podium journaal Maestro Gergiev dirigeert het Veerhavenconcert Braziliaanse ontwerpers in de Van Oldebarneveltstraat O.T. speelt twee successtukken van Edward Albee L Kort Jazzoptreden in Lantaren/Venster Theater Op zaterdagavond 29 augustus geeft Gergiev het startschot voor zijn ei- gen Gergiev festival: dan dirigeert de maestro het Veerhavenconcert. Een uniek en gratis openluchtconcert in de sfeervolle, historische Veerhaven van Rotterdam. Dobberende bootjes, een prachtig transparant podium ge- flankeerd door antieke zeiljachten en een toegankelijk operaprogramma door wereldtoppers zijn de ingre- dienten van het Veerhavenconcert. Gergiev dirigeert het Rotterdams Philharmonisch Orkest en drie veel belovende jonge solisten van het Ma riinsky theater uit Sint Petersburg. Zij vertolken mooie fragmenten uit opera's van onder andere Rimsky- Korsakov, Tsjaikovsky, Prokofiev en Mussorgsky. Van 19.45 tot 21.15 uur kan iedereen gratis, vanaf de kade of een eigen bootje, genieten van het exclusief voor deze avond samenge- stelde programma. Burgemeester Aboutaleb opent de avond. De generale repetitie, die zaterdag- middag van 14.30 tot 17.30 wordt ge houden, is 00k toegankelijk voor het publiek. De repetitie is een aanrader voor iedereen die niet kan wachten tot de avond en voor iedereen die verzekerd wil zijn van een mooie zit- plaats. Klassiek kan 00k bij jongeren populair zijn. Daarom wordt een dag later het Veerhavenjuniorconcert ge houden, een toegankelijk en mooi, klassiek openluchtconcert voor en door kinderen dat stiekem 00k veel ouderen aanspreekt. Het concert is op zondagmiddag 30 augustus van 13.00 tot 14.15 uur. Op het drijvend ponton middenin de Veerhaven is het podium voor het Rotterdams JeugdSymfonieOrkest, drie solisten die geselecteerd zijn tijdens het prin- ses Christina Concours, kinderen van dansschool la Barre en twee vlotte presentatoren. En dat alles omringd door dobberende bootjes, zeilsche- pen en stoelen op de kade. Wethou- der Grashoff opent het concert. Ook dit concert is gratis toegankelijk. Nadat het orkestponton is binnenge- sleept in de Veerhaven kunnen sloep- jes en andere kleine bootjes vanaf zaterdagmiddag 12.00 uur invaren. Voor de nacht van zaterdag op zon dag wordt voor deze bootjes geen lig- geld geheven. Reserveren is niet mo- gelijk. A1 jaren blijkt dat deze bootjes de echte eersterangs plaatsen inne- men. Kijk voor meer informatie op ww w.veerhavenconcertnl Nils Wogram, de Duitse trombonist is al jaren een van de grootste talenten van de Europese jazzscene. In Nederland is hij niet geheel onbekend omdat hij zijn car- riere onder andere begon in het Oktemble van Mar tin Fondse, in Rotterdam speelde hij twee jaar geleden nog met Stefan Lievestro in diens groep, The Gairloch Sessions. Zaterdag 5 Septem ber geeft hij samen met Root 70 een concert in Lantaren/ Venster. Het ensemble Root 70 be- staat uit vier jonge muzikan- ten, twee Duitsers met twee Nieuw Zeelanders. De muziek is een fusie van verschillende muziekstijlen, waarbij microtonaliteit een grote rol speelt. Bij micro tonaliteit is de afstand van een toonhoogte tot de eerst- volgende toonhoogte kleiner dan in de gewone 12-toon- sladder. Alle stukken van Root 70 zijn daardoor geba- seerd op 24 tonen. Daarmee slaagt de groep erin een ge heel nieuw en eigen geluid te creeren. Het concert van Nils Wo gram en Root 70 is op 5 Sep tember om 21.00 uur in Lan taren/Venster. De Van Oldebarneveltstraat en omgeving staat tot en met 23 augustus geheel in het te- ken van mode en design uit Brazilie. Met tentoonstellin- gen, een seminar, late night shopping, hapjes, drankjes, film en muziek laat Kleur- brazil het land van zijn meest stylish kant zien. Jurkjes van Bia Mello, meu- bels van de gebroeders Cam- pana, sieraden van Mana Bernardes kunstwerken van Heloisa Crocco, schil- derijen van Julia Baptista: zowel in de etalages als in de winkels van de Van Olde barneveltstraat is werk van Braziliaanse ontwerpers en kunstenaars te bewonderen. Vooral uit Sao Paulo komt onvoorstelbaar veel creati- viteit. „Sao Paulo en Rotter dam lijken op elkaar", vertelt Leila Abe, organisator van Kleurbrazil. „Het zijn allebei echte werksteden waar heel veel culturen samenkomen. Dat zie je allemaal terug in de mode." Hoogtepunt is de komst van de