/V Voortaan vingerafdrukken bij aan- vraag paspoort of identiteitskaart Hoe verloopt de aanvraag voor een reisdocument voortaan? gemeente Schiedam I 4 e 4 '*t MP f Wilt u binnenkort een nieuw reis- document aanvragen? Vanaf 21 Sep tember 2009 zal, als u een nieuw paspoort of Nederlandse identiteits kaart gaat aanvragen, de medewer- ker achter de balie u voortaan ook om uw vingerafdrukken vragen. U ontvangt deze maand een folder in de bus van de landelijke overheid, met nadere toelichting over de nieu- we werkwijze met vingerafdrukken. Waarom vingerafdrukken? De Europese Unie (EU) heeft hier- voor in 2004 een verordening opge- steld. Het doel daarvan is misbruik van reisdocumenten zoveel mogelijk tegen te gaan. De vingerafdrukken worden gebruikt om bij het aan vragen en uitreiken van het paspoort of de Nederlandse identiteitskaart te controleren of de persoon die het document aanvraagt ook de recht- matige eigenaar daarvan is. Verplicht Het opnemen van vingerafdrukken is verplicht. Er zijn enkele uitzonderin- gen mogelijk: indien het fysiek onmogelijk is om van u vingerafdrukken op te ne- men, dan krijgt u een reisdocument voor vijf jaar zonder dat daarin vingerafdrukken zijn opgenomen. in het geval het bij u tijdelijk onmogelijk is vingerafdrukken op te nemen, dan heeft u een keuze. U wacht totdat het wel mogelijk is vingerafdrukken van u op te ne men, of u krijgt een reisdocument met een geldigheidsduur van maxi- maal 12 maanden. van kinderen tot 12 jaar worden geen vingerafdrukken opgenomen. Elektronische vingerafdruk De baliemedewerkers hebben een apparaat waarmee zij vier vinger afdrukken elektronisch opnemen. Alle opgenomen vingerafdrukken worden opgeslagen in de reisdocu- mentenadministratie. Twee vinger afdrukken worden ook opgeslagen in de chip van het reisdocument. Het paspoort en de Nederlandse identiteitskaart bevatten al sinds 26 augustus 2006 een chip met daarin: uw foto (de gezichtsopname); naam (voornamen en achterna- men); geboortedatum; geslacht; nationaliteit; documentnummer; burgerservicenummer; datum einde geldigheid document; land van uitgifte. Wat blijft hetzelfde? De aanvraag van een reisdocument blijft grotendeels hetzelfde. Alleen de afname van vingerafdrukken is nieuw. Als u een nieuw paspoort, Nederlandse identiteitskaart of ander reisdocument gaat aanvragen, heeft u nodig: al uw oude reisdocumenten in uw bezit; een foto die voldoet aan de wettelijke eisen; indien uw documenten kwijt of gestolen zijn, een (gewaarmerkte) kopie van het proces-verbaal dat u van de politie heeft gekregen toen u aangifte deed van verlies of diefstal; contant geld of uw pinpas om te betalen. Vragen? Meer informatie is terug te vinden op www.paspoortinformatie. nl. Ook kunt u contact opnemen met de gemeente Schiedam; 010- 2191111 of info@schiedam.nl 1) De medewerker van de Stadswinkel controleert aller- eerst of uw foto aan de wettelijke vereisten voldoet. 4) Er worden vier vingerafdrukken (scans) gemaakt. De baliemedewerker zal ter plekke aangeven om welke vingers van welke hand het gaat. Twee afdruk- ken worden opgeslagen in de chip van uw paspoort. 2) Uw gegevens worden ingevoerd in de computer (naam, geboortedatum, geboorteplaats, lengte, burgerservicenummer). Onderwijl wordt u gevraagd uw handtekening te zetten. 5) De aanvraag is afgerond. U kunt gaan betalen en ontvangt een afhaalbewijs, waarmee u een week later uw reisdocument kunt ophalen in de Stadswinkel. 3) De baliemedewerker geeft u een korte uitleg over de nieuwe werkwijze; het afnemen van uw vingeraf drukken met een elektronisch apparaatje. De medewerker controleert eerst of van uw vingers wel vingerafdrukken kunnen worden opgenomen. Verffesten of ander vuil kunnen namelijk problemen geven bij het opnemen van de vingerafdrukken. De controle is ook bedoeld om na te gaan of gepro- beerd wordt de eigen vinger af te dekken. Foto: Jan van der Ploeg Onttrekkingsvergunningen Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen Verzonden d.d. 13 augustus 2009 Adres: Boerhaavelaan 12B, 3112 LH voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Boylestraat 12 B, 3112 XD voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 3 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Broersvest 46 AB, 3112 DG voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Burgemeester Knappertlaan 192 A, 3117 BG voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Edisonstraat 47 B, 3112 LS voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Frans Halsplein 24 A, 3117 WH voor het omzetten van een zelfstandi ge woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Halleystraat 15, 3112 PK voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Hoofdstraat 143, 3114 GD voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 7 A, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 2 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 7 B, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 2 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 7 C, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 2 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 9 A, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 2 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 9 B, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 2 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 9 C, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 2 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 11 A, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 2 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Lorentzlaan 13 C, 3112 KE voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 3 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Verleende onttrekkingsvergunningen Verzonden d.d. 18 augustus 2009 Adres: Buijs Ballotsingel 86 B, 3112 JG voor het omzetten van een zelfstandi ge woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Frans Halsplein 30,3117 WH voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 3 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: Hoofdstraat 145, 3114 GD voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaapplaatsen Adres: IJsselmondestraat 31 B, 3114 XM voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in 4 onzelfstandige woonruimten met totaal 4 slaap plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Groenelaan Live 2009 (verplaatsing) Bij de burgemeester van Schiedam is door Stichting Pokey een vergunning aangevraagd voor het organiseren van Groenelaan Live op het Wilhelmin- aplein en de Groenelaan. Dit evenement zal bestaan uit een muziekfestival en een braderie en zal gehouden worden van op 17 oktober 2009. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Groenelaan live 2009 (aanvraag): 9 September t/m 23 September 2009 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. 6) Wanneer u uw paspoort of Nederlandse identiteits kaart komt afhalen, zal wederom worden gevraagd vier maal een vingerafdruk (scan) te maken aan de balie. Op deze manier wordt gecontroleerd of uw vin gerafdrukken overeenkomen met de vingerafdrukken die in de chip zijn opgeslagen. 1911*1 191H1 gUiil Sq98 9

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6