Dicht bij huis De Block: 'De Kameel eindpunt van molenroute' Swingen met lach en traan op Nederlandstalige 3 Meter Peter Colofon Gratis afhalen Krantnetel Schiedamse mentaliteit 'John's Creative' in Graauwe Hengst Van Eersel op orgel 2x de kroeg uitgezet Uitslaande brand in Bellstraat mogelijk opzet Harm de Block blijkt slecht bereikbaar sinds zijn pensio- nering als directeur van Ge meente Werken van Schie dam. „Hij heeft fax maar op een mobieltje heb ik hem nog nooit weten te betrappen", grapt oud-burgemeester Reinier Scheeres bij navraag naar een 06 nummer van de gelauwerde. De Block ziet De Kameel 'als stadspoort en af- sluiting van de toeristische molenroute'. Een historische molenroute langs alle grote stellingmolens die Schiedam kent, dat is het ideaal voor ingenieur Harm de Block. Toeristen meer laten zien dan alleen de binnenstad. Dagjesmensen die verleid moeten worden om die mo lenroute te lopen. Maar die wandelroute moet dan wel af zijn. En niet, als nu, met gaten in de bebouwing en ontsierende nieuwbouw op de route. Zo'n route populair maken eist geduld, overleg om mensen te overtuigen dat de molens uniek zijn voor Schiedam. „Molens zijn ons erfgoed en dat vraagt om steun omdat ze kostbaar en oud zijn". Als jonge in Delft afgestudeerde bouwkundig ingenieur ging De Block in 1972 in Schiedam wonen en werken. Als directeur van het nu opgedoekte ('zonde van de weggelekte kennis') Gemeente Werken leerde hij dat veranderingen langzaam gaan. „Een lange adem is al vereist om genoeg geld via fondsen en acties bij elkaar te krijgen". Ook nu bij de her- bouw van molen De Kameel (kosten 3 miljoen). De eerste steen is inmiddels gelegd, de aannemer aan de slag zodat de eerste contouren vanaf de Proveniersbrug zichtbaar zijn. De Kameel wordt het natuurlijk eindpunt van de molenroute. Die loopt langs de West en Noordvest naar het Doelenplein. Het wordt een stadspoort naar de bin nenstad. Dat is het antwoord op kritiek 'waarom er weer een molen bijkomt'. Boven- dien heeft Schiedam blijk- vangers nodig, volgens De Block. „Schiedam is uniek met haar molens die allemaal aan het water liggen. Een wandeling is ideaal want de fluisterboot komt niet over- al. En het is een mooie bij- drage aan het herstel van de oude binnenstad". Een visie hebben en daar niet van af- wijken, is daarbij volgens De Block de essentie. „Samen- werken met de gemeente en het Fonds Schiedam Vlaar- dingen en andere sponsoren moet niet onderschat wor den. Want dit soort openbare werken is niet een, twee, drie klaar. Daar gaat jaren voor- bereiding aan vooraf. Ondernemer zet zijn SUV voor het huis van burg meester Verver en eist gesprek. Gevolg de gordijnen gaan dicht en de politie rukt massaal uit, man wordt arresteert en wagen wegsleept. Enige dagen later hangt er op het oude stadhuis een protestdoek van dezelfde ondernemer. Tekst: 'Protesteer je dan pak- ken ze je wagen af!' Die tekst is binnen een half uur weggehaald door de politie. De ondernemer, een- manszaak en stukadoor, zegt dat zijn bedrijf door kredietcrisis failliet gaat. Hij wendt zich tot de bur- gemeester Verver omdat die als overheid moet hel- pen. Dat heeft hij toch letterlijk horen zeggen in het programma Pauw Witteman: De overheid gaat al- les doen om de economie, en dus de ondernemers te helpen? Volgende week verschijnt weer een mysteri- euze tekst op een leegstand pand op de Hoogstraat: 'Kunt u de dokter betalen?' Ik niet'. De ondernemer verklaart dat zijn zaak, gezin en gezondheid op het spel staat. Hij heeft verschillende keren geklaagd hierover bij de gemeente. Maar zonder resultaat. Zijn klacht: Ik krijg wel ambtenaren maar niet de burger- moeder te spreken. Op telefonische vragen van de pers wil gemeente Schiedam geen antwoord geven. Totdat een volgende tekst levensgroot op de Koren- beurs staat gespoten. „Onze burgemeester laat haar burgers in tijden van crisis in de kou staan." Dan is het genoeg en laat burgemeester Verver in een pers- bericht weten dat 'deze ondernemer op intimideren- de wijze aandacht vraagt... en het aantasten van de persoonlijke levenssfeer van de burgemeester'. Waar (sarcastisch) achter staat dat die houding niet leidt tot een voorkeursbehandeling. Met andere woorden: man is ten einde raad, zegt zes maanden bezig te zijn om de burgemeester te spreken te krijgen. Maar wordt afgescheept door een x-aantal ambtenaren. En als hij dan zijn stem verheft, krijgt hij de laag van voren. 