beroemde couture-ont- werper Jum Nakao. Als geen ander weet hij traditioneel handwerk te combineren met moderne technieken. Jum Nakao presenteert zijn papieren jurken uit de collec- tie Sewing of the Invisible in het Centrum voor Beeldende Kunst in Rotterdam en in di verse etalages aan de Van Ol debarneveltstraat. Op vrijdag 21 augustus is er een late night shopping op de Van Oldebarneveltrstraat. Alle winkels houden hun deuren tot elf uur open. Res taurants Amuse, Mangiare en Nostra serveren Brazi liaanse hapjes en drank jes. Een typisch Braziliaans combibusje vertoont Brazili- O.T. speelt de komende tijd extra voorstellingen van 'Wie is er bang van Virginia Woolf?' en 'De Geit of, wie is Sylvia?'. Beide stukken van de Amerikaanse toneel- schrijver Edward Albee wa- ren vorig seizoen al met suc- ces te zien en worden daarom nu in reprise genomen. Artistiek leider Mirjam Koen van O.T. regisseerde in 2005 voor het eerst 'Wie is er bang van Virginia Woolf?'. Het idee kwam voort uit het feit dat ze het uitermate geschikt vond voor de acteurs Ria Ei- mers en Bert Luppes, met wie zij eerder had samen- gewerkt. ,,'Virginia Woolf werd goed ontvangen door pers en publiek", aldus Mir jam Koen. Beide spelers kre- gen voor het stuk een nomi- natie, respectievelijk voor de Louis d'Or en Theo d'Or. Het gaat over een echtpaar dat een jonger stel's avonds laat uitnodigt voor een bor- rel. Gaandeweg de avond, als de alcohol vloeit, worden de illusies van het huwelijk van het oudere paar afgebroken. „Ze gaan met enorme kracht de confrontatie met elkaar aan. Dat is fascinerend om te zien, wrang en humorvol tegelijk." Ondanks de heftige confrontatie is het volgens Koen in de eerste plaats een liefdesverhaal: „Ze willen el kaar tot leven wekken en dat doe je niet als er niets meer is in een relatie." Na verzoeken om het stuk in reprise te nemen, besloot het O.T. dit afgelopen sei zoen te doen. „Ik wilde er dan een ander werk van Al bee naast doen. Dat moest een stuk zijn waarin Ria Ei mers en Bert Luppes samen konden spelen. Ik wist van het bestaan van 'De Geit of, wie is Sylvia?' en ben dat gaan lezen. Ik vond het een weergaloos goed stuk." Het Nederlands Theater Festival koos het als een van de tien beste voorstellingen van het seizoen. Martin en Stevie leiden ogenschijnhjk een ideaal le ven. Hun huwelijk is goed en Martin is succesvol als ar chitect. Maar dan wordt hij verliefd, op een geit. „Een krankzinnig gegeven", geeft Koen toe. „Dat leidt natuur- lijk tot enorm heftige reac- ties in zijn omgeving. Zijn bekentenis werkt als een enorme steen in een vijver. Die vrouw roept wanhopig: hoe kan ik nou concurreren met een geit? Heel pijnlijk, maar tegelijkertijd om te la- chen." „Edward Albee weet goed wat theater is en kan men- sen op een toneel tot leven wekken die heel gelaagd zijn. Hij schrijft zijn stukken bij- na alsof het een partituur is. Zijn taal is zo mooi, krachtig en sterk. Albee laat in zijn stukken de ongemakkelijke kanten zien, waar je om kunt lachen, maar die tegelijk pijnlijk zijn." Het O.T. presenteert dit sei zoen drie nieuwe stukken: 'Drenkeldode', 'Het Huis van de stilte' en de opera 'Le Vin Herbe'. 'Wie is er bang van Virginia Woolf?' te zien van 19 t/m 21 augustus en 'De Geit of, wie is Sylvia?' van 27 t/m 30 augustus. 6 n n v» Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 19 augustus 2009 TX97-C Klassieke muziek in de Veerhaven Liefhebbers van klassieke muziek hebben de laatste zater- dag van augustus in hun agenda omcirkeld. Want dan wordt het Veerhavenconcert gehouden. Niemand minder dan Valery Gergiev houdt het dirigeerstokje vast. Hij dirigeert het Rotter- dams Philharmonisch Orkest en drie veelbelovende jonge solis- ten van het Mariinsky theater uit Sint Petersburg. Op zondag is er een speciaal klassiek concert voor jongeren. Op zaterdag 29 augustus is er weer een sfeervol Veerhavenconcert. Een dag erna wordt het Veerha- venjuniorconcert gehouden. ROTTERDAM) ROTTERDAM) Een medewerker van Kleur Brazil hangt de vlaggen op in de Van Oldebarneveltstraat. !A2ILR0TTERDAM.NL ROTTERDAM) Ria Eimers en Bert Luppes spelen de hoofdrollen in twee stukken van O.T. 'Wie is er bang van Virginia Woolf?' en 'De Geit of, wie is Sylvia?'. Foto Ben van Duin

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23