Gemeenteberichtei Activiteiten in de wijken 1 ill JUL Groene Brigade op voile sterkte Open ateliers in Schiedam Wijkoverleg Schiedam Nieuwland vmm. gemeente Schiedam i ;imil f r UttfiilP Afgelopen zaterdag vonden in ver- schillende delen van de stad acti viteiten plaats voor Schiedammers van alle leeftijden. Een aantal van de activiteiten kwam tot stand via een zogenaamd voucherinitiatief waarbij bewoners zelf suggesties hebben gedaan voor het organise- ren van een activiteit. In het Julianapark in Schiedam- West vond de eerste voorronde plaats van het Juliana Pop Festi val, een Schiedamse talentenjacht waarbij met name jongeren kunnen strijden om een kans om in een pro- fessionele studio aan de slag te gaan. Deze eerste ronde werd gewonnen door de band 'Oceans with tragedy'. Op zaterdag 12 en zaterdag 19 Sep tember vinden nog twee voorrondes plaats. De beste bands strijden op zaterdag 10 oktober tijdens de finale om de hoofdprijs. In Schiedam-Oost werd op fees- telijke wijze de Buurtshow Oost afgesloten. Bij dit project kwamen wijkbewoners de afgelopen periode gezamenlijk in actie om het zwerf- afval in hun buurt op te ruimen. Het slotfeest startte zaterdag met een optocht door de wijk met kinderen verkleed in zelfgemaakte 'zwerfaf- valkostuums'. Daarna werd het afval in de buurt nogmaals opgeruimd. De kinderen die zich tijdens de Buurt show het meest hebben ingezet wer- den door wethouder Maarten Groene in de schijnwerpers gezet. Zij kregen een medaille omgehangen met de tekst 'Held van het jaar 2009 Buur- ten in Oost'. De rest van de dag was gevuld met vele activiteiten en optredens. hoekpark. Bezoekers van het feest konden deelnemen aan verschillende workshops en genieten van diverse optredens. In Nieuwland tenslotte stond alles in het teken van de ramadan. Op het Willem Dreesplein kon men gra tis deelnemen aan een gezamenlijke Iftar maaltijd. Hiermee wordt na zonsondergang het vasten verbroken. Ook wethouder Maarten Groene was een van de gasten aan tafel. Ook in de Woudhoek hoefde men zich zaterdag niet te vervelen tijdens het jaarlijkse wijkfeest in het Woud- I Foto's: Jan van der Ploeg Naast de Lichtblauwe Brigade beschikt Schiedam sinds november 2008 ook over een Groene Brigade. Deze is actief op het gebied van beheer en onderhoud van de buitenruimte, met name groenonderhoud. Tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Irado werden afgelopen donderdag acht nieuwe medewerkers van de Groene Brigade gei'nstalleerd die allemaal de eerste (verplichte) opleiding hebben afgerond. Daarnaast kre gen de meeste medewerkers ook het zogenaamd VCA- veiligheidscertificaat uitgereikt door wethouder Maarten Groene. Hiermee is de Groene Brigade nu zowel kwali- tatief en kwantitatief op voile sterkte gekomen! Foto: Jan van der Ploeg Meer dan vijftig kustenaars nemen op zaterdag 12 en zondag 13 Septem ber deel aan Open Ateliers. Tussen 11.00 en 17.00 uur zijn bezoekers welkom om kunst en kunstenaars te ontmoeten. In Pand Paulus is een overzichtstentoonstelling van alle deelnemers te zien. Hier zijn ook routekaarten verkrijgbaar en start het vervoer per auto. Open Ateliers biedt bezoekers de unieke mogelijkheid om kennis te maken met de kunstenaar op de plek waar het werk ontstaat. Een bijzonder project is Portfolio. Dit is een samenwerking met Woonplus en de Kunstalliantie. Jonge kunste naars die dit jaar zijn afgestudeerd aan kunstacademies werken in een tijdelijk atelier in de wijk De Gorzen. Zij laten de bezoekers kennismaken met een beginnende kunstenaars- praktijk. Tijdens het kunstweekend is in Filmhuis Schiedam gratis een filmprogramma te zien. Drie kinde ren van kunstenaars portretteerden hun vader of moeder. Mike Redman maakte Anagram over zijn vader Diet Wiegman, Victor Vroegindeweij vertelt het leven van Rien Vroeginde weij aan de hand van zijn gedichten en Sonia Herman Dolz vertelt over haar moeder, de Spaanse kunstena- res Dora Dolz. De atelier-route is te lopen en te fiet- sen, of bezoekers kunnen zich laten rijden naar de ateliers buiten het cen trum. Op de route kunnen bezoekers genieten van muziek en theatrale ontmoetingen. Met een kleine, gekke verandering aan het gezicht, maakt Pretty Picture een polaroid foto die voorbijgangers direct meekrijgen en op de Grote Markt zal Rembrandt zich tijdelijk ophouden. Open Ateliers Zaterdag 12 en zondag 13 September Diverse ateliers Pand Paulus, Korte Haven 125 Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats- vinden op: Datum: Donderdag 17 September 2009 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers, - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Darius Spencer, tel. 010-2191029 of e-mail: dm.spencer@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Ontheffing Gebruikswijziging Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekenddateen ontheffing op grond van artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het wijzigen van het gebruik Nieuwe haven 275a in Tandartsen praktijk. Het verzoek ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschrif- ten voor de Bebouwde Kom" en heeft daarin de bestemming "Bebouwings- klasse KM-IV". Het verzoek is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden enkel bedrijven zijn toegestaan. Het verzoek is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening in samenhang met artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het verzoek ligt hiertoe van vanaf 10 September 2009 t/m 21 oktober 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanvraag exploitatievergunning cafe 'Doe rustig', Rotterdamsedijk 146a Bij de burgemeester is een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van een vergunning op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam, ten behoeve van de overname van het horecabedrijf cafe Doe Rustig (voorheen cafe De Dijk), gevestigd in het pand met adres Rotterdamsedijk 146a, 3112 BJ Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: zondag t/m donderdag van 12.00 uur tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 12.00 uur tot 02.00 uur, De aangevraagde openingstijden van het terras worden geexploiteerd: maandag t/m zondag van 12.00 uur tot 22.00 uur, Vanaf 9 September 2009 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen onder vermelding van 'zienswijze Rotterdamsedijk 146a' worden ge- richt aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Verleende Evenementenvergunningen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen ver- leend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Opendag bij Mammoet Holding, Karel Doormanstraat 47 op zaterdag 12 September 2009 van 10.00 uur tot 15.00 uur; Diverse activiteiten in het centrum van Schiedam tijdens de Open Monu- mentendagen Open Ateliers op zaterdag 12 September 2009 en zondag 13 September 2009 van 10.00 uur tot 17.00 uur; Nederlands Kampioenschap Tonnetje Steken aan de Kerkweg tegenover de St Jacobuskerk op zondag 13 September 2009 van 10.30 uur tot 18.00 uur. Vanaf 10 September 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunningen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u te gen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Hi 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4