IE EB Waardering voor Schiedams ouderenbeleid Vol programma tijdens Open Monumentendagen Een woning is meer dan vier muren met een dak erop! www.schiedam.nl Gemeenteberichten Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van Bart Verhallenplein 94, 3122 F. van Bourgondiestraat 16, 3117 SE Puttershoeksestraat 33, 3114 PJ Rotterdamsedijk 302, 3112 BT Rotterdamsedijk 262 t/m 272, 3112 BS Schoolstraat 5, 3116 HJ Verleende bouwvergunningen Verzonden 1 September 2009 t.h.v. Willemskade- Spuistraat Julianapark 19 augustus 2009 t/m 31 augustus 2009 het plaatsen van een tuinhuisje het plaatsen van een schotelantenne de woning met een zolder vergroten en wijzigen van de achtergevel het veranderen van de ANWM winkel tot ING bankwinkel het gedeeltelijk vernieuwen van de achtergevels het vergroten van een woning het plaatsen van twee hekken het plaatsen van een kunstwerk bestaan- de uit 4 bronzen leeuwen Simon Rijnbendestraat 2, 3117 ZD het plaatsen van een aanbouw aan de achterzijde Stadhouderslaan 103, 3116 HL het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloop Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvraag van 31 augustus 2009 Parkweg 421, 3123 KK het gedeeltelijk slopen van de tribune Verleende sloopvergunningen/meldingen Verzonden 24 augustus 2009 Jozef Oreliosingel 263, 3122 CT asbest verwijderen Verzonden 25 augustus 2009 Seringenhof 13, 3121 AV asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd door het Theater aan de Schie voor de organisatie van een uitmarkt op het plein van winkelcentrum Krona aan de Malmo op 3 oktober 2009 van 12.00 - 16.00 uur. Van 9 September tot en met 23 September 2009 ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Afgelopen donderdag vond bij het Wmo-loket in de Stadswinkel de offici'ele overhandiging plaats van het certificaat voor de publieksprijs van platform Senior.nu. Wethouder Daskalakis kreeg in juni tijdens- een bijeenkomst van Senior.nu in Utrecht al te horen dat Schiedam de prijs zou ontvangen. Nu volgde dus de officiele overhan diging. Schiedam kreeg de prijs on- der meer voor de welzijnsactiviteiten die in Schiedam worden ontplooid, zoals het grote aantal ontmoetings- centra specifiek voor ouderen. Schiedam scoorde als beste op het onderdeel 'participatie van ouderen'. De gemeente stimuleert ouderen, on- der andere met het project Zilveren Kracht, om zelf initiatieven te nemen bij het realiseren van bepaalde voor- zieningen of projecten. Ook de inzet van ouderenadviseurs wordt genoemd als een van de sterke punten. Foto: Jan van Kampenhout Het comite Open Monumentendag Schiedam houdt op zaterdag 12 en zondag 13 September de Open Mo numentendagen. In dit weekeinde zijn vele monumentale gebouwen gratis toegankelijk en vinden tal- loze activiteiten in de binnenstad plaats. De Open Monumentenda gen staan dit jaar in het teken van het landelijke thema 'Op de kaart'. Er is bijvoorbeeld een wandeling uitgezet die de bezoeker langs op- merkelijke locaties voert, die ooit op een kaart zijn gezet. Maar ook is er een expositie van een molen- kaart uit 1810 waarop de twintig brandersmolens staan afgebeeld die destijds in Schiedam stonden. De Open Monumentendagen worden op vrijdagavond 11 September al ingeluid met een lezing door histo- ricus Hans van der Sloot. Centraal staat de stadsplattegrond die Jacob de Gheyn omstreeks 1598 van Schie dam maakte en die voor historisch onderzoek van groot belang is ge- bleken. De lezing vindt plaats vanaf 19.30 uur in't Huis Te Poort. Wethouder Yorick Haan zal de Open Monumentendagen 2009 op zaterdag 12 September om 10.00 uur offi- cieel openen. Daarna openen tal- loze monumenten in Schiedam hun deuren voor bezoekers. Niet alleen zijn het Stedelijk Museum, het Jene- vermuseum, de