Gemeente Schiedam voorbereid op griep 3 Het jeugdfonds vernieuwd Waardecoupons voor kinderen uit gezinnen met laag inkomen Vijfde Schiedamse Boekenmarkt www.schiedam.nl Gemeenteberichten Wet bodembescherming Besluit uniforme saneringen (Westfrankelandsedijk 9-11) Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - Invasto B.V. d.d. 4 augustus 2009. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Westfrankelandsedijk 9-11 (postcode 3115 HG) ka- dastraal bekend gemeente Schiedam sectie M nummer 7766 bekend onder de code SC060600417 te saneren volgens het Besluit Uniforme Saneringen categorie Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme sane ringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeen stemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneerder uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneri ngswerkzaamheden Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroeps- procedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 Wbb-code: SC060600417 Kennisgeving Wet Milieubeheer Ontwerpbeschikking artikel 8.26 gemeente Schiedam Onderwerp Burgemeester en wethouders Schiedam hebben op 20 april 2009 een ver zoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een verzoek van Kuwait Petroleum (Nederland) B.V. voor het intrekken van de op 8 december 1998 verleende vergunning voor de locatie aan de Nieuwe Damlaan 9 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de vergunning in te trekken, overeenkomstig het verzoek. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken van 27 augustus 2009 tot en met 7 oktober 2009 de volgende plaats inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Op maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.00 uur (telefoonnummer 010 - 2468 621). Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de boven- genoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Zienswijzen Uw zienswijzen kunt u tot en met 7 oktober 2009 indienen bij Burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam of telefonisch op nr. 010 246 8285. Inlichtingen De heer K. van Broekhoven van de DCMR (Wm) (010) 246 8285, Do cinfo DCMR (inzage, procedure en kopieen) (010) 246 8621. Locatienum- mer:305767, DMS: 20942590 Aanvraag exploitatievergunning Cafe Quekel St Liduinastraat 42, 3117 CT Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam (exploitatie vergunning) ten behoeve van de vestiging van een horecabedrijf, te weten een cafe met terras, in het pand met adres St Liduinastraat 42,3117 CT Schiedam (voormalig: cafe Het Spinnewiel). De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn zondag t/m donderdag van 10.00 uur tot 01.00 uur en vrijdag en zaterdag van 10.00 uur tot 02.00 uur. Het aangevraagde terras zal worden geplaatst voor het pand en bestaat uit 2 tafels en 8 stoelen. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn zondag t/m zaterdag van 10.00 uur tot 22.00 uur. Vanaf 26 augustus 2009 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswij zen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf St Liduinastraat 42'. Grieppandemie Sinds april is er een nieuw griepvi- rus bekend, de Nieuwe Influenza A (H1N1), voorheen ook wel bekend als Mexicaanse griep. Sinds mei zijn ook in Nederland mensen ziek ge- worden. Op dit moment gedraagt de griep zich als een normale griep. De verwachting is, dat in het najaar het aantal griepgevallen verder zal toenemen. De gemeente Schiedam bereidt zich voor op de nieuwe griep. Op dit moment is er nog weinig reden tot ongerustheid: het aantal ziektegeval- len is laag en de griep kent een mild verloop. De kans bestaat echter, dat in het najaar veel mensen tegelijk ziek zullen worden. Er is daarom zich veel griepgevallen in een korte tijd voordoen. Preventieve maatregelen Om de verspreiding van het griepvi- rus tegen te gaan kunt u een aantal maatregelen treffen. Vermijd zoveel als mogelijk contact met personen die (mogelijk) griep hebben. Neem verder goede hygiene in acht. Dat