Gemeenteberichten en ik doop u W.M. Verver-Aartsen Informatiemarkt Dier en Welzijn Na de zomer komt Sinterklaas... win een VIP plaats tijdens de intocht! Afval in centrum eerder opgehaald Herinnering: inleveren stempelkaarten gemeente Schiedam Voor de Dahlia-vereniging uit Schiedam en voor burgemees- ter Verver-Aartsen was vrijdag 21 augustus was een heuglijke dag. Maar liefs twee nieuwe zaailingen werden gedoopt met Schiedamse namen. De nieuw gekweekte oranje Dahlia werd gedoopt door en kreeg de naam van burgemeester W.M. Verver- Aartsen. De andere bloem kreeg de naam 'Liduina van Schiedam'. De Dahlia vereniging is opgericht in 1975. Voor meer informatie over deze zeer actieve vereniging kunt u contact opnemen met de heer A.A. I Foto's: Jan van der Ploeg Toussaint, secretaris van de vereni ging, telefoonnummer 010-4738584. Op Dierendag, 4 oktoberorgani- seert de gemeente Schiedam samen met een aantal dierenwelzijns- organisaties de informatiemarkt Dier en Welzijn. Het doel van de markt is om de inwoners van de gemeente kennis te laten maken met alle aspecten die te maken hebben met het welzijn van dieren. De markt duurt van 13.00-17.00 uur en vindt plaats op het stadserf. Tijdens de markt is een variatie aan onderwerpen te zien en te beleven. Zo kan men een dierenambulance van binnen bekijken, kan men alles te weten komen over reptielen en bij- en, kan men zien hoe men zijn hond kan leren zich netjes te gedragen en behendig te bewegen en kan men waterdiertjes door een loepje bekij ken en op naam brengen door middel van een zoekkaart. Daarnaast zijn er stands waar men allerlei informatie kan krijgen over wat de juiste ma- nier is om met dieren om te gaan en wat het betekent aan zorg, tijd, geld en aandacht als je een dier aan- schaft. Ook onderwerpen als de bio- industrie en dierproeven, de koeien en schapen in de wei en waarom mus- sen en egels bescherming behoeven, ontbreken niet. De kinderboerderijen zijn ook van de partij. Tot slot kan men zelf aan de slag met het bou- wen van bijvoorbeeld een vogelkast. Speciaal voor de kinderen zijn er activiteiten zoals een ballonnen- clown, het schminken van dieren- gezichten en een springkussen. De gemeente Schiedam bedankt alle organisaties uit de KidsPle- zierGids die tijdens de zes weken zomervakantie activiteiten georga- niseerd hebben voor de kids van Schiedam. De KidsPlezierGids was ook dit jaar weer een groot succes. Veel kinderen deden mee aan de acti viteiten in Schiedam. En het was ook deze zomervakantie super in Schiedam.... Nu nog de stempelkaart inleveren. Weet je wel, dan kan je kans maken op die fantastische prijs: een VIP- plek tijdens de intocht van Sinter klaas in november. De voile stempelkaarten kunnen nog deze week tot 28 augustus ingele- verd worden bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de stadswinkel of je kunt de kaart opsturen naar Ant- woordnummer 33, 3100 VB Schie dam t.a.v KidsPlezierPrijzen actie. Voor meer informatie kijk op www. kidspleziergids.nl of in je KidsPle zierGids op pagina 22. Vanaf maandag 24 augustus wordt het huisvuil in het centrum van Schiedam vroeger opgehaald. Daar- mee wordt getracht de overlast van door meeuwen opengescheurde vuil- niszakken tegen te gaan. Op maan dag en donderdag worden steeds twee vuilniswagens tegelijk ingezet. Naar schatting bedienen die het ge- hele centrum voor 10.00 uur's och- tends. Verder rijdt een veegploeg met bezem en schop achter de vuilnis- wagen aan om eventueel zwerfvuil op te ruimen. Indien nodig is ook nog een veegmachine beschikbaar. Veel mensen doen zelf ook al hun best om de straten schoon te houden en zetten hun afval pas buiten, net voordat de vuilniswagen langskomt. Omdat dat nu eerder is dan gebruike- lijk, worden de routes de komende tijd ook later op de ochtend nog eens na- gereden, zodat wordt voorkomen dat huisvuil dat nog niet klaarstond voor de eerste ronde op straat blijft staan. De inzameling van huisvuilzakken op de Broersvest centrumzijde en Hoogstraat blijft ongewijzigd op dinsdag en vrijdag tussen 9.30 uur en 11.00 uur. De meeuwenoverlast is daar beperkt. Enkele straten in Schiedam-Oost waar nog met zakken wordt inge- zameld, worden op maandag en donderdag na het centrum bediend. Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens- dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 17 en 18 augustus 2009 Brugmanstraat 31, 3117 KC Nieuwe Haven 101/Schoolstraat 1, 3116 AB Stadhouderslaan 87, 3116 HL Villastraat 100, 3112 TG Verleende bouwvergunningen Verzonden 7 augustus 2009 Rotterdamsedijk 262 t/m 272, 3112 BS het vernieuwen van een deur en kozijn het vernieuwen van een peuterspeel- zaal het plaatsen van een terrasoverkapping (herziene aanvraag) het vernieuwen van een aanbouw het vernieuwen van de funderingen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Recht- bank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens- dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunningen Verzonden 18 augustus 2009 De La Marplein 12, 3123 AB Heijermansplein 238, 3123 LL het verwijderen van asbesthoudend materiaal het verwijderen van asbesthoudend materiaal N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Recht- bank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Nieuwland Festival 2009 Bij de burgemeester van Schiedam is door Opbouw Buurtprojecten een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het Nieuwlandfestival op het Dr. Wibautplein. Dit evenement zal o.a. bestaan uit muziek optredens, workshops, een braderie, rommelmarkt en diverse kinderactiviteiten en zal gehouden worden van op 12 September en 13 September 2009. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Nieuwland Festival 2009 (aanvraag): 26 augustus t/m 9 September 2009 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. u i 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4