1 Dicht bij huis Rondneuzen bij de reuzen van Mammoet Jazeker de Column van Cees Risseeuw 'Veilig zonnen in zonnestudio niet gevaarlijk' (ZSS Contact Wijkkort Biljartcompetitie Nieuwe Harg In ontmoetingscentrum De Nieuwe Harg gaat 18 September een biljartcompetitie van start. Er wordt gespeeld met teams van twee personen tegen ande- re teams en dat gedurende tien weken. Er zijn leuke prijsjes te winnen, maar gezelligheid staat voorop. Er wordt gestart om 14.00 uur. Aanmelden kan bij A. van Dijk, tel. 470 26 51 06-25314711. Festival Muziek Handicaps Stichting Rolantino's organiseert zaterdag 19 Sep tember het festival Muziek Handicaps 'Wij gaan ervoor' in theater De Schalm in Veldhoven. Toegang is gratis en aanvang is 19.00 uur. Kaarten zijn ver- krijgbaar bij De Rolantino's. Herman Brood-tribute band Yada Yada De Engelse blues/rockformatie Roadhouse treedt donderdag 17 September vanaf 22.00 uur op in De Graauwe Hengst aan de Lange Haven. Ze spelen een mengeling van rocksongs a la Wishbone ash, Lynyrd Skynyrd en Southern Rock. Zaterdag 19 September treedt Yada Yada op, een Herman Brood tribute band. Sponsorloop op de Violier Elk jaar wordt er op basisschool de Violier een spon sorloop georganiseerd waarbij de helft van het opge- haalde geld naar leermiddelen gaat ter verbetering van het onderwijs en de andere helft geschonken wordt aan een goed doel. Dit jaar wordt de sponsor- loop gehouden op woensdag 16 September en gaat de helft van de opbrengst naar de kinderafdeling van het revalidatiecentrum Rijndam. Normaal gesproken is alles bij Mammoet hermetisch afgesloten, maar tijdens de Open Dag mag het aangeraakt en bekeken worden. Het Schiedamse Mammoet heeft een wereldnaam op het gebied van trans- porteren, verschepen en het verplaat- sen of verwijderen van grote en zware objecten waar 00k ter wereld. Afgelopen zaterdag stelde Mammoet, dat te vinden is op bedrijventerrein Vijfsluizen, zijn deuren open voor pu- bliek. De enorme kranen waren al van ver te zien. Normaal gesproken worden deze ingezet voor zwaar gespecialiseerd hijswerk, maar nu waren ze naar huis gekomen voor de Open Dag. Bezoekers moesten zich vooraf melden en legitimeren. Maar wie eenmaal bin- nen was mocht alles van dichtbij bekij- ken. Mammoet maakte 00k bekend dat het hoofdsponsor is geworden van team Van Den Brink Rallysport dat volgend jaar deelneemt aan de Dakar 2010. De Dakartruck waar zij in gaan rijden, werd zaterdag aan het publiek onthuld. Ondanks de veiligheidsmaatregelingen was het een drukte van belang en be zoekers genoten zichtbaar van alles wat Schiedams trots liet zien en beleven. www. hypotheker. nl Anno 2009 communiceren wij mensen heel anders dan bij- voorbeeld 25 jaar geleden. In 1984 stond er in de Nederlandse huis-hobby of slaapkamer nog geen computer. Communicatie ging via telefoon, geen GSMbrief, of gewoon direct "live" contact. We spraken met elkaar af om elkaar te ontmoeten, en bespraken de zaken die we wilden bespreken. Hoe anders is dat nu! We communiceren via internet, MSN, Twitter, e-mail, Hyves en Facebook. Niet rechtstreeks maar via apparatuur. Snel, makkelijk, anoniem en 24 uur per dag bereikbaar. Veel post wat vroeger via de postbus werd verzonden wordt nu ingescand en digitaal verzonden. Ideaal, want het scheelt bedrijven veel werk en kosten. Ook voor het milieu zijn er voordelen, er is veel min der papierwerk. Allemaal voordelen dus. Of toch niet? Ik denk dat we het er allemaal over eens kunnen zijn dat het zakelijk veel voordeel biedt maar dat er in de prive-sfeer nogal wat nadelen aan kleven. De jeugd is toch wel behoorlijk verslaafd aan MSN, Hyves enz. Ze hebben zelfs een eigen taalgebruik ontwikkeld. Op zich niet erg, maar uit onderzoek is al meerdere keren vast komen te staan dat het Nederlands taalgebruik bij de jeugd achteruit gaat, vooral door dit soort ontwikkelingen. In de communicatie is het een verarming dat er zoveel en uitsluitend via het digitale netwerk wordt "gebabbeld". We verliezen het contact met elkaar, zeggen dingen die we anders niet zouden zeggen, en, wat ik zelf toch echt een achteruitgang vind, is het gegeven dat als we dingen zeggen via e-mail of an dere media, dit anders kan overkomen dan we bedoelen waar- door er snel misverstanden of zelfs ruzies ontstaan. Problemen los je volgens mij het snelst op door gewoon even met iemand af te spreken en het "live" uit te praten. Dat werkt volgens mij nog altijd het beste. Communicatie is een heel belangrijk instrument. Ons hele leven staat in het teken ervan. In de eigen relatie, maar ook die met de mensen om ons heen, op het werk, met vrienden enz. Het is echt een grote toegevoegde waarde dat er zakelijk zoveel via het digitale netwerk kan, ik zou in mijn werk niet meer zonder kunnen, maar ben toch blij dat het echte adviseren toch vooral via persoonlijk contact gaat. Dat is sowieso veel leuker, en heeft een veel betere impact. We begrijpen elkaar sneller en zeggen de dingen die we willen en moeten zeggen. En dat wil ik graag zo houden. We houden contact! 1 n c f, u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl Zonnestudio Yorsun informeert klanten na onrust in media Lekker even ontspannen, een bruin kleurtje opdoen, je lichaam versterken door vitamine D. De klanten van Yorsun genieten volop van hun zonnesessie, ook na onrustige bericht- geving