I Petit Grand cafe geopend 'De Koemarkt' Herbestraten fiets- en voetpad Slimme Watering (tussen Malmo en rotonde 's-Gravelandseweg) Bespuugd, bedreigd of uitgescholden? Vindt u dat normaal?! J Ik help mensen, maar ben zelf cs vaak slachtoffer... uitgescholden, gehinderd, geslagen. gemeente Schiedam Bouwplan binnenplanse vrijstelling (artikel 3.6 Wro) Joke en Johan, de succesvolle uitbaters van 'De Amstelbron', hebben hun werkterrein uitgebreid. Op een steenworp afstand van hun eerste zaak start- ten de twee actieve ondernemers ook op de Koemarkt een tweede horecagelegenheid. Wethouder Menno Siljee verrichtte onlangs onder grote belangstelling de letterlijk spetterende en knetterende opening van Petit Grand Cafe De Koemarkt'. Voor de vele vaste bezoekers van 'De Amstelbron' zal de ontspannen, gastvrije en vrolijke sfeer in dit etablissement vertrouwd aanvoelen. Toch zijn Joke en Johan van plan het in hun nieuwe aanwinst net weer een beetje anders aan te pakken. Hoe? Dat moet het uitgaans- publiek zelf maar gaan ontdekken in Petit Grand Cafe 'De Koemarkt'. Op maandag 17 augustus (week 34) start de herbestrating van het fiets- en voetpad van de Slimme Watering (de noordelijke richting). De werkzaam- heden duren naar verwachting vijf weken en komen gereed op vrijdag 18 September (week 38). De aanpak be- gint bij het schoolplein en vervolgt in zuidelijke richting tot aan de rotonde. De herbestrating is nodig in verband met wortelopdruk en verzakking van het fiets- en wandelpad. Het verkeer wordt omgeleid via het fiets- en wandelpad van de Slimme Watering aan de straatoverzijde. Mocht u vragen hebben over dit on- derwerp dan kunt u contact opnemen met de heer Dik Boer (projectleider gemeente Schiedam), via het e-mail- adres d.boer@schiedam.nl of bellen naar 010-219 1672. Mensen met een publieke taak heb ben regelmatig te maken met agres- sie, fysiek of verbaal geweld. Denk maar eens aan verkeersregelaars, bus- chauffeurs, verpleegkundigen of het personeel op een ambulance. Maar ook aan politieagenten, docenten op scholen en de medewerkers aan de balies van gemeenten en andere in- stellingen. Deze mensen doen hun werk met de grootste zorg; zij bieden hulp aan diegenen die dit nodig heb ben. Toch zijn zij regelmatig de dupe van de frustraties van anderen. En dat is niet normaal. Daarom spreken overheid en werkgevers met elkaar en met u het volgende af: Agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd Geef de professional de ruimte om zijn of haar werk te doen Volg de aanwijzigen van de professional op Verstoor de (bedrijfs)orde niet Meer informatie? Kijk op www.veiligepublieketaak.nl Aanvraag exploitatievergunning Cafe De Drie Ballons Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Ver- ordening Schiedam (exploitatievergunning) ten behoeve van de vestiging van een horecabedrijf, te weten een cafe met terras, in het pand met adres St Liduinastraat 42, 3117 CT Schiedam (voormalig: cafe Het Spinnewiel). De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn woensdag. donderdag en zondag van 12.00 tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 02.00 uur. Het aangevraagde terras zal worden geplaatst voor het pand en bestaal uit 2 tafels en 8 stoelen. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn woensdag tot en met zondag van 12.00 tot 22.00 uur. Vanaf 5 augustus 2009 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor be- langhebbenden de mogelijkheid mondelinge of schrifte- lijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke. zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horeca bedrijf St Liduinastraat 42'. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: Het gebruik van Dam 1 als poffertjesrestaurant Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.6 van de Wet op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 8 lid C, onder lb uit de voorschriften van het bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe vanaf 6 augustus 2009 t/m 16 September 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wet houders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgevirig voornemens Vrijstelling ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Bouwen van een garage annex berging, Eerste Tuinsingel 24 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Bijzondere Gebouwen". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat garages en bergingen niet zijn opgenomen in de omschrijving. Het bouwplan is daar om tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 3 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruimte lijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de be bouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen voor het bouwen van een garage annex berging voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 6 augustus t/m 16 September 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501,3100 EA Schiedam. Aanvraag vergunning Groenelaan Live Bij de burgemeester van Schiedam is, namens Stichting Pokey, een vergun ning aangevraagd voor het organiseren van Groenelaan Live op zaterdag 12 September 2009. De activiteiten bestaan o.a. uit een braderie op de Groenelaan van 10.00 uur tot 17.00 uur en live muziek op het Wilhelmina- plein van 11.00 uur tot 20.00 uur. De Groenelaan en de zijstraten worden op zaterdag 12 September 2009 afgesloten van 08.00 tot 18.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Groenelaan Live (aanvraag): 5 augustus t/m 19 augustus 2009 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van Groenelaan Live. ■jier+htr

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4