Sport www.svtiv Ook de korfballers zijn weer begonnen Batje gooit roet in het eten bij seizoensouverture MCR deelt punten Pollux veldloos Seizoenstart Refoba Sportflitsen Excelsior'20 tegen VRA Goud en brons voor Gideon Elve 45 jaar sbv Juventus De driebanders van MCR Metaalconservering die spe- len in de nieuwe biljartuit- spanning't Oogh van Vlaer- dingh, hebben in de eredi- visie gedebuteerd met een gelijkspel. Kopman Dion Nelin uit Denemarken en Fransman Richard Bitalis kwamen tot winst. De aanleg van de kunstgras- velden bij hockeyclub Pollux heeft fikse vertraging opge- lopen. Het uitlopen van het werk zorgt ervoor dat veel teams niet kunnen trainen. De technische commissie heeft geprobeerd uit te wij- ken naar andere velden in de regio maar dat bleek on- doenlijk. Conditietrainingen in plaats van veldtrainingen zijn nu het devies. Refoba komt, na het kampi- oenschap, dit seizoen uit in de 4e divisie landelijk. De Vlaardingse badmintonners openen de competitie zater- dag in de Westwijkhal tegen Zigo. Marco van Dorp, Ralph Elderkamp, Vera van Haren en Miranda Kegel-Penning vormen het team. Prille moe- der Mariska van Reij voegt zich na enkele wedstrijden ook weer bij hen. Te beginnen met de boze gezichten. Zwaluwen-trainer Peter Wubben zag een gelijkspel van zijn in de te klasse debuterende team ongedaan gemaakt door een, in zijn ogen, bui- tenspeldoelpunt. En dat leidde tot boosheid. In de 2e klasse was er een dergelijke emotie bij trainer Joop Musterd van CWO/za. Hij vond het niet terecht dat 7 van zijn spelers in de derby tegen Deltasport geel kre- gen. Opluchting was er op hetzelfde veld te bespeuren bij trainer Robert Verbeek van Deltasport. Hij zag zijn ploeg in de slotfase de winst veilig stellen, 1-0. In de Broekpolder was echter ook teleurstelling. De voetbal- liefhebbers kregen bij Deltasport- CWO niet het verwachte spektakel geboden. Het was ronduit mat. Te leurstelling ook in Schiedam bij 2e klasser Excelsior'20. De zondagclub mikt met nieuwe trainer Rene Ver- hagen op promotie maar ging tegen SCO'63 jammerlijk onderuit. Ex- celsior'20 gaf in de slotminuten een 2-1 voorsprong prijs. In het rijtje 'niet helemaal verwachte resultaten' prijkten ook nog het 7-2 verlies van Victoria'04/za tegen Polanen en het 0-3 verlies van HBSS tegen GKK. Trainer Barry Kouer had met HBSS andere plannen in de 4e klasse. Her mes DVS lijkt ook dit seizoen niet in staat potten te breken. Quintus was met 5-2 te sterk. Bizar was de ma- nier waarop Hargasport/zo van het veld werd gespeeld door Blijdorp, 2- 12. Maar gelukkig waren er ook veel glimmende gezichten op de regionale velden te bespeuren. PPSC haalde uit bij Schiebroek'94, 0-4. Zou het dit- maal wel lukken met de promotie? WK schoot uit de slof tegen DVC, 5- l, en SVDPW maakt voorlopig de fa- vorietenrol in de 4e klasse waar met de winst op HOV/DJSCR, 5-1. Na een voor sommige ploe- gen lange voorbereiding is de outdoor korfbalcompeti- tie gestart. Het Vlaardingse KW startte tegen WION met verlies. Nieuwe trainer Rob van der Stelt zag dat zijn pupillen een probleem hadden met scoren en niet alert genoeg waren bij de rebound. Ook Oranje Nas sau heeft met Andre Ver- baas een nieuwe trainer aan het roer. De Vlaardingse 2e klasser leed een gevoelig verlies tegen Sagitta, 11-15. Het Schiedamse Harga heeft eveneens een nieuwe trainer. Han Poortvliet die Bram Rog moet doen vergeten, zag zijn ploeg in de 2e klasse de pun- ten delen met le klasse de- gradant DKC, 9-9. Ploeg en trainer hadden na afloop het gevoel dat er wel een stuntje had ingezeten. Stadgenoot ODI startte de competitie met winst op KCC 7, 10-7. De Schiedammers besloten een klasse lager te gaan spe len en treffen in de 5e klasse niet meer alleen standaard- teams. Voor