Dicht b huis 3 jaar Laatste wens wordt bekend op 'mooie' begrafenis Frits Henderickx Jazeker de Column van Cees Risseeuw Zomerterras Zomerterras Niets doen NU OF NOOIT VOORDEEL OP ONZE VOORRAADMODELLEN financiering: Let op! Geld lenen kost geld Alweer het laatste weekend Zomerterras en wat voor een. Eentje met een optreden van Waylon op vrijdagavond bijvoorbeeld. Hieronder het programma. De Zomerterras huisband zet in op vrijdagavond om 18.30 uur met daarna de finale van Zomerterras Concoursen in de categorie Music Art 19.30-22.00 uur. Vijf acts zullen doorlopend te zien zijn vanaf 19.00 uur. Ben Zud- dhist (UK) met zijn act 'Le Funambule Striptease'. Zijn act bestaat uit: jongleren, di- abolo, vrolijke comedy-kol- der, stunts en veel improvi- satie. De Ganzenfanfare van Marc Picar; met tromgerof- fel, gefluit en gegak trekken zij door de straten. Lila Luv Sparks door Feelix acts; een kosmisch bloem die zaden van de liefde strooit waar ze gaat. Jottnjol door Merkel Vannix, hun nieuwsgierig- heid is onstuitbaar. En Sphe ric van E-motion; reusach- tige fantasievoertuigen wel- licht bekend van vorig jaar. Barrelhouse speelt om 21.00 uur en is nog even verrassend met bluesy en soul-full, bal lads en uitbundig swingend. Als klap op de vuurpijl een optreden van Waylon 22.30 uur ontdekt in 'Hollands got talent', het nieuwe Neder- landse popfenomeen. De Dag Zonder Drempels be- gint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Het is een uniek evenement voor kinde- ren met en zonder handicap. Voor meer informatie hier- over, lees verderop in deze krant of kijk op www.dag- zonderdrempels.nl. Doorlo pend zal de act 'ArcAttack' te zien zijn van The Tesla Coils. Deze multimediale perfor mance moet je zien, belooft de organisatie. ArcAttack combineert live muziek met de werking van de Tesla Coils als uitgangspunt. Om 19.00 uur start de kinderdisco met Jasper en Max. Jasper en Max laten de kinderen dan- sen, jumpen en meezingen. De platenmeneren Jasper en Max worden bijgestaan door SHOW EN ZO met hun wervelende en vrolijke show. Sol'air zal het publiek verba- zen met 'Windrose' en start rond 20.00 en 22.00 uur. Windrose is een verrassende luchtact van SOLAIR. De ze act is speciaal gecreeerd voor buiten evenementen en wordt gespeeld op een speel- hoogte van 12m. En dan is er om 20.30 uur het discoterras met Jasper en Max. Met lek- kere discohits met nog veel meer retrospectieve prulla- ria. De laatste avond belooft weer de allergezelligste te worden. Wie deed wat? Wie van de gebroeders Henderickx was de kunstenaar en wie meer de ambachtman? Op die vraag ging de spreker, neef Frits, niet in op de begrafe nis van Frits Henderickx. De beide broers waren en kun stenaar en uitvoerder. Vorige week dinsdag werd de jong- ste broer, Frits, bijgezet op de Beukenhof. Geen zware, maar wel mooie begrafenis van 00m Frits die 89 jaar is geworden. Frits Henderickx heeft, sa- men met de in 1979 gestorven broer Andre, in Schiedam en daarbuiten zijn artistieke sporen achtergelaten. Een van de eerste gezamenlijke opdrachten was een glas-in- loodraam voor cafe't Vier- kantje. Het maakt reclame voor Wittkampf Jenever met centraal 'drinkgod' Bacchus, "iypisch een in romantische stijl uitgevoerd 'gebroeders Henderickx product'. Toch zijn de gebroeders vooral bekend van religieuze kerkramen. In 1953 kregen zij eervol de opdracht voor het ontwerpen en vervaar- digen van tien grote glas- in-loodramen voor de St. Liduinakerk. Kerkramen en herinneringsramen maak- ten zij voor buitenlandse op- drachtgevers tot in Wales en Duitsland. Maar 00k voor de nieuwe protestantse kerk in Emmeloord. De gebroeders Henderickx werkten lang aan de Oude Sluis op het ate lier waar de deur altijd wijd open stond voor iedereen die een praatje wilde maken. Het bekendste werk van Frits Henderickx is De Branders knecht uit 1985. Geen fijn ge- stileerd beeld van een distil- lateur, maar juist een grove arbeider op klompen. Op de begrafenis werd bekend dat het Frits laatste wens is dat dit beeld verplaatst wordt van Korenbeurs naar Oude Sluis, voor het oude atelier. www.hypotheker.nl t r p ti m Maasstad Weekbiaden Schiedam