Sport v Cheque van 10.000 euro voor Excelsior'20 Organisatieduo zet 2e Zaalvoetbal Toernooi Vlaardingen op de kaart KVV wint 1e duel Zwaluwen verliest Winnaars judo-actie Den Toom 4e op NJK 2e plek rest voor Holy Sportflftsen 4e cursus keepersschool Simon Zijp assistent bij Spirit Van den Beemt naar Spirit Excelsior verslaat gastheer Wethouder opent kunstgras KV Vlaardingen boekte een oefenwinst tegen Korbatjo. De Vlaardingers waren voor- al doeltreffender. Na veel ge- miste kansen in de le helft was kv Vlaardingen na rust effectiever en liep uit naar een 10-4 voorsprong. Kor batjo kreeg daarna meer grip op het spel maar de thuisclub hield toch stand, 11-8. KW oefent zondag thuis tegen kc Dordrecht. De kersverse le klasser Zwa luwen verloor op eigen veld de oefenwedstrijd tegen Nieuwerkerk, 2-3. Het ver- lies tegen de 2e klasser was enigszins geflatteerd. Zwa luwen moest een 1-0 achter- stand uit een strafschop on- gedaan maken en kreeg bij 1-2 nog een 'pingel' tegen. Voor de actie waarbij Maas- stad samen met Topsport Rotterdam en Judobond Ne- derland vrijkaarten voor het WK judo in Rotterdam aan- bood, was veel belangstel- ling. De winnaars zijn be- kend. 2 vrijkaarten voor 26 augustus gaan naar Bep Ru- berg-Boerdam (Rotterdam), Diana Kooij (Spijkenisse), Dimitri Maaten (Schiedam), Mirjam van 't Hof (Zwar- tewaal), Frans Meijer (Rot terdam), Joke van Leeuwen (Oud-Beijerland),C. Dijkman (Rhoon), Monique Wijnveldt (Rotterdam), J .van Dam (Spijkenisse) en Mark van der Linde (Hellevoetsluis). Dank voor de reacties. Ben Hoogwerf en Nelson do Rosario zijn op 30 augustus voor de 2e maal verantwoor- delijk voor het Zaalvoetbal Toernooi Vlaardingen in sportcentrum Polderpoort. Vooralsnog is het hun belang- rijkste wapenfeit als begin- nende organisatoren maar als het aan de 2 zwagers ligt blijft het daar niet bij. „Wij willen de gaatjes vullen die er op sportief gebied liggen", vertelt de 25-jarige Hoog werf. „Het zaalvoetbaltoer- nooi is daar een voorbeeld van. In Vlaardingen heb je op zaalvoetbalgebied eigen- lijk alleen de Open Vlaar- dingse Zaalvoetbal Kampi- oenschappen (OVZK) maar die loopt van oktober tot mei waardoor zaalvoetbalhob- byisten in die tijd hun ei niet kwijt kunnen. Met ons toer nooi springen wij in dat gat. Vorig jaar was dat een groot succes vandaar dat wij 00k plannen hebben om voor de zomervakantie een 2e toer nooi te organiseren." Do Ro sario (26) vult zijn compag- non aan met andere 'gaatjes' die zij in het sportlandschap zien. „Damesvoetbal wordt steeds populairder en daar zouden wij 00k een zaaltoer- nooi voor kunnen organise ren. Daarnaast gebruiken veel clubs in de zomerperi- ode hun velden niet. Met 7x7 wedstrijden zou je periode Excelsior'20 heeft 10.000 euro verdiend met de winst in het modieuze toernooi om de Twenty20 Cup. In de reeks verkorte, meer flitsen- de, cricket wedstrijden werd Dosti verslagen. Houssain Mali blonk uit met een score van 77 (not out) en was daar- kunne op vullen. Lekker in het zonnetje, in ontspannen sfeer. Meteen 00k goed voor de baromzet van de betrok- ken club." Ben Hoogwerf en Nelson do Rosario die zich hebben verenigd onder de naam 'Athleticus' zien het voorlopig als een leuke hob by om zich op het terrein van de sportorganisatiebu- reaus te begeven maar het duo droomt er 00k van daar hun brood van te maken. „Wij denken dan aan het or ganiseren van sportdagen en toernooien voor bedrijven. Wij zouden het leuk vinden mee voor een belangrijk deel verantwoordelijk voor de cheque die zijn club mocht ontvangen. In de reguliere (blijkbaar slomere) KNCB competitie deed Excelsior20 goede zaken met winst te gen HCC. Daarmee is toe- gang tot de play-offs om het hoofdklasse kampioenschap als er een bedrijf is dat ons de kans geeft te bewijzen dat wij dat echt kunnen. Ik denk bijvoorbeeld aan een zaal- voetbaltoernooi tussen ver- schillende AH-filialen, vol- leybalwedstrijden voor me- dewerkers van kapsalons of sportdagen voor jeugdspor- ters." Hoogwerf schudt de ideetjes uit zijn mouw en tot voetbal hoeft het niet beperkt te blijven benadrukt hij. „Wij zijn zelf heel allround bezig met sporten en hebben bin- nen de sport een mooi net- werk." Do Rosario vertelt dat zij daarom voor de naam binnen handbereik. Ook de andere Schiedamse hoofd- klasser won. Hermes DVS deden goede zaken in de de- gradatiestrijd met winst op VCC. De cricketers overtrof- fen de score van VCC met het verlies van slechts 1 wicket. Hermes is op de 7e plek van de ranglijst nog niet veilig. Atleticus' hebben gekozen. ,,'Ludus Athleticus' betekent gewoon 'sport' en daarmee leggen we ons dus niet vast op zaalvoetal