Dicht bi huis PULLMAN Het Waaigat kwaliteitsbedden Natuur in onze omgeving U vindt bij ons de grootste Pullman collectie van de regio MarHilBK- Vlaardingjjjfjjgl 0.4343685 - www.kwaliteitsbedden.nl Open Ateliers Filmhuis s Comfort Meer dan vijftig kustenaars nemen op 12 en 13 September deel aan de atelierroute. Hissen 11.00 en 17.00 uur zijn bezoekers welkom om kunst en kunstenaar te ont- moeten in het atelier. In Pand Paulus aan de Korte Haven 125 is nu een over- zichtstentoonstelling van alle deelnemers te zien. Hier zijn 00k routekaarten ver- krijgbaar. Dit jaar is er een bijzonder cadeau voor elke bezoeker, een verzameldoosje met een ontwerp van Esther Zitman. Bovendien wordt een origi- neel werk van haar onder de bezoekers verloot. Open Ateliers start vrijdag in het Filmhuis waar drie do- cumentaires te zien zijn ge- maakt door de kinderen van Schiedamse kunstenaars over deze Schiedamse kun stenaars. Onder weg naar de ateliers worden bezoekers verrast door verschillende acts op straat. Het grappige knalrode the- atertje op wielen Aap van Poot zal op verschillende lo- caties voorstellingen geven. Met een kleine, gekke veran- dering aan het gezicht, maakt Pretty Picture een polaroid foto, die je meteen krijgt. De route is te lopen, te fiet- sen of per Picasso te doen. Men neemt aan dat de naam- geving 'Paardenbijter' komt van het feit dat deze libel vlak langs dieren en men- sen scheert om insecten te vangen en het lijkt alsof ze bijten. Bij paarden worden voornamelijk vliegen en da- zen gevangen. Daar kan je als paard geen bezwaar te- gen hebben. De Paardenbij ter behoort tot de echte li- bellen en is nu volop te zien langs de Poldervaart. De vliegtijd is van midden juni tot begin november. Nu zijn het nog onze eigen in Neder- land geboren Paardenbijters, maar over een aantal weken worden deze aangevuld met trekkers uit Midden-Europa. De soortherkenning is, voor een leek zoals ik, niet een- voudig. Ze lijken veel op de Venglazenmaker en op enke- le onopvallende kenmerken na, bijna niet van deze gla- zenmaker te onderscheiden. Het vogelen in de zomer ligt nu op een laag pitje. Een mooi alternatief zijn de libel- len en vlinders die nu volop actief zijn. Sinds kort ben ik in het bezit van een libel- lengids en een vlindergids. Er gaat echt een wereld voor je open als je kijkt wat er in onze omgeving allemaal is te zien. Gelukkig kan ik ze fotograferen en thuis op naam brengen. Dat zou in het veld niet eenvoudig zijn. Zo ben ik er achter gekomen dat er naast de Paardenbij ter 00k libellen in onze om geving voorkomen zoals de Houtpantserjuffer, de Wa- tersnuffel, het Lantaarntje, de Vroege glazenmaker, de Bloedrode- de Bruine- en de Steenrode heidelibel. Veel informatie is te vinden op het libellennet van de vlinderstichting http://www. libellennet.nl/. Ik vind het heel erg leuk dat ik weer een nieuwe passie heb gevon- den! In het Filmhuis draait don- derdag 10 en zaterdag 12 Sep tember de film Doubt met Meryl Streep. Doubt vertelt het verhaal over de priester, zusters en leerlingen van een Rooms- Katholieke school in de Bronx, New York in de jaren zestig. Vrijdag 11 September is er vanaf 20.30 uur een speciaal evenement in het kader van Open Ateliers. Er worden drie documentaires getoond over kunstenaars, gemaakt door hun eigen kinderen. De toegang hiervan is gratis. Gaandeweg (Victor Vroegin- deweij) vertelt het leven van Rien Vroegindeweij aan de hand van zijn gedichten. Anagram (Mike Redman) is een documentaire over beeldend kunstenaar Diet Wiegman waarin zijn visie en werk centraal staat. Wieg man heeft van de letters uit zijn naam elf anagrammen gemaakt die samen de Diet Wiegman group vormen. Zonder gesproken woord legt de documentaire de na- druk op de beeldende kunst. Portrait of Dora Dolz (Sonia Herman Dolz) gaat over de Spaanse (in 2008 overleden) kunstenares Dora Dolz. Zij woonde en werkte het groot- ste deel van haar leven in Rotterdam. Colour By Pullman 9pi,baii99vv H3UAJd/i >J Maasstad Weekbladen Schiedam J» Woensdag 9 September 2009 f XQ84-C s De Paardenbijter SCHIEDAM> De Paardebijter is zeer vriendelijk voor paarden. Hij haalt allerlei vliegen en dazen bij hem weg door er vlak langs te scheren en de insecten te vangen. Foto: Ben van den Broek BENVANDE@GMAIL.COM www.filmhuisschiedam.nl van 4695,- voor verstelbaar van t,/195 voor 5195,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11