Spirit start het seizoen komende zaterdag tegen Nikantes. De Vlaar dingse 4e klasser steekt zich voor die gelegenheid in een brandnieuw tenue. Excelsior'20 en VRA betwisten zaterdag het lands- kampioenschap cricket. De finale van de play-offs in de hoofdklasse wordt op Thurlede in Schiedam gespeeld. VRA plaatste zich zaterdag ten koste van VOC uit Schiebroek (dat samen met Excelsor'20 als le eindigde in de reguliere competitie) voor de eind- strijd. De seizoenapotheose begint om 11.00 uur. De Vlaardingse wielrenner Gideon Elve heeft goud en brons gewonnen tijdens internationale wedstrij den voor sporters die een transplantatie van bijvoor- beeld een hart, lever, long en nier hebben ondergaan. Elve won in Australie de 5 kilometer tijdrit en kwam als 3e over de meet in de 20 km wegrace. Basketbalvereniging Juventus viert zaterdag haar 45-jarig bestaan. De club ontstond op 1 September 1964 aan de Rijks-HBS (huidig scholengemeen- schap Schravenlant). Het jubileum wordt gevierd in sportzaal Oost met onderlinge toernooien en dunk/ schietwedstrijden. Het feestje wordt afgesloten met een etentje en met naar baskefbalfilms kijken. Door het afkeuren van zijn batje kwam Michel de Boer zaterdag niet in actie voor tafeltennisvereniging Scye- dam. Het gemis van de kop man zorgde in de belangrijke uitwedstrijd tegen Bultman/ Smash'70 in Hattem voor een 5-2 nederlaag. Scyedam had zich een andere start in de eredivisie voorgesteld. De prille fusieclub was met 40 supporters getuige van het bizarre debuut van de van FVT overgekomen Mi chel de Boer. Voor zijn le wedstrijd constateerde een scheidsrechter een minimale beschadiging in een van de rubbers op het batje van De Boer. De beschadiging ter grootte van een speldenprik was zo klein dat het met het blote oog nauwelijks waar- neembaar was. Omdat De Boer net van materiaal was veranderd had hij nog geen reservebatje beschikbaar. De schejdsrechters weiger- den hem met het (minimaal) beschadigde batje te laten spelen, waardoor zijn wed strijden verloren werden verklaard. Scyedam besloot onder protest verder te spe len maar het incident had veel invloed op het verdere verloop van de wedstrijd. Zo vormde talent Koen Ha geraats nu een weinig inge- speeld dubbel met Nermin Smajic. Dezelfde Smajic zorgde voor hilariteit door in zijn 2e wedstrijd met het batje van De Boer te spelen. De beschadiging werd door dezelfde scheidsrechter dit- maal niet opgemerkt. Smajic en Rene Waterreus knok- ten zich ondanks alles beide naar een winstpartij. Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 9 September 2009 WX93-a Het balletje rolt weer onvoorspelbaar Erwordtweergevoetbaldomhetechie. Na veel oefenvoetbal en verschillende bekerwedstrijden gingen de voetbal- lers zaterdag en zondag het veld weer op voor een regulier potje competitie- voetbal. En dat een balletje niet altijd rolt zoals trainers en kenners langs de lijn wensen/beredeneren, bleek meteen weer. Teleurgestelde maar ook glimmende gezichten te over. REGIO> Het verwachte spektakel in de derby Deltasport-CWO/za bleef zaterdag uit. De matte wedstrijd werd in de slotfase beslist door thuisclub Deltasport, 1-0. Foto: Roger van der Kraan Ger Droog neemt volgend sei zoen bij BTS Schiedam het roer over van trainer/coach Johan Korpel. De honkballers maken onder Korpel een lastig seizoen door waarbij behoud van het 2e klasserschap in het geding is. Met Droog en zijn assistent Martin van Veen wil sv&hv Schiedam weer een rol van be- tekenis spelen in de 2e klasse. Inpassen van talent moet in de toekomst tot promotie naar de 1e klasse leiden. REGIO> Nermin Smajic, Rene Waterreus, Koen Hageraats, trainer Luc Janssen en Michel de Boer. SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15