501ID2AM I Gezocht: uitgezonden Schiedamse kinderen Aanvragen van Koninklijke onderscheiding 2010? Alleen deze week nog! www.schiedam.nl Gemeenteberichten Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een Ontheffing ex. artikel 3.23 Wet op de ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het vergroten van de woning d.m.v. een ondergrondse kelder op het perceel plaatselijk bekend Prins Bernhardlaan 94 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" met de bestemming "Bebouwingsklasse OB-I". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de maximale bouwdiepte van 12,00 meter overschreden. Het bouwplan is tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het plan ligt hiertoe vanaf 6 augustus 2009 t/m 16 September 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wet houders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intrekken Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekendgelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer op 27 juli 2009 hebben besloten de onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in tctrekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Griegplein, voor pand nr. 170, 3122 VN Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 5 augustus 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert Intrekken Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer op 28 juli 2009 hebben besloten de onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Havendijk, voor pand nr. 385,3114 EG Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 5 augustus 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert GEMEENTEARCHIEF Sonja van der Pelt in het depot van het Gemeente- archief Schiedam. Foto: Jan van Kampenhout Het Gemeentearchief Schiedam is op zoek naar Schie- dammers die tijdens (of vlak na) de Tweede Wereldoor- log een kinderuitzending hebben meegemaakt. Tevens zoekt het archief mensen die op een andere manier betrokken zijn geweest bij de uitzendingen. Bijvoor- beeld als ouder of als begeleider van een transport. Verhalen, foto's, brieven en dagboeken zijn meer dan welkom. Documenten hoeft u niet af te staan; het materiaal kan met uw toestemming worden gescand. Open Dag Op zaterdag 17 oktober 2009 organiseert het Gemeen tearchief Schiedam in het kader van de Landelijke Archievendag een open dag voor iedereen die ooit zelf is uitgezonden of interesse heeft in de geschiedenis van de kinderuitzendingen. Er worden lezingen gehouden, stukjes film vertoond en er is gelegenheid om oude bekenden terug te zien. Binnenkort leest u meer hierover in de gemeentepagina's op deze plek Sonja van Pelt Het onderzoek van het Gemeentearchief naar uitgezon den kinderen past in het landelijke project 'Getuigen Verhalen' van het ministerie van Volksgezondheid, Wel- zijn en Sport. Op de webstek van het Gemeentearchief, http://archief.schiedam.nl, staat een kort filmpje over Sonja van Pelt. Zij vertelt over haar oorlogservaringen en uitzending naar Twente. Voor meer informatie neemt u contact op met het Gemeentearchief Schiedam. Contactpersoon is Caroline Nieuwendijk, tel. 010-219 1943 of e-mail archief@schiedam.nl. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag ge- opend van 9.00 tot 17.00 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Aan de aanvraag van een Koninklijke onder scheiding is een lange procedure verbonden. Aanvragen ten behoeve van de volgende alge mene decoratieverlening op 29 april 2010 dienen binnen een week na ver- schijning van deze krant bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Iemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke on derscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maat- schappij. In Schiedam zijn honder- den vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesre- gen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Verder is er een informatie- folder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomf, uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze infor matie folder en overige informatie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onder- scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. ffl 5 augustus 2009 nummer 31 Pagina 2 Cot of on Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info©schiedam.nl 1: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5