Gemeenteberic Vacature voorzitter Clientenraad WWB Schiedam De raadscommissies Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? gemeente Schiedam -% r -I g yy ff 0 m Ha*.! i&ifl i AGENDA Maandag 14 September om 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur Voorzitter: dhr. H. van der Hoeven Secretaris: dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 E-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 15 September om 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Voorzitter: dhr. E.M. Gloudi. Secretaris: dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2191042 E-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag 16 September om 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Voorzitter dhr. E.M. Gloudi SecretarisB.T. de Winter, tel. 010-2191043 E-mailbt.d.winter@schiedam.nl Tijdens de commissievergaderingen komen onder andere aan de orde: Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 14 September 2009 In een informatief voorpro- gramma is er om 19.30 uur een presentatie over de regio- naal-bestuurlijke aanpak van de georganiseerde criminaliteit. Meerjarenbeleidsplan Politie Rotterdam-Rijnmond 2010-2014 Er is een nieuw Meerjarenbeleids plan Politie Rotterdam-Rijnmond geschreven voor de peri ode 2010- 2014. De gemeenten in de regio worden in de gelegenheid gesteld erop te reageren - dat kan tot 1 oktober 2009. Op 16 december zal de regioraad het meerjarenplan vaststellen. De opvattingen van de commissie worden door de burge- meester in het regionale overleg ingebracht. Integraal actieplan alcohol Schiedam 2009-2012 In 2008 nam het college zich voor om de raad een actieplan alcohol voor te leggen. Het plan dat nu in de commissie behandeld wordt, past in het regionale kader versla- vingszorg. Dat heeft tot doel om het gebruik van alcohol, drugs, tabak, medicijnen en gokken te ontmoedigen en de daarmee sa- menhangende risico's te beperken. Het actieplan is sterk uitvoerings- gericht: er zit een samenhangend pakket aan maatregelen aan vast. De commissie wordt om advies gevraagd. Subsidieverordening Vouchers bewonersinitiatieven 2009 Sinds een half jaar kunnen bewo- ners initiatieven indienen die te maken het met het verbeteren van de leefbaarheid in hun woonwijk. Volgens een voucher-systeem, een soort waardebonnen, kun nen dergelijke initiatieven onder voorwaarden worden gehonoreerd. De voorwaarden zijn in december 2008 vastgesteld. Nu er enige tijd ervaring mee is opgedaan, worden de regels beter afgestemd op de praktijk. De verordening waarin ze staan wordt ter advisering aan de commissie voorgelegd, voordat de raad er een besluit over neemt. Integraal Huisvestingsplan Onderwijs Schiedam 2009-2025 De gemeente is wettelijk verplicht voor schoolgebouwen te zorgen. De manier waarop dat gebeurt staat in het Integraal Huisvestings plan Onderwijs. Voor de periode 2009-2025 is nu het huisvestings plan klaar. Het geeft inzicht in de huisvestingsbehoefte van alle scholen in Schiedam. Een van de conclusies is dat het aantal leerlin- gen zal dalen en dat er leegstand zal ontstaan in de scholen. Het huisvestingsplan doet voorstellen hoe daarmee kan worden omge- gaan. De commissie adviseert en de raad besluit op 24 September. Tijdelijke regels Wet investeren in jongeren (WIJ) De rijksoverheid vindt dat gemeen ten ervoor moeten zorgen dat jon geren van 18 tot 27 jaar of werken of studeren of beide. Om dat te kunnen doen moeten regels wor den vastgesteld die bepalen wat onder welke omstandigheden mo- gelijk is, welke voorwaarden er zijn, welke uitzonderingen, enzo- voort. Voor het maken van veror- deningen is weinig tijd want de wet treedt al op 1 oktober in werking. Via de VNG is er een pakket tijde lijke regels opgesteld, waarmee de gemeenten al uitvoering kunnen geven aan de opdracht van het rijk. Deze tijdelijke regels moeten, net als de verordeningen later dit jaar, door de raad worden vastgesteld. Commissie Ruimtelijke Ontwikke ling en Beheer d.d. 15 September 2009 Van 19.00 tot 20.00 uur wordt de commissie gei'nformeerd over de volgende onderwerpen: - Invoering van de Wet Algemene Bepalingen Omgevingsrecht. (Wabo) - Presentatie jaarverslag/toekomst woningverbetering en funde- ringsherstel 2008. Discussie n.a.v. presentatie jaar- verslag 2008 particuliere woning verbetering en funderingherstel 2008 De leden van de commissie worden in de gelegenheid gesteld te reage ren op het jaarverslag 2008 en hoe verder invulling wordt gegeven aan de particuliere woningverbetering en funderingsherstel tot en met 2014. Realisatie Wennekerpand Het ontwerp voor de verbouw van het Wennekerpand is thans tot op besteksniveau uitgewerkt. Het college stelt de gemeenteraad voor het ontwerp te onderschrijven en te besluiten tot realisatie het Wennekerpand over te gaan en hiervoor een krediet te voteren van €7.000.000,-. Beeldkwaliteitstrategie