betekent regelmatig handen wassen, papieren zakdoekjes gebruiken tij- dens hoesten en niezen, het gebruik- te zakdoekje meteen in de vuilnisbak gooien, geen bekers e.d. met anderen delen. Denk bijvoorbeeld ook aan het regelmatig schoonmaken van te- lefoons. de meest actuele informatie, die u onder andere via de website www. rivm.nl kunt raadplegen. Daar wor den ook de meest gestelde vragen beantwoord. Blijft u na het raad plegen van die informatie toch nog met vragen zitten, of behoort u tot een risicogroep en wordt u ziek, dan kunt u het beste telefonisch contact opnemen met uw huisarts. Meer informatie Inmiddels zijn er verschillende websites op internet die voorzien in actuele informatie over de Nieuwe Influenza A. samen met de huisartsen een draai- boek opgesteld, dat voorziet in een centraal griepspreekuur, als de huis artsen te maken krijgen met een te grote toeloop van patienten. Op die manier zijn we in onze regio zo goed mogelijk voorbereid voor het geval er Veel mensen vragen zich af of het verstandig is om evenementen te bezoeken en of ze onder bepaalde omstandigheden een mondkapje zouden moeten dragen. Het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezond- heid en Milieu) beschikt steeds over www.grieppandemie.nl (Ministerie van VWS) www.rivm.nl (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) www.postbus51.nl (Postbus 51) www.veiligheidsregio-rr.nl (Veilig- heidsregio Rotterdam-Rijnmond) Het gemeentebestuur wil graag dat ook kinderen uit gezinnen met wei nig geld deel kunnen nemen aan (sociale) activiteiten. Bijvoorbeeld: voetballen, balletles, meegaan op schoolreis, een muziekinstrument bespelen of lid worden van de scou ting. Via het Jeugdfonds krijgen alle kinderen de kans mee te doen. Het Jeugdfonds is veranderd en daardoor nog makkelijker. Kinderen ontvangen twee waardecoupons Kinderen tussen de 4 en 18 jaar, waarvan de ouder(s) of verzorger(s) een laag inkomen hebben, hebben recht op twee waardecoupons. Het inkomen mag niet hoger zijn dan 1.386,— netto per maand voor een alleenstaande ouder en 1.540,— netto per maand voor gehuwden of samenwonenden. De waardecoupon voor sport en cultuur kan ingeleverd worden bij een vereniging of organisatie waar het kind lid van is of waar het kind een activiteit gaat doen. De coupon is 180,— waard! De waardecoupon voor school is 50,- waard en is in te leveren bij de school van het kind en is bedoeld voor de ouderbijdrage en/of school reis. De vereniging of school kan ver- volgens de kosten declareren bij de gemeente. De kinderen uit gezin nen met een WWB uitkering heb ben de waardecoupons al ontvangen. Iedereen die denkt in aanmerking te komen kan de waardecoupons aanvragen. Hoe kunt u het Jeugdfonds aanvragen? De folder Jeugdfonds met een aan- vraagformulier is te vinden op de website www.schiedam.nl of op te halen bij de afdelingen Werk en In komen aan het Stationsplein 79 en de Stadswinkel aan het Stadserf 1. In de historische binnenstad van Schiedam organiseert de Winke- liersvereniging Hoogstraat op zaterdag 19 September de vijfde Schiedamse Boekenmarkt. Op de Grote Markt is gelijktijdig de Culinaire Markt. Boekenliefhebbers kunnen op de boekenmarkt rondstruinen langs kraampjes met (vooral) tweedehands boeken, waaronder Nederlandse en buitenlandse literatuur, kinderboe- ken, strips, thrillers, kunstboeken, biografieen, kookboeken, geschie- denisboeken, (streek)romans, weten- schap, boeken over de regio, enz. Zowel voor verzamelaars als voor koopjesjagers is er volop keuze! De boekenmarkt wordt van 10.00 tot 17.00 uur gehouden op de Hoogstraat (tussen de Grote Markt en de Kor te Dam), de Korte Dam, de Lange Haven (voor de Korenbeurs) en de Dam. De toegang is natuurlijk gratis. Meer informatie op www.louistinner. nl/schiedamse-boekenmarkt 26 augustus 2009 nummer 34 Paglna 2 Coiofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: i8fofschiedam.nl Informatie nummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5