek op zeven podia. Kijk voor meer informatie op www.dag- vanderomantischemuziek.nl. De tenten van Dre Wapenaar zijn tot 30 augustus te zien in de Kunsthal. ROTTERDAM) ROTTERDAM) Aanstaande zaterdag vullen de Rotterdamse straten zich met houseliefhebbers tijdens de Fit For het volledige programma op' Free Dance Parade. I www.bavariacitjTacing.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19