Het Ondernemersloket www.schiedam.nl Gemeenteberichten voor alle (startende) ondernemers in Schiedam Sloopzaken Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvragen/meldingen van 17 t/m 23 juli 1009 t.h.v. West vest, 3111 BW het slopen van een brug Molensingel 81, 3121 VK het verwijderen van asbest Westfrankelandsedijk 3, 3115 HG het slopen van een bedrijfsgebouw N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Intrekken Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer op 4 augustus 2009 hebben besloten de onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Rozenburgsestraat voor pand nr. 19B, 3114 BR b. Boerhaaveplein voor pand nr. 22, 3122 LN Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemo tiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden be sluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissements- rechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam 5 augustus 2009 Namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Reclamevergunning Op grond van artikel 4.5.2. van de APV- Schiedam is op 15 juli 2009 een reclamevergunning verleend aan: - In Axtion Uitzendgroep BV voor de vestiging aan de Westfrankelandsedijk 1 te Schiedam, in verband met het plaatsen van losse letterreclame (verlicht) op het pand. Dit conform de aanvraag die op 3 juni 2009 is ingediend. Door het onregelmatig verschijnen van het huis-aan-huisblad waarin de gemeentelijke publicaties worden opgenomen, wordt deze publicatie nu pas gedaan. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behande ling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J.R. Menick van de afdeling Vergunningen en Handhaving, tijdens kantooruren rechtstreeks bereikbaar onder telefoonnummer: (010) 2191893. Bekendmaking Projectbesluit 'Oprichten van een onderwijsgebouw in Schieveste' Deze publicatie is vorige week, vanwege het niet verschijnen van Maasstad weekbladen, ook gepubliceerd in het Nieuwe Stadsblad. Besluiten van 21 juli 2009 Vaststellen hogere grenswaarden voor het bouwplan Schieveste Projectbesluit Schieveste Bouwvergunning voor het bouwen van een school voor Schieveste Bouwplan Op 20 maart 2009 is door Avant Bouwpartners BV voor de Lentiz Onderwijsgroep een aanvraag om bouwver gunning ingediend voor het bouwen van een school in het plangebied Schieveste te Schiedam. Het college van Burgmeester en wethouders van Schiedam heeft op 21 juli 2009 besloten om voor dit bouwplan 1. hogere waarden vast te stellen voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting, 2. een projectbesluit vast te stellen en 3. een bouwvergunning te verlenen. Planologisch kader Het bouwplan valt binnen het vigerende bestemmings- plan 'Plan van uitbreiding gemeente Schiedam (in hoofd- zaak)', vastgesteld door de gemeenteraad op 7 juli 1944 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van de pro- vincie Zuid-Holland op 11 juli 1945. Binnen de vigerende regeling is de bouw van een school niet mogelijk. Om de bouw van de school mogelijk te maken, dient een nieuw planologisch kader te worden vastgesteld. Op 15 december 2003 heeft de Raad het Masterplan Schieveste vastgesteld. Op basis van dat Masterplan is in juli 2007 het 'voorontwerp bestemmingsplan Schieveste' (hierna: het voorontwerp) vrijgegeven voor inspraak. Voor de ontwikkeling van Schieveste is daarna een Milieueffect- rapport (MER) opgesteld, dat gelijk met het voorontwerp ter inzage heeft gelegen. Het MER is op 31 januari 2008 door de Raad vastgesteld. Thans worden inspraakreac- ties verwerkt en wordt het voorontwerp aangepast zodat het ontwerp van het bestemmingsplan in procedure kan worden gebracht. De verwachting is dat het bestem mingsplan niet eerder dan aan het eind van het jaar 2009 of aan het begin van het jaar 2010 zal worden vastgesteld door de Raad. Projectbesluit Vooruitlopend op de vaststelling van een bestemmings plan kan de Gemeenteraad ten behoeve van de verwe- zenlijking van een project een projectbesluit nemen. Een aanvraag om een bouwvergunning die niet passend is binnen het vigerende planologische kader dient tevens beschouwd te worden als een aanvraag om een projectbe sluit, aldus artikel 46, derde lid van de Woningwet. De aanvraag om bouwvergunning heeft daarom tevens te gelden als