Muziekfestival podium journaal aan oever van Kralingse Plas Vierde editie van 'Luistervinken aan de plas' extra jong Bij 'Heerlijk Rotterdam' genieten van eten en drinken Maestro Valery Gergiev negen dagen ster op eigen festival Kort Ontdekje creatieve kant bij SKVR Evenement In het gebouw Las Palmas aan de Wilhelminakade 320 vindt dinsdagavond 8 Sep tember tussen 19.00 en 21.30 uur een informatiemarkt plaats over het aanbod van SKVR-cursussen. De avond is er voor iedereen die na de zomervakantie cre- atief aan de slag wil met: mu- ziek, dans, beeldende kunst, schrijven, theater of fotogra- fie, video en digitale media. Binnen alle kunstdisciplines is er een zeer gevarieerd aan bod op ieder niveau. Tijdens deze avond kunnen bezoe- kers zich laten informeren en inspireren door de des- kundige docenten en mede- werkers. Er wordt antwoord gegeven op vragen als: Welke cursus past bij mij? Op welk niveau kan ik beginnen? En; hoe kan ik korting krijgen? Uiteraard is het 00k mogelijk om direct in te schrijven. Tip voor bezoekers die een beel dende cursus willen gaan volgen; neem werk mee dat je al hebt gemaakt voor vrij- blijvend advies. Las Palmas is gemakkelijk te bereiken met het openbaar vervoer. Ook is er voldoen- de parkeergelegenheid in de buurt. 'Luistervinken aan de plas' bestaat sinds 2006 en wordt georganiseerd door de stichting Kralingen Klas- siek. Het openlucht concert aan de Kralingse Plas zag de laatste jaren steeds meer bezoekers. „Het is een heel leuk idee, waar de organisa- toren hard aan werken", weet cul- tuurscout Hoda Hamdaoui, die over openlucht concerten in 'haar' deelge- meente niet heeft te klagen. „Croos- wijk heeft 'Van smartlap tot opera' en Kralingen 'Luistervinken aan de plas'. Je kunt voor komende zondag zelfs picknickmanden reserveren bij een catering service." De deelgemeente Kralingen-Croos- wijk ondersteunt het evenement, sa- men met de Ontwikkelingscombina- tie Nieuw-Crooswijk, Your World 09 en de Rabobank. Nieuw is dit jaar de aandacht voor jonge musici, zo- als het Rotterdams Jongerenkoor, het Cubus Ensemble en de Groover Jazz Combo, een studenteninitiatief uit Delft. 'Luistervinken aan de plas' is ook dit jaar weer een programma voor jong en oud. Om 12.30 uur begint het kinderprogramma, dat mogelijk is gemaakt door de Erasmus stich ting. Kinderen kunnen genieten van de voorstelling 'Liedjes van Wijs'. Dini's Poppenrijk verzorgt een pop- penvoorstelling en Joris Lutz ver- tolkt een muzikaal verhaal over het verdwaalde hondje Fred. Om half drie begint een optreden van het Rotterdams Jongenskoor, dat onder leiding van Geert van Dungen een aantal bekende liederen en stuk- ken uit bekende werken vertolkt. Om circa 15.20 uur volgt een optreden van het Cubus Ensemble met klas- sieke muziek in een eigentijds jasje. De musici zijn verbonden aan het Nationaal Jeugdorkest en hebben speciaal voor Luistervinken een jong en toegankelijk programma samen- gesteld. Om 16.30 is de beurt aan het Groover Jazz Combo, een onderdeel van de studentenbigband van de TU Delft. De afsluiting van 'Luistervin ken aan de plas' wordt verzorgd door Eric Vloeimans en flamenco gitarist Eric Vaarzon Morel. Luistervinken aan de plas' begint aanstaande zondag om 12.00 uur aan de Kralingse Plas, ter hoogte van de Mecklenburglaan. Kijk voor meer informatie en het vol- ledige programma op www.luister- vinkenaandeplas.nl. Valery Gergiev op een drij- vend podium in de Veerha- ven: daarmee gaat dit jaar het veertiende Gergiev Festi val van start. Met een gratis toegankelijk concert opent de maestro het negendaagse programma dat duurt van 29 augustus tot en met 6 September. Op dertien loca- ties in en rondom het nieuwe Luxor Theater brengt het fes tival symfonische en kamer- muziek, opera, nachtconcer- ten, documentaires, films en een uitgebreid jongerenpro- gramma. Op zaterdag 29 augustus geeft Valery Gergiev het startschot voor zijn eigen festival met een optreden in de Rotterdamse Veerhaven. Daar dirigeert hij het Rotter dams Philharmonisch Orkest in een programma met Rus- sische operamuziek. Gergiev vervolgt zijn festival met een concert in het nieuwe Luxor. In dat theater leidt hij boven- dien een nieuwe productie van Beethovens opera Fide- lio. Er is ook voor kinderen