Dicht bij huis \4 Burgemeester krijgt eigen bloem ZOS-radio viert 50-jarig jubileum met marathonuitzending Colofon Gratis afhalen Krantnetel Afscheid Botsing op kruispunt Nieuwe Damlaan B. van Dongen, tel. 0653 786940 De nieuwste dahliasoor- ten van de Dahlia Vereni- ging Schiedam (DVS) wer den donderdag 'Liduina van Schiedam' en 'W.M. Verver- Aartsen' gedoopt. Burgemeester Verver was er mee in haar nopjes. De bloem zag er dan ook betoverend uit. Met grote rood-oranje bloembladeren (franjes) en een geel hart. Een blikvanger met felle kleuren. Aan het dopen kwam echte champagne te pas, net als bij een schip. Naast de bur- gemeestersbloem kreeg een andere nieuwe dahlia -de DVS 2007-4 - een witte met dunne bladeren ook een Schiedamse naam; 'De Lid uina van Schiedam'. Pastoor Vismans van de Lid uina Basiliek had wat graag de Liduinabloem willen do pen, maar dan wel met een wijwaterkwast en niet met de champagne die burge meester Verver over de bloe- men goot. De Schiedamse Dahlia-ver- eniging zit weer in de lift, vertelt voorzitter Joop Blom. Zo'n dertig jaar tuinierden zij, naast de oude katholie- ke begraafplaats, onderaan de Vlaardingerdijk. Die plek werd te vochtig met het ho- ge grondwater door de bouw van de metro. Een verhuizing volgde naar de Vijfsluizen, precies naast de schooltuinen en metro. Dahlia's zijn er in alle soor- ten en maten, in alle kleu ren en vormen. De voorzit ter schat dat er in de tuin zeker een drieduizend staan te bloeien. En dat doen ze tot aan oktober toe. Het kweken van dahlia's is een echte hobby, want je bent nooit zeker van het resultaat. Voor een bijzondere bloem moet er zaad gewonnen wor den. Dat wordt weer uitge- zaaid en laten ze opgroeien. Van de ongeveer 200 za- den die twee jaar geleden zijn uitgezaaid bleken maar vier soorten een decoratieve waarde te hebben. Door kruisingen en cultive- ren is nooit helemaal dui- delijk wat voor soort, kleur en vorm de nieuwe zaailing krijgt. De nieuwe exempla- ren gaan op voor de prijzen, bijvoorbeeld in Naaldwijk waar de Internationale Zo- merbloemententoonstelling wordt gehouden. Dat de dahlia weer aan po- pulariteit wint, bleek ook za terdag weer tijdens de jaar- lijkse Open Dag van de ver- eniging. Maar liefst tweehonderd bezoekers kwamen langs op Vijfsluizen en keken hun ogen uit bij bloemen van soms wel twee meter hoog. Ideeen staat boven het lijstje dat ik maak in decem- ber 1998 over mogelijke onderwerpen voor de - toen nog - Maaspost. Bijna elf jaar geleden begon ik te schrijven voor wat toen de Maaspost heette. Mogelijk onderwerpen van toen: George Toth die een opvang voor illegalen in het Sportfondsenbad wil beginnen. Of: een artikel over goed draaiende allochtonenwin- kels in Nieuwland (dat viel tegen) of de dagelijkse file voor parkeergarage Koemarkt - pal voor het terras van't Vierkantje! Maar ook ideeen voor stukjes als 'de schaatsbaan op Broersvest die van de baan is' of het Stedelijk Museum dat nog maar 10.000 bezoe kers per jaar trekt. Ik blader in een oude map met een romantische terugblik op ideeen voor scherpe reportages. Een volgend artikel zou 'Iepziekte op de Nieuwe Haven' gaan heten. Maar mijn eerste grote artikel voor de Maaspost be- trof bouwplannen op het Gustoterrein. Projectont- wikkelaars als Bokx, Durabouw en Woonstichting Noordvest waren (al) twee jaar bezig om het lege industriegebied tegenover het Hoofd te vullen met luxe appartementen. Schiedams Architect Bram van Hengel verklaarde 'zelfs te willen verhuizen' als zijn tekeningen uitgevoerd werden. Eigenlijk iedereen was enthousiast zoals Wijkvereniging (BVSZ), wet- houder Hafkamp (WD). En ook de bedrijven al- daar. Dus wie houdt het plan tegen? De Rotterdamse haven dus. Die was samen met het (al)machtige havenbedrijf en Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam mordicus tegen. Argument: mogelijk klachten van bewoners bij overlast door Rotterdam se Haven. En dus einde bouwplannen op het Gusto terrein. Tien jaar later