111 1= M weekbladen V&D 70% Schiedam OntdekSchiedam.nu passen vliegen werkelijk de deur uit American Footballtraining voor hockeydames Met supersnel veer naar Wereldhavendagen Rotterdam CORRECT HUIS TUIN ELEKTRONICA ROTTERDAM .vw Volop mogelijkheden? Dicht bij huis Dicht bij huis Nu het beste hypotheek advies? Deze Week Het weer 2000M2 OP DE CEINTUURBAAN 111 IN R'DAM, ZIE ADVERTENTIE OMSLAG VAN DEZE KRANTwZT Feest in Frankeland Burgemeester krijgt eigen dahlia Cricketvrouwen gaan voor landstitel De verkoopresultaten zijn zeer teleurstellend. Alleen de Watertoren met 36 apparte menten wordt afgebouwd. Net als de bijna opgeleverde eengezinswoningen. Maar aan de rest van de ambitieu- ze plannen tussen scholen- gemeenschap Schravenlant en het spoor wordt 'ernstig getwijfeld'. De markt voor koopwoningen is ingestort en de verkoop in Nieuwland ligt praktisch stil. Het accent van de nieuwbouw in Parkweg Noord ligt op ge- stapelde bouw of Hoogbouw. Er zouden over vijf woon- gebouwen (flats) meer dan driehonderd appartementen bij komen. Die zijn nu van de baan met de brief van vorige week van wethouder Haan aan de gemeenteraad. Wei worden de Watertoren en wintertuin nog (af-)gebouwd maar de andere plannen zijn voorlopig geschrapt. Uit de brief van Haan blijkt dat de markt voor apparte menten sterk is teruggelopen en markt-watchers verwach- ten geen spoedig herstel. Twee gebouwen of woonblok- ken met 148 appartementen - de eerste fase - en fase 2 een 178 appartementen worden nu gecanceld. Wei gaat Woonplus, als pro- jectontwikkelaar een nieuw plan maken voor dit gebied onder de noemer 'Nieuwland Vernieuwend Verder'. Dat betekent wel dat de Oostzij- de van Parkweg Noord waar vorig jaar 700 oude flats zijn gesloopt, voorlopig kaal en leeg blijft. Niet alleen de luxe appartementen blijken onverkoopbaar; er wordt nu zelfs getwijfeld aan de verkoopbaarheid van de ge- plande laagbouwwoningen. Het gaat om 94 eengezins woningen, bijvoorbeeld met met garage en wonen op de eerste verdieping maar dat concept voldoet volgens on- derzoek al lang niet (meer) aan de woonwensen van de koper. Net als de kadewonin- gen die al sinds 2007 te koop staan. De OntdekSchiedam.nu pas is een doorslaand succes. Karin Visser van Bibliotheek Waterweg reikt donderdag de sooste pas uit aan me- vrouw Van de Water-Sebel. De pas werd eind mei gein- troduceerd en sindsdien heb- ben al 500 Schiedammers de pas aangeschaft online, bij de bibliotheek of het VW kantoor. Met de pas kunnen Schiedammers gratis naar alle musea in de stad en ge- bruikmaken van verschillen de (kortings)acties bij cultu- rele organisaties in de stad. Te denken valt aan korting op voorstellingen, concerten en andere activiteiten en aan verrassingspakketten bij cul- turele en toeristische organi saties in de stad. Mensen die al lid zijn van de bibliotheek en in Schiedam wonen, hoe- ven de pas niet aan te schaf- fen. Zij kunnen op vertoon van hun bibliotheekpas ge- bruikmaken van dezelfde kortingsacties. De houdster van de 500e pas ziet veel voordelen in de pas: „Mijn man en ik zijn net alle- bei met pensioen en kijken er echt naar uit om gebruik te gaan maken van de pas." De kortingsacties zijn te vinden op www.ontdekschiedam. nu. Op de website worden re- gelmatig nieuwe aanbiedin- gen geplaatst. Nog even en dan breekt de competitie weer aan voor de dames van Spirit I. Omdat die dit jaar een klasse hoger wordt gespeeld dan in andere jaren, heeft het team de afge- lopen weken veel getraind en gespeeld. Wedstrijden die hoop geven op een goed ver- loop van de competitie in de zo begeerde eerste klasse. Afgelopen vrijdag werd er aan mentaliteit, doorzet- tingsvermogen en fysiek gewerkt aan de Hargalaan. De trainers en coaches van American Football ploeg De Scouts kwamen langs en drilden de dames tot ze ster- retjes zagen. Een zware trai ning, die een dag later een vervolg kreeg in een fiets- speurtocht door Schiedam, allemaal in het kader van teambuilding. Afgelopen zondag werd een druk weekend afgesloten met een tweeluik tegen Breda en Helmond, waar zeer verdien- stelijk hockey werd getoond tegen een overgangsklasser en eerste klasser. Naar de Wereldhavendagen ga je natuurlijk over het wa ter. Zaterdag 5 en zondag 6 September kan 00k in Schie dam weer op een supersnel veer worden gestapt dat in no-time naar hartje Rotter dam vaart. In voorgaande ja ren was de verbinding al een enorm succes. Honderden passagiers maakten er toen gebruik van. Kaartjes voor het veer kun nen worden gekocht bij de VW en varieren in prijs van 2 euro voor een enkele reis tot 8 euro voor een retour. En wie zijn fiets mee wil nemen zit goed, die kan gewoon mee op het speciaal ingerichte fietsdek. Reserveren is ver- plicht. Dit kan bij de VW, te bereiken via nummer 473 30 00. Voor meer informatie: www.aqualiner.nl en www. wereldhavendagen.nl. VERBO^WNGS korting tot De Hypotheker Jazeker. De Hypotheker. Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas woensdag 26 auqustus 2009 15e jaargang nr. 35 XQ81_a stad Uitstel voor huizenbouw Parkweg Het bouwproject Over het Water dateert van 2004 en kende al verschillende tegenslagen. Het grote bouwproject met 326 appartementen zou juist een impuls worden voor de Vogelaar- wijk Nieuwland. Maar de huizenmarkt zit zwaar tegen. Reden voor Woonplus en wethouder Haan om op de rem te staan. SCHIEDAMS SCHIEDAM> Voor watjes was vrijdag geen plaats op de training van de Scouts. Hier deelt keepster Marlies Tomesen een knal uit. Foto: Rob Kamminga SCHIEDAMS SCHIEDAM> Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM Al onze kranten op: www.mijnmaastad.nl Adverteren?: www.pcmlokalemedia.nl V&D Rotterdam Centrum www.hypotheker.nl Meeste Nederlandbrs wonen binnen vijf kilometer van ziekenhuis Oplaqe 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak 180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (tOc.p.min.) rrrft

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1