veel te beleven. Frank Groot- hof speelt bijvoorbeeld zijn familievoorstelling Fidelio voor iedereen vanaf 8 jaar. Met muziek, film, een jon- gerenprogrammering en nog veel meer bestrijkt het festival dertien verschil lende locaties. Overal in de stad duikt het festival op: van museum tot voormalig pakhuis, van kerk tot club, van stadhuis tot jongeren- podium. Middelpunt is het nieuwe Luxor Theater, waar de opera en de symfonische concerten plaatsvinden. Ver- der is er muziek in Arminius, het Stadhuis, Las Palmas, de Laurenskerk, het oude Luxor Theater, Off_Corso, en het NAi:- Het culinaire evenement 'Heerlijk Rotterdam' vindt van 27 tot en met 30 augus tus voor de derde keer plaats. De creme de la creme van de Nederlandse gastronomie maakt tijdens dit evenement gerechten klaar. Bourgondi- ers moeten 'Heerlijk Rotter dam' daarom zeker niet aan zich voorbij laten gaan. „Met vrienden, familie of zakenrelaties genieten van heerlijk eten en mooie wij- nen", zo vat initiatiefnemer Arthur Bassant 'Heerlijk Rotterdam' samen. Dit cu linaire evenement staat dit jaar voor de derde keer op de agenda. Het idee ont- stond tien jaar geleden toen hij 'Haarlem Culinair' be- zocht. Inmiddels is gebleken dat ook Rotterdam klaar was voor een evenement als dit. Het evenement is bedoeld voor iedereen die van lekker eten houdt. Voor bedragen tussen de 2 en 12,50 euro kun je eten bij de deelnemen- de toprestaurants. Dat is ook waarmee 'Heerlijk Rotter dam' zich onderscheidt van vergelijkbare evenementen elders: „Wij hebben alleen de betere zaken, die echt op hoog niveau koken. Ook de aankleding, sfeer en setting worden als positief erva- ren. Daar besteden we veel energie en geld aan, maar daarmee onderscheiden we ons wel." De 'line-up' bevat louter grote namen, met als deelnemende ehefk Karim Aggoun, Sirinut Kaewwan, Marc Smeets, Jos de Groot, Cees Helder, Mario Ridder, Ad Janssen, Erik van Loo, Roland Maas, Hilal Kayis, Ronald Koolmees, Rene Kor- teland en Erik Troost. Vol- gens Bassant kost het geen moeite om het terrein vol te krijgen: „Natuurlijk heb je restaurants die zich in deze moeilijke tijd alleen op hun zaak richten, maar anderen zien dit juist als ideaal eve nement om zich te presen- teren." Gelnteresseerde res taurants genoeg dus. „Ik heb zelfs restaurants af moeten zeggen, want op deze locatie kunnen we - als we de kwali- teit willen handhaven - niet meer kwijt." Toch denkt hij niet aan een vertrek uit het Scheepvaartkwartier. „Dit past juist goed bij deze wijk, dus ergens anders heen gaan is geen optie. We gaan na de zomer in gesprek met de ge- meente over de mogelijkhe- den." Hoewel Bassant vertrouwen heeft in alle deelnemers, is hij vooral benieuwd naar Mario Ridder, met Zwethheul hou- der van twee Michelinster- ren. „De restaurants die al vaker hebben deelgenomen, zullen me niet teleurstellen, maar ik verwacht ook veel van Club Room, het restau rant van de SS Rotterdam. Voordat het schip wordt her- opend, geeft chefkok Erik Troost bij ons een voorproef- je. En Marc Smeets van het Schiedamse Lepels gaat ko ken op een tot fornuis om- gebouwde piano. Ook dat wordt vast bijzonder." 'Heerlijk Rotterdam 2009' is van 27 tot en met 30 augus tus aan de Parklaan in Rot terdam. Maasstad Weekbladen IWekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 26 auqustus 2009 TX97-C ROTTERDAM) www.skvr.nl. De picknickmand, klapstoel en zonnebril kunnen aanstaand weekend paraat worden gehouden. Op zondag vindt namelijk de vierde editie plaats van openlucht muziekfestival 'Luister vinken aan de plas'. Tijdens deze editie van het festival is er speciale aandacht voor jonge musici. Luistervinken aan de plas begint om 12.00 uur. Eric Vloeimans en flamenco gitarist Eric Aanstaande zondag zal het goed toeven zijn aan de oever van de Kralingse Plas tijdens het festival Vaarzon Morel zullen het festival afsluiten. 'Luistervinken aan de plas' ROTTERDAM) Het Gergiev Festival vindt van 29 augustus tot en met 6 Septem ber op verschillende plekken in de stad plaats. foto Marco Borqqreve Levensgenieters uit de Maasstad en de rest van Nederland weten 'Heerlijk Rotterdam' te vinden. ROTTERDAM) www.gergievfestival.nl ROTTERDAM) www.heerlijkrotterdam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19