en open bare grondexploitatie Spaanse Polder/'s Graveland Zuid Om de herstructurering van het bedrijventerrein Spaanse Polder/'s Graveland Zuid uit te voeren is het gewenst een kadernota/beleidsplan Beeldkwaliteitstrategie en grond exploitatie vast te stellen. Ruimtelijke visie Schiedam Oost In de wijk Schiedam Oost worden diverse projecten ontwikkeld op het gebied van verkeer en ont wikkeling. Deze projecten hebben consequenties voor de openbare ruimte in Schiedam Oost. Om tot een goede afstemming van deze projecten te komen is het ge wenst een Ruimtelijke Visie voor Schiedam Oost vast te stellen. Evaluatie duurzaam veilig Alle wegbeheerders zijn verplicht wegen op een duurzaam veilige manier in te richten. Alle tot nu toe uitgevoerde maatregelen zijn opge- nomen in de 'Evaluatie Duurzaam Veilig Verkeer Schiedam' De in de evaluatie genoemde aan- bevelingen zullen voor zover mo- gelijk in uitvoeringsprogramma's worden opgenomen. Commissie Ruimtelijke Ontwikke ling en beheer d.d. 16 September 2009 Om 19.15 uur wordt de commissie gei'nformeerd over het volgende onderwerp: - Voorontwerp bestemmingsplan "Kethel e.o." Voorontwerp bestemmingsplan "Kethel e.o." Het voorontwerp bestemmingsplan "Kethel e.o." is vrijgegeven voor een informatiebijeenkomst in de wijk; het vooroverleg op grond van artikel 3.1.1 van het besluit ruimte lijke ordening start. De leden van de commissie ROB worden in de gelegenheid gesteld een reactie te geven op het voorontwerp. Stadsvisie Schiedam 2030 In deze Stadsvisie legt het college van burgemeester en wethouders de inzet voor het Grotestedenbeleid in de komende tien jaar neer. Tevens is deze Stadsvisie de ruimtelijke structuurvisie voor Schiedam voor de lange termijn, in het kader van de nieuwe Wet ruimtelijke orde ning (WRO), die op 1 juli 2008 in werking is getreden. Deze openbare commissievergade ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. Aanvraag vergunning Informatiemarkt Dier en Welzijn De gemeente Schiedam zoekt een onafhankelijke voorzitter voor de clientenraad Wet werk en bijstand (WWB). Deze raad behartigt de be- langen van inwoners van Schiedam die gebruik maken van een voorzie- ning in het kader van de WWB. De clientenraad bestaat uit clienten van de afdelingen Werk en Inkomen en vertegenwoordigers van Schie- damse belangenorganisaties die zich inzetten voor inwoners van Schiedam met een laag inkomen. De clienten raad adviseert de afdelingsmanagers Werk en Inkomen en het college van burgemeester en wethouders over be- leid en uitvoering op het terrein van de WWB en andere regelingen die de gemeente uitvoert voor mensen met een laag inkomen. Taken De voorzitter van de clientenraad geeft op een vaardige, voortvarende en evenwichtige wijze leiding aan de vergaderingen en stelt samen met de secretaris van de clientenraad en de gemeentelijk adviseur de agenda op. U heeft een adviserende stem in de clientenraad en fungeert als spreek- buis richting het ambtelijk apparaat en de politiek. Tot de taak van de voorzitter hoort tevens het schrijven van een jaarlijks actieplan en jaarver slag. Er wordt van u verwacht dat u ongeveer tien uur per maand beschik- baar bent, u ontvangt hiervoor een onkostenvergoeding. Profiel Gedacht wordt aan een persoon met een brede maatschappelijke be- langstelling en betrokkenheid bij de vraagstukken en problematiek waar mee de doelgroep van de WWB te maken heeft. Tevens is ervaring op het terrein van sociale voorzienin- gen gewenst. Ervaring in het leiden van vergaderingen is van belang. U woont bij voorkeur in de gemeente Schiedam of bent bekend met de Schiedamse sociale kaart. De voor zitter dient onafhankelijk te kunnen werken. Dit betekent in ieder geval dat u geen deel uitmaakt van de gemeentelijke organisatie of clienten raad en ook geen client mag zijn van de afdelingen Werk en Inkomen. Sollicitatie Belangstellenden wordt verzocht voor 25 September 2009 te solliciteren onder bijvoeging van een curriculum vitae. U kunt uw sollicitatie richten aan: De gemeente Schiedam, cluster Maat schappelijke ontwikkeling Ter attentie van Esther de Groot Postbus 197 3100 AD Schiedam o.v.v. vacature voorzitter clientenraad Voor nadere inlichtingen kunt u con tact opnemen met de heer Hartman, gemeentelijk adviseur van de clien tenraad, telefoon 010-246 5221. Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een informatiemarkt Dier en Welzijn op het Stadserfplein op zondag 4 oktober 2009 van 13.00 uur tot 17.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van on- derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Informatiemarkt Dier en Welzijn (aanvraag): 10 September t/m 24 Sep tember 2009 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van Informatiemarkt Dier en Welzijn. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket ;<j3 j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8