Liduinabasiliek, de Grote Kerk en het Zakkendragers- huisje gratis toegankelijk, ook een groot aantal particulieren opent dit weekeinde speciaal de deuren voor belangstellenden. Verder is het zakkendragersgilde rondom de Oude Sluis actief. Het Schiedamse Anthonisgilde is het enige gilde in Europa dat dit am- bacht nog uitoefent. In de Grote Kerk wordt op 12 September de 'Informa- tiemarkt 55+ en Wonen' gehouden, die elk jaar veel bezoekers trekt. Daarnaast presenteert het Cultureel Forum Schiedam 'Opera aan de Schie'. Op zaterdag vinden diverse optredens plaats van solisten en op zondag zijn vier bekende operakoren te beluisteren in de Grote Kerk en de Korenbeurs. 'Opera aan de Schie' wordt zondagmiddag afgesloten met een meezing-opera. Eveneens op zondag 13 September is er een wandeling langs archeo- logisch bijzondere locaties. Arche- oloog Jurrien Moree verzorgt drie wandelingen (om 10.00, 13.00 en 16.00 uur) waarvoor belangstellen den zich vooraf kunnen aanmelden via archeologie@schiedam.nl. Bij verschillende gebouwen en vind- plaatsen vertelt de archeoloog bij- zonderheden, onder andere aan de hand van vondsten. Gelijktijdig met Open Monumen tendagen houden vijftig Schiedamse kunstenaars in het weekeinde van 12 en 13 September Open Ateliers. Be zoekers zijn dan welkom om kunst en kunstenaar te ontmoeten in de verschillende ateliers. Een program- maboekje met een stadswandeling en de route van Open Ateliers is verkrijgbaar bij de Stadswinkel, de VVV en tijdens Open Monumenten dagen bij de informatiekraam op de Grote Markt. VAC Schiedam adviescommissie wonen zoekt nieuwe leden Wie zijn wij VAC Schiedam, Advies Commis- sie Wonen, is een werkgroep van vrijwilligers die momenteel bestaat uit negen enthousiaste leden. Het is een commissie die kritisch kijkt naar de praktische bruikbaarheid en duurzaamheid van nieuwbouw- en renovatiewoningen. VAC Schiedam is aangesloten bij de landelijke orga nisatie en kenniscentrum VACpunt Wonen (www.vacpunten.nl). De commissie adviseert de opdracht- gever van woningbouw- of wijk- plannen. Dat kan de gemeente, een woningcorporatie of een projectont- wikkelaar zijn. Wat doen we Niemand zit te wachten op problemen als ramen die niet goed open kunnen. Een keuken waar onvoldoende dag- licht is. Te weinig stopcontacten in huis. Een berging waar geen fietsen in passen. Een te kleine slaapkamer. Een woongebouw waar men zich niet veilig voelt. Kennelijk wordt over deze punten door ontwerpers niet altijd goed nagedacht. VAC Schiedam kijkt al voor de start van de bouw met deskundigheid naar bouwplannen en toetst de gebruiks- mogelijkheden en comfort van de woning of het woongebouw. VAC Schiedam geeft vervolgens ad- viezen en komt zo op voor het woon- plezier van (toekomstige) bewoners. Door cursussen en scholing wordt de praktische ervaring en theoretische kennis van de vrijwilligers actueel gehouden. De maandelijkse vergadering vindt plaats op woensdagmorgen. Bent u een kritische woonconsument m/v die: - gei'nteresseerd is in bouwen en wonen - mondeling en schriftelijk kan rap- porteren - zelfstandig en in een team kan functioneren - overweg kan met een computer dan is de Advies Commissie Wonen iets voor u! Wilt u meer weten over de VAC? Kom dan naar de Informatiemarkt 55+ en Wonen op zaterdag 12 Sep tember 2009 van 10.00 tot 14.00uur in de Grote Kerk. U kunt voor meer informatie ook contact opnemen met het secretariaat van de VAC Schie dam op nummer 010-473 18 52 of per e-mail via vac.comm.schiedam@ gmail.com. 9 September 2009 nummer 36 Pagina 4 Colofon Stadskantoor IpU (M.Q) 24655 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postad re Postbus 1501 3100 EA Schiedam nrTOrfbactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7