alleen." Een ander toekomstplan van Athleticus is om op commer- cieel gebied sportverenigin- gen te ondersteunen. „Ik heb HBO commercieel manage ment afgerond en Nelson is een hele goede verkoper. Wij kunnen sportclubs met die kennis ondersteunen." Dat Ben Hoogwerf en Nelson do Rosario echt iets in hun mars hebben blijkt uit de manier waarop zij het zaal- Johan den Toom heeft een 4e plaats behaald op de Ne- derlandse jeugdkampioen- schappen tennis tot 14 jaar. De Toom verloor in de kwart- finale nipt in 3 sets van uit- eindelijke winnaar Jelle Sels. De kwartfinaleplek stelde de jonge Vlaardinger tevreden. „Eigenlijk had ik van Jelle moeten winnen dan had ik ook de finale gewonnen." In de troostwedstrijd om de 3e plek verloor Den Toom van Ingmar Scholte. De honkballers van sc Vlaar- dingen-Holy kunnen na 2 re- cente nederlagen het kampi oenschap op hun buik schrij- ven. Het team van trainers John Jonkers en Ton Ben- ner moest zich nu oppeppen om voor de 2e plek te gaan. Woensdag verloor Holy on- verwacht van Storks 2. De Vlaardingers gaven in deze wedstrijd onfortuinlijk een 0-8 voorsprong uit handen. Zondag stond de wedstrijd tegen koploper Blue Birds 2 op het programma. Holy leunde in deze wedstrijd te- veel op 1 pitcher, had te wei- nig slagkracht, maakte fou- ten die duur betaald werden en ging 'uit' op cruciale mo- menten. Het zorgde voor een 4-10 nederlaag en het verspe- len van de titelkansen. toernooi nu voor de 2e keer neerzetten. Geen voetbal in een achterafzaaltje op een donkere zondagavond in ie- der geval. „Wij hebben door de ogen van voetballers naar het toernooi gekeken. Het moet meer een familiefeestje worden dan alleen om voet bal draaien. Wij zitten op de zondagmiddag op een mooi complex, een dj zorgt voor muziek en wij hebben bij Polderpoort voor elkaar ge- kregen dat zij het menu in de kantine wat meer op voet ballers afstemmen." Ook op sportief gebied maken de zwagers het de deelnemers naar de zin. „Wij hebben de populaire scheidsrechters Ed Dobbelsteen en Ruud van Wijk die gestopt zijn in de OVZK, bereid gevonden bij ons te fluiten. Dat zorgde voor heel veel enthousiasme bij de deelnemers. Naast de 'goude bal' voor het beste team, wordt ook de 'gouden schoen' uitgereikt aan de beste speler van het toer nooi en met de hulp van de sponsors konden wij ieder team voorzien van bidons en een teamfoto." Niet alleen de deelnemers zijn enthousiast over het jonge organisatie- duo. Ook Polderpoort. „Zij hebben ons gevraagd te on- derzoeken of er een zaalcom- petitie in Polderpoort op te zetten is naast de OVZK." www.athleticus.nl De Vlaardingse keepersschool van Fred Scheffers start 13 September met een cursus van 8 weken bij DVO'32. Om de kwaliteit van de trainingen te waar- borgen is besloten het aantal jeugdkeepers per groep terug te brengen van 6 naar 4. Door per zondagoch- tend 2 trainingssessies te bieden is toch groei moge- lijk. Keepers van F tot C kunnen zich tot 31 augustus inschrijven. Zie: www.imonline.nl/keepersinfo. Oud-international Simon Zijp (ook actief bij he Rot terdam) versterkt het trainersteam van de gedegra- deerde mannenselectie van hockeyclub Spirit. Hij is 3e man naast Ewout Buijs en Jeroen Bronwasser. De korfballers van Spirit oefenen zaterdag in Sleeuw- ijk tegen SKV. De 4e klasser van trainer Jolanda van der Velde moet de kersverse moeder Yvette van den Boogert missen. Linda van den Beemt van ELKV uit Etten Leur versterkt de selectie van Spirit. De selectie van 2e klasser Exelsior'20 heeft het trai- ningskamp in Loon op Zand gastheer Desk versla gen, 0-2. Arne Clarijs en Leon Roozen (strafschop) scoorden tegen de zondaghoofdklasser. Wethouder Robberegt opent zaterdag om 10.30 uur de kunstgrasvelden van sv CWO op park't Nieuwe- lant. Er zijn feestelijke activiteiten voor de jeugd. n de 7 M3JAJS VLAARDINGEN) SCHIEDAM) 8 9 I 60P090W Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 19 auqustus 2009 WX93-b Het Vlaardingse CION won zaterdag het Ketheltoernooi op Schiedamse bodem. CION versloeg in de eerste ronde van het voorbereidingstoernooi thuisclub sc Spaland, 2-5, en was vervolgens op zaterdag ook veel te sterk voor het eveneens thuisspelende VVK, 1-5. VVK won op de ope- ningsdag nog wel van CWO zo, 4-0, maar moest zich uiteindelijk tevreden stellen met de 3e plek. Spaland griste de 2e plek weg vanwege meer gescoorde doelpunten tijdens het toernooi. De VVK-bUUr versloeg CWO met 6-2. Foto: Roger van der Kraan 'Gaatjes vullen in sportlandschap' Organisatoren Ben Hoogwerf (rechts) en Nelson do Rosario showen de hoofdprijs. Foto: R. v/d Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19