lezers in dggici 'Mensen vinden ons toilet het leukste ding in ons huis' Hij spelt de krant en kijkt altijd kritisch naar de wedstrijdfoto's Ik merk niets van de prijzenoorlog in mijn portemonnee' Mijn gedicht Grijs geknipt Lezerscolumn Oproepen Panelleden Mijn huisdier Lezerspanel Mijn huisdier 'Hij zit in het winkelwagentje als de king zelve' De schaar. Zij danst en blinkt met tussenpozen knap bewogen (wat waar is, is waar) in knipmuziek getogen. Met rechterhand aldoor bedrijvig die bij afgesproken gelegenheid (wat waar is, is waar) door kappers' vaardigheid met gracieuze halen op millimeters knipt zelfs tot op decimalen. In haar gebaren ligt klasse van eenvoud tot sierlijkheid geen haar tegen opgewassen. En als na dertig minuten of zo ik mijn bijna kale hoofd bewonder (wat waar is, is waar) lijkt mijn grijs als nieuw bijzonder! Ook een mooi gedicht? Mail deze naar waterweg@maasstad.nl Voor het lezerspanel zijn wij op zoek naar panelleden die hun mening willen geven over een actuele stelling. Tweewekelijks ontvangt u een stelling via e-mail, waar- op u in een paar zinnen kunt reageren. Bij uw mening plaatsen wij uw pasfoto. Ge- interesseerd? Mail naar wa- terweg@maasstad.nl. Stuur een pasfoto mee. Voor de rubriek 'mijn huis dier' zijn we op zoek naar fo- to's van uw huisdier(en) met een korte beschrijving van ongeveer 7 regels waarom uw huisdier nou zo leuk, eigen- wijs of lief is. Laat ons weten waarom uw dier zo uniek is en e-mail naar: 'waterweg@ maasstad.nl. Andre Ooijer gaat naar PSV, meldt mijn kleinzoon van acht. Zo! Korter kan mijn antwoord eigenlijk niet zijn, want om de waarheid te zeg- gen heb ik die naam nooit eerder gehoord. Voor alle duidelijkheid wordt er nog even aan toegevoegd dat Andre heel lang in Enge- land heeft gespeeld. Wei drie jaar! Dat mijn kleinzoons mij zo goed op de hoogte houden komt vast door de sport- kranten die ik dagelijks voor de jongens bewaar. Dit suggereert ten eerste dat ik me heel erg interesseer voor het hele sportgebeuren en ten tweede dat ik in het bijzonder veel verstand heb van voetbal, omdat dit hun favoriete sport is. Ze zijn bei- den lid van de plaatselijke voetbalclub en willen later prof-voetballer worden. De een is voor Feijenoord en de ander voor Ajax maar omdat er in mijn sportkrant meer over de eerste club staat is de ander toch ook wel voor Feijenoord, hoewel hij PSV ook erg goed vindt. Moeilijk hoor, keuzes maken. Hij spelt de krant en kijkt altijd kritisch naar de wed strijdfoto's. Als het zomer- feest is op het schoolplein laat hij spontaan de Nederlandse vlag op zijn gezicht schmin- ken, want hij is eigenlijk toch wel het meest voor Oranje! JOKE DEZWART Ook een leuke lezerscolumn voor Maasstad? Stuur 'm naar waterweg@maasstad. nl. Je hebt van die adrenaline- junkies die koelbloedig in een duikkooi afdalen naar de diepten van de oceaan om "ge- zellig" met haaien te zwem- men. En dan heb je Marion Waaijenborg uit Krimpen aan den IJssel die samen met haar gezin over zulke stalen zenu- wen beschikken dat ze zich zelfs tijdens het plassen tus- sen de vervaarlijke roofdie- ren mengen. Oke, ze zijn dan niet echt. Maar loges die nog met slaperige ogen haar toilet instappen, zullen toch even denken: „Droom ik nu? Of zijn die haaientanden echt?" Marion, lachend: „Ja, leuk he? Onze muur is beschilderd met zee en vissen. De tegeltjes onder en op de wc-deur zijn lichtblauw. Ook hebben blau- we led-lampjes in het plafond. Dat maakt het nog extra leuk. Dus als je op het toilet zit, is alles blauw, waardoor de sfeer van de zee naar boven komt. Net of je in het Oceanium in Blijdorp je behoefte doet. Ver- der staan er prulletjes die met de zee te maken hebben, zo- mensen vinden onze wc het in de krant mag komen. Dat als schelpjes en een geurzakje het leukste ding in ons huis. zou ik erg leuk vinden!" met 'ocean breeze'. De meeste Ik hoop dat ik met deze foto's Nou, Marion. Bij deze dan! Ik merk er niks van. Waar is die prijzenoorlog dan? A1 die zegeltjes en punten die je krijgt. Ze kunnen beter die kosten in de prijzen berekenen. Dan wordt alles wel veel goedko- per! Ik ben nogal trouw aan mijn vaste supermarkt die op loop/fiets afstand van mijn huis ligt. Natuurlijk ga ik bij superlage prijzen tijdens een 'prijzenoorlog' wel eens 'vreemd' maar ik doe toch het liefst boodschappen in mijn eigen winkel waar ik niet naar alle producten hoef te zoeken. Waar maken die grootgrut- ters zich druk om? Niet om mijn veronderstelde heb- zucht, maar om die van hen- zelf in een strijd voor meer marktaandeel. Zielig om dat 'oorlog' te noemen. De echte strijd moet gaan om eerlijke prijzen voor eerlijke produc ten: doe de mens, natuur en het milieu geen geweld aan. „Rowan, onze Shih-Tzu is een geweldig hondje, gekocht in Frankrijk", schrijven zijn baasjes Wietze en Hannie de Wind. „We waren daar op vakantie, en hij heeft de reis naar huis heel goed gedaan. Hij is genoemd naar Mister Bean (Rowan Atkinson) en hij is net zo maf, lief en gek als zijn naamgenoot. Als hij mee gaat winkelen, dan zit hij in het winkelwagentje als de king zelve. Alles vindt hij leuk kinderen, volwassenen, honden, katten, vogels, als hij maar aandacht krijgt." t r pi b^rs i Maasstad Weekbladen gt U Sf WX92-C k4->* ktomiti' rtfiff it In deze rubriek gluurt Maasstad onbeschaamd binnen bij lezers. En dan met net Hlclllalc Rrtmer t|C name in het toilet. Deze week Marion Waaijenborg die plast met de haaien. RIET BR0UWER REGIO> Bij de tamilie Waaijenborg is het net of je je behoefte doet in het Oceanium van Blijdorp. I Gerhard de Kok heeft deze foto qemaakt in de historische stad Delft. „Niet alleen prachtige oude gebouwen zijn mooi, maar ook een oude fiets met planten decoratief opgetuigd bij het water. Een leuk plaatje." Heeft u ook een leuk of opvallend zomerplaatje of misschien een mooie vakantie- foto? E-mail deze met een kort tekstje naar waterweg@maasstad.nl. ARANKA ORY BERTHA TRUUS DE GRAAF PETER HOEVENAARS De huidige prijzenoorlog is pas begonnen, maar ik ga er zeker nog zoveel mogelijk van profiteren. Desondanks denk ik dat, zoals bij alle oor- logen het geval is, er aan het eind door niemand echt veel winst zal zijn behaald. Ieder- een is het meest gebaat bij vrede, ook waar het gaat om de grootgrut'ters. ger pouw

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15