ligt het stukje land voor die woning- bouw er nog steeds maagdelijk bij. Het gebied aan de kop van de Buitenhavenweg ziet er precies hetzelfde uit als een decennia terug. Mijn gloedvolle artikel heeft niks uitgemaakt. Je kan zo het artikel weer integraal plaatsen. Alleen de cijfertjes aanpassen, 2009 in plaats van 1998. Zo gaat dat dus met ideeen en mooie stukjes waar ik veel van verwachtte. Erna schreef ik een artikel over de Grote Omloop rond het winkelcentrum van Schiedam. Teneur: als de grote omloop doorbroken wordt dan kan je Schiedam wel sluiten. Zo meldde ik dat firma Verwaaijen van bedden en meubels het na 86 jaar voor gezien hield. Sluiten. En anno 2009 staat het pand van Verwaaijen er weer leeg en even verwaarloost bij. Verandert er dan nooit iets?! Ja, toch wel. Ik hou op met schrijven voor Maas stad Weekbladen. Maar niet te vroeg gejuicht (of getreurd), beste lezers. Volgende week hoop ik voor een landelijk ochtendblad (weer) over mijn geliefde stadje Schiedam te mogen schrijven. Alleen heet de rubriek dan geen Krantnetel maar Zijdelings. Daar hoop ik u weer aan te treffen. ZOS-radio viert komend weekend het 50-jarig jubi leum met drie speciale pro- gramma's. Vrijdagavond is er een extra lange ZOS voor het weekend vanaf 18.00 uur met Marco Donkersloot, waarna om 22.00 uur John Weimar en Tobi Huizinga beginnen aan een marathon nachtuitzen- ding tot zaterdagochtend. Om 10.00 uur wordt er over- geschakeld naar een tijdelijke studioruimte op de hoek van de Hoogstraat en Broersveld voor een live-uitzending met gasten, veel muziek en spel- letjes. Deze uitzending duurt tot 16.00 uur. Vijftig jaar geleden kwamen twee studenten op het idee om met een geleende band- recorder muziek te gaan af- draaien in het toenmalige Noletziekenhuis. Daarmee was ProZie ge- boren, de afkorting van Programma's voor Zieken. Alles ging nog heel primitief, maar het plezier was er niet minder om. In 1966 werd de omroep om- gevormd tot stichting Zie- kenomroep Schiedam en in 1999, bij het 40-jarig jubile um, kreeg de ziekenomroep een zendvergunning van het Commissariaat voor de Me dia om ook op het Schiedam se kabelnet uit te zenden. Daarna werd ook de naam weer aangepast: ZOS-radio. Hoogstraat 60-64 Schiedam Doordat een auto vermoedelijk door rood licht is gereden op het kruispunt van de Nieuwe Damlaan met de Hargalaan is een andere auto donderdagavond in botsing gekomen met een achterliggende auto. De bestuurster van de eerste auto moest hard remmen, wat de bestuurder in de tweede auto waarschijnlijk te laat zag. De vrouw liep hierdoor nekletsel op. foto: sven van beek i Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 26 auqustus 2009 X082-a www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162- 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorginq: Bezorglng Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0.10/min) Commercieel directeur F. de Roon Verkoopleider Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E.Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PLM BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PLM BV, c.q. de betreffende auteur. Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Maard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A De dahlia kan weer Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl Maar liefst 200 bezoekers kwamen afgelopen zaterdag naar Vijfsluizen, onder andere om de nieuwe W.M. Verver-Aartsen te bewonderen. Foto: Rob Kamminga Dahlia's komen oorspronkelijk uit Mexico. Rond 1800 werden de bollen naar Europa gehaald vanwege hun kleurenpracht en exotische uiterlijk. Tot begin vorige eeuw waren ze de grote tuinmode, maar daarna raakte de knolbloem - die's winters binnen moet- wat uit de gratie. Sinds kort kan de dahlia weer en sinds donderdag zijn er zelfs twee nieuwe dahlia's bij. SCHIEDAM> FRANK WILLEMSE FRANK WILLEMSE SCHIEDAM> JIANIITOK PMI END JACK "JONES I G-STRR RRUJ SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3