Dicht bij huis <r 'We kunnen toch niet alleen met braderieen aankomen' Finkers in kerk Ovemachten in Zwembad Zuid Rijnmondband 5e en 7e op WMC Voetballen met SWS Met een 'luisterviering' kun- nen kerkgangers zondag 9 augustus in de Heilig Hart- kerk in de Gorzen de kwa- liteiten van de nieuwe ge- luidsinstallatie checken. In de monumentale kerk klin- ken tijdens de mis van 9.45 uur de vaste gezangen van de Sint Jorismis, gecompo- neerd door Herman Finkers. Cabaretier Finkers schreef deze kerkmis in 1990, bij ge- legenheid van zijn huwelijk. Ook schalt er zondag muziek door de boxen van Benjamin Britten en Maurice Durufle. Zwembad Zuid biedt vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus voor de tse maal het zomer- se overnachtingsweekeinde voor kinderen van 6 tot 12 jaar met een zwemdiploma. De kinderen zetten vanaf 16.00 uur hun eigen tent op. Als alle tenten staan, start het overnachtingsfeestje met discozwemmen, spelletjes spelen en gezellig eten. En het belangrijkste is natuur- lijk het slapen in de tent. Het overnachtingsweekeinde kost 10,00 euro per kind en het kampeeravontuur duurt tot zaterdag om 10.00 uur. Inschrijfformulieren liggen in Zwembad Zuid. De Rijnmondband heeft be- wezen nog altijd wereldtop te zijn op het gebied van de mars- en showwedstrijden. Tijdens de World Music Con test (WMC) in Kerkrade, waaraan 19.000 muzikanten uit 30 landen deelnamen, is het Schiedamse korps als 5e geeindigd bij de showwed- strijd in de werelddivisie. Bij de marswedstrijd in de we relddivisie werd een 7e plaats gepakt. De Schiedammers kwamen vorige week in actie tijdens het le weekeinde van het WMC en pakten toen de hoogste scores van de dag: 92.31 op mars en 89.98 op show. Afgelopen weekeinde werd de Rijnmondband door enkele andere bands over- troffen. Onder meer door winnaars K&G Leiden en DVS Katwijk. SWS Jong is deze zomer op toernee met voetbaltoernooi- en door heel Schiedam. On der meer aan de Hogebanweg en vandaag op het Bachplein is al gespeeld. Woensdag 12 augustus volgt het toernooi op de Vlaardingerdijk. De toer wordt afgesloten op 20 augustus met wedstrijden tussen jongeren en jongeren- werkers van 15.30 tot 19.30 uur in het Beatrixpark. Fanatieke orgelliefhebbers vinden de TV-schermen maar afleiden. De meerder- heid beschouwt de beelden juist als een extra service. Kan je ook eens zien wat zich boven in de kerk afspeelt. 1 organist, 10 vingers, 2 voeten en 3 klavieren. Musiceren als topsport met af en toe een slokje water. En twee orge- lassistenten druk bezig met het in- en uittrekken van re gisters. Het concert trekt een kleine 200 bezoekers op een doordeweekse avond. Na- tuurlijk speelt een rol dat Ar- jan Leistra het Hendrik Nij- hoff-orgel bespeelt. Hij geldt als vernieuwend en topklas- se. 259 jaar geleden stierf Bach. Alle reden voor Leistra om 'Bach' te laten horen. Dit orgelconcert is tevens de af- sluiting van het foto- en mu- ziekfestival IMPF met 2 we- ken exposities en optredens. Alle soorten muziek kwamen op dit eerste fotofestival aan de orde. Jazzmuziek met het Lewinsky Quartet, zigeuner- muziek op de Grote Markt en vorige week zaterdag veel succes met Tom Watts, ex Fischer Z, in de aula van het museum. Organisator Wim van Zon is wel en niet tevre den. Wei over de gratis con- certen die ruim 1200 bezoe kers trokken. Minder tevre den over de klagers wegens vermeend geluidsoverlast. Financieel werd deze eerste versie beloond met een rui- me gemeentelijke subsidie. De crisis gooide