Woensdaq 19 auqustus 2009 XQ84-C VRIJDAG ZATERDAG Brandersknecht verplaatsen SCHIEDAM> Frits Hendrickx voor een van zijn beroemde kerkramen. Hij maakte ze zelfs voor buitenlandse op- drachtqevers in Wales en Duitsland. Foto: Roel Dijkstra Cees Risseeuw Schiedam Oe Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 Tijdens mijn vakantie las ik een artikel wat bovenstaande titel had. Niets doen. Nu kunt u zich waarschijnlijk wel voorstellen wat dat inhoudt als u op uw vakantie-adres zit. Luieren, ontspannen, kortom niets doen. Waarschijnlijk kent u 00k wel het spreekwoord "ledigheid is des duivels oorkussen" wat feitelijk het niets doen veroordeelt. In het artikel wat ik las werd het niets doen op een wetenschappelijke manier benaderd. Want, als u namelijk niets doet, komt uw geest tot rust. In ons dagelijkse, vaak hectische leven, is er veelal weinig tijd om niets te doen. Werk, gezin, sport, studie, het zijn allemaal verplichtingen waarbij u uw lichaam en of geest inspant. Het blijkt dat er tijdens deze fase van inspanning nauwelijks of geen ruimte meer is voor ontspannen denken. U bent te druk met van alles en nog wat. Tijdens zo'n vakantie (moment) waarbij u niets doet, en alleen maar zit of ligt, is uw geest in ruste, en komen er vaak juist dan heel veel creatieve ideeen boven water. Uw geest hoeft zich nl. niet in te spannen, en dan komen de goede ingevingen of "heldere momenten" vanzelf. Het is als bij het schrijven van een column. Op het moment dat het echt moet, heb je geen inspiratie. Maar midden in de nacht wordt je wakker en heb je ineens een geweldig idee of onderwerp. Ik leg dan 00k altijd papier en pen naast me, voor het geval ik zo'n moment beleef. De beste schrijvers, dichters, filosofen en zelfs regeringsleiders hebben hun beste momenten in tijde van rust en ontspanning. Niets doen is dus eigenlijk best wel goed op zijn tijd. Uw lichaam en geest komen tot rust wat allerlei nieuwe impulsen tot gevolg kan hebben. U komt weer uitgerust, fris en dynamisch terug vol goede ideeen en bruisend van energie, tenminste, als uw vakantie een succes was. Die nieuwe creatieve energie heb ik 00k ervaren. Zolang je maar doorgaat met werken, zit je in een vast patroon. Je weet niet beter. Veel mensen hebben "ontspanningsstress". De eerste dagen van de vakantie zijn ze helemaal ontregeld, ze kunnen niet wennen aan het doorbreken van het dagelijkse ritme. Een teken aan de wand lijkt me. Afwisseling is het motto! Er is een tijd van (hard) werken, en er is een tijd van ontspanning, om uit te rusten en om nieuwe ideeen op te doen. Niets doen is dus wel degelijk nuttig, mits tijdelijk. Na het opdoen van nieuwe energie wil je die graag in de praktijk brengen. Ik bruis weer van de energie en heb weer zin in de komende maanden!U 00k? U kunt u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl Kom iu langs Laat u verrassen! Of u nu kiest voor de krachtige Peugeot 207 SW of op zoek bent naar de combinatie van stijl en functionaliteit van de 308 of helemaal gaat voor het ongeevenaarde weggedrag van de 407 SW. Een ding is zeker; tijdens de "Wie maakt me los weken" zijn ze extra, exwtra, extra voordelig. Zeker met ons 3 jaar lang lenen tegen 0% rente aanbod! Vol gas naar de dealer dus! AUTOSERVICE EIGENRAAM Schiedam Fokkerstraat 576 (langs A20) Tel.: (010) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl (U vindt ons 00k in Vlaardingen en Naaldwijk) Gem. verbr. Peugeot 207 (afh. van type motor) I/I00 km: 4,5-7,2; km/I: 22,2-13,9; CO 120-171 gr/km. Peugeot 308 (afh. van type motor) 1/100 km: 4,5-7,9; km/I; 22,2-12,7; CO,: 120-188 gr/km. Peugeot 407 (afh. van type motor) 1/100 km: 5,5-9,8; km/I:18,2-10,2; CO 145-233 gr/km. «Miximaie kred.etsom 10000.. Financiering verstrekt door Peugeot Finance, handelsnaam van PSA Finance Nederland B.V., Goudsesingel 136, 3011 KD Rotterdam (KvK 24125767. registratienummer AFM 12007744). Toetsing en registratie bij het BKR te Tiel. Deze actie is alleen geldig op onze voorraadmodellen en zolang de voorraad strekt. Vraag uw Peugeot-dealer op welke modellen de actie van toepassing is

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9