'U bewandelt niet de juiste weg!' Natuurlijk kent Schiedam vele lastpakken die als het tegenzit hun mond wijd open doen. Zeuren, klagen en zelfs dreigen met van alles. Toch zou de burgemeester er goed aan doen zich open te stellen voor deze Schie damse mentaliteit. En niet op hoge toon (verwijzend naar procedures) een gesprek afwijzen. Nee, juist een ongetwijfeld moeilijk gesprek aangaan met deze Schiedamse burger in nood. Bovendien zijn die pro- testdoeken niet 'levensbedreigend'. En zeker niet zo grievend dat de politie moet ingrijpen. Podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven in Schiedam biedt in de zomer jamsessies op dinsdag en zondag vanaf 20.00 uur. Donderdag 6 augustus vanaf 22.00 uur is er daarnaast een optre- den John's Creative Project. Zij spelen een crossover van onder meer funk, jazz en rock. De 3e van 4 'cultuurborrels' in het Julianapark is op zon dag 9 augustus. Van 14.00 tot 17.30 uur is er weer mu- ziek en ander cultureel ver- tier in het lommerrijke park. In Schiedam-West wordt zondag afgetrapt door Capo op 2 (dansbare covers afge- wisseld met eigen nummers) en 3 Meter Peter die Neder landstalige muziek speelt met een lach en een traan. Voor kinderen komt Clown Bobo naar het park. Bobo verzorgt om 15.00 uur een vCTmakelijke jongleerwork- shop. Rond 15.30 uur is het tijd voor een workshop Tai Chi. Even zwaien met zwaar- dentin deae( sierlijke bewe- gingskunst. Het middagje cultuur wordt afgesloten met muziek van Vier Maten Vooraf en Tear it Up/Hot Rot. Muziektheaterclub Vier Maten Vooraf speelt werk uit de show 'Liedjes van Ei gen Boezem' met muziek, ge- dichten en verhalende inter mezzi. Hot Rot van Kees van Krugten speelt Rock and Roll en Rockabilly. De bandleden maakten eerder de podia onveilig samen met wijlen Herman Brood. Meer infor- matie over Cultuur Borrelt is te vinden op website www. cultuur-julianapark.nl. De 4e en laatste cultuurmiddag van dit seizoen is opzondag 6 September en natuurlijk ook weer in het Julianapark. Kees van Eersel uit Goes bespeelt 11 augustus vanaf 20.00 uur het orgel van de Grote Kerk in Schiedam. Er wordt onder meer werk gespeeld van Pachelbel en Mendelssohn. Een 49-jarige vrouw uit Schiedam is zondagmorgen twee keer uit een cafe verwij- derd. Rond 1.30 uur was de vrouw met een kennis in een horecagelegenheid aan de Singel. Hier vernielde de 47- jarige man een aantal goede- ren en werd aangehouden. De vrouw besloot enige tijd later weer terug te gaan. In de bar gedroeg zij zich agressief en gooide een terrasstoel tegen de ruit waarna zij opnieuw uit het cafe werd gezet. De brand in de Bellstraat van vorige week zaterdag is moge lijk het gevolg van een naar binngengegooide 'brandbom'. Bij de enrome uitslaande brand die dat tot gevolg had is de 38- jarige bewoner ernstig gewond geraakt. Hij is inmiddels bui- ten levensgevaar en wordt betrokken bij het onderzoek naar de achtergronden van de brand die Schiedam-Oost deed op- schrikken. foto: sven van beek I Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 5 augustus 2009 XQ82-a www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E.Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 De molenpromotor Harm de Block: „Molens zijn ons erfgoed en dat vraagt om steun omdat ze kostbaar en oud zijn." Foto: Roger van der Kraan Harm de Block ('Ik ben volkomen verrast') ontving vorige maand de MCM de Grootspeld. Burgmeester Verver roemde zijn jaren- lange inzet voor behoud en restauratie van de Schiedamse molens. Meer dan 25 jaar is hij de drijvende kracht achter de Molenstichting. Onder hem staan 6 Schiedamse molens er trots bij. De 1e steen is gelegd voor een nieuwe 'ouwe': De Kameel. SCHIEDAM> FRANK WILLEMSE Berichten voor deze krant kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl FRANK WILLEMSE Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A c I SCHIEDAM> SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3