roet in het eten met minder commerci- ele subsidies. Wel merkt Van Zon steun uit de stad voor het initiatief. Tegen de kritische geluiden merkt hij op dat Schiedam cultuurevenemen- ten, zoals het IMPF, hard no- dig heeft. „We kunnen toch niet alleen met braderieen aankomen". Schiedammer Fred 'de Paling' won de foto- wedstrijd. Ambachteljjke meubeUtofTeerderij Leerspeciaiist Antiekrestauratie Interieuradviseurs IEDEMA zn. Henk de Jong Mogett wij ons even voorstellen? Miedema, de Jong zn- is een ouderwets vertrouwd Hollands bedrijf waarbij kwaliteit, service en persoonlijk contact nog echt bovenaan staan Voor al uw stoffeerwerk, leer-, antiekrestauratie en interieuradviezen bent u in onze winkels aan het beste adres. Altijd een duidelijke, geheel vrijblijvende offerte vooraf I j Stoffeerwerk Wij beschikken over een grote collectie meubelstoffen waarmee wij al uw eetkamer- stoelen, oorfauteuils, bankstellen en sofa's herstofferen. Zowel klassiek als modern. Wij zijn onder andere gespecialiseerd in bekende merken o.a. ART1FORT, LEOLUX, GELDERLAND, ROLF BENZ, GISPEN, PANDER en OISTERWIJK meubelen. 1 Restauratiewerk Wij restaureren antieke kasten, kabinetten, bureaus en tafels. Ook kunnen wij antieke meubels voorzien van nieuwe was- en/of politoerlagen. Heeft u stoelen met biezen of rieten zittingen die versleten of beschadigd zijn, dan kunnen wij deze voor u vemieuwen. Tevens verwijderen wij houtworm en logen wij al uw meubels. i Leerbcwerkiiig Wij kunnen diverse leer reparaties verrichten, o.a stiknaden, uitgerekt leer innemen, gedeeltelijk vemieuwen van leren banken of stoelen. Uiteraard bekleden wij met de beste kwaliteit leer. Wij leveren de originele huiden van alle bekende merken. Wij zijn gespecialiseerd in het repareren en herstofferen van o.a. CHESTERFIELD meubelen. 48 nar service Doorgezakte banken offauteuils, kussens veerloos, leeg of uitgezakt? Wij proberen binnen 48 uur uw klachten te verhelpen door de vullingen aan uw houding aan te passen en u zo te voorzien van een perfect zitcomfort. Zwembad Zuid Westfrankelandsedijk 3 3115 HG Schiedam T: 010 426 16 82 F: 010 473 90 96 (S: zwembadzuid(8hetnet.nl www.zwembadgroenoord.nl Sport- en Recreatiebad Groenoord Prinses Beatrixlaan 2 3121 JN Schiedam T: 010 471 93 27 F: 010 471 67 29 (ah groenoord(e>sportfondsen.nl www.zwembadgroenoord.nl Openingstijden Recreatiefzwemmen Zomervakantie 2009 Zwembad Zuid Maandag t/m Vrijdag 13:00u - 17:00u Zondag 10:00u - 16:00u Op de Zaterdag zijn wij gesloten! Kijk op www.zwembadgroenoord.nl voor de overige openingstijden! Sport- en Recreatiebad Groenoord ma, di do, vrij 10:00u - 19:00u woe 10:00u - \8:30u za 8r zo lOOOu - 17:00u Kijk op www.zwembadgroenoord.nl voor de overige openingstijden! de Schiedamse zwembaden Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 5 auqustus 2009 XQ84-C Wei en niet tevreden over IMPF SCHIEDAM> Fanatieke orgelliefhebbers vinden de TV-schermen maar afleiden. De meerderheid beschouwt de beelden op vier grote televisies juist als een extra service. Foto: Roger van der Kraan FRANK WILLEMSE m Bel voor meer informatie of een vrijblijvende afspraak bij u thuis of kom even langs in onze winkel Kleiweg 135 Openingstijden: Dam 22 «J,L-QQI 7.00 uur Rotterdam Tel: 010-2188876 Schiedam Tel: 010-2734727 MENbtN UVCNNC ONOEK i 1AAJI GANANTU PS Onderdeel van Afdeling Sport en Recreatie Gemeente Schiedam Onderdeel van Sportfondsen Nederland LumMjttAfyy J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9