een aanvraag om een projectbesluit van dezelfde datum. Vaststellingsbevoegdheid In haar vergadering van 17 april 2009 heeft de Raad besloten om een projectbesluit voor te bereiden ten behoeve van het oprichten van een schoolgebouw in het plangebied Schieveste te Schiedam. Daarbij heeft de Raad tevens besloten om, op grond van artikel 3.10, vierde lid Wro de bevoegdheid tot het vaststellen van dit projectbesluit te delegeren aan het college. Op grond van de motivering en de toelichting (de ruimte- lijke onderbouwing) heeft college op 21 juli 2009 beslo ten om ten behoeve van het oprichten van een schoolge bouw in het plangebied Schieveste op de gronden zoals weergegeven op de plankaart met de daarbij behorende voorschriften een projectbesluit vast te stellen. Verzoek tot het vaststellen van hogere waarden voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting Uit de toelichting komt naar voren dat voor dit project hogere waarden vastgesteld moeten worden voor de ten hoogste toelaatbare geluidsbelasting (hogere grenswaar den). Artikel 110a, vijfde lid van de Wet geluidhinder voorziet in zo'n procedure. Ten behoeve van het vaststel len van die hogere waarden is een verzoek ingediend voor het vaststellen van hogere waarden voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting. Gelet op het verzoek en het bepaalde in de Wet geluid hinder hebben Burgemeester en wethouders van Schie dam op 21 juli 2009 besloten om voor het oprichten van een onderwijsgebouw in het plangebied Schieveste 1. een hogere grenswaarde van 53dB voor wegverkeersla- waai ter hoogte van Rijksweg A20 vast te stellen 2.een hogere grenswaarde van 49dB voor wegverkeersla- waai ter hoogte van de Horvathweg vast te stellen en 3.een hogere grenswaarde van 67dB voor spoorwegla- waai (spoorlijn Rotterdam Den Haag/Hoek van Hol land) vast te stellen. Procedure Op grond van afdeling 3.4 is het ontwerp projectbesluit, inclusief de toelichting met de relevante stukken zoals de kaart en de voorschriften vanaf 29 mei 2009 voor zes weken ter inzage gelegd. Op grond van artikel 3.11 Wro en artikel 3.12 Awb is voorafgaand aan die terinzagelegging een kennisge- ving geplaatst in het plaatselijk huis-aan-huisblad en de Staatscourant. Daarnaast wordt de kennisgeving geplaatst op de gemeentelijke website. Ook is de kennis geving verzonden naar de betrokken overheidsdiensten zoals genoemd in artikel 3.11, eerste lid onder b Wro. Omdat de bouwvergunning niet eerder verleend kan worden dan nadat een projectbesluit is vastgesteld, is ook het ontwerp van de bouwvergunning ter inzage gelegd. Ten behoeve van het verlenen van het projectbesluit is het noodzakelijk om hogere waarden vast te stellen voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting. Ook het ontwerp van dat besluit is ter inzage gelegd. Zienswijzen Op het ontwerp besluit tot het vaststellen van hogere grenswaarden zijn op 7 juli 2009 zienswijzen ontvangen van de Vereniging van Eigenaren Hollandia te Schiedam en van de Bewonersvereniging Delflandseweg te Schie dam. Beide zienswijzen zijn niet ontvankelijk verklaard, omdat indieners niet zijn aan te merken als belangheb- bende. Rechtsbescherming Tegen de vastgestelde hogere waarden voor de ten hoog ste toegestane geluidsbelasting kan binnen zes weken na besluitvorming een beroepschrift worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te Den Haag (Postbus 20019, 2500 EA). Tegen het projectbesluit en tegen de bouwvergunning kan binnen zes weken na besluitvorming een beroepschrift worden ingediend bij de Rechtbank Rotterdam te Rot terdam (Postbus 50950, 3007 BL). Het projectbesluit ligt daartoe zes weken ter inzage vanaf 30 juli 2009 bij de balie van de Stadswinkel van de Gemeente Schiedam. Voor alle besluiten geldt dat een beroep slechts ontvanke lijk is, indien eerst een zienswijze is ingediend. Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-246 53 04 info@schiedam.nl openingstijden: maandag 12.00 uur - 16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 - 16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur 5 augustus 2009 nummer 31 Pagina 4 Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 E-mail: info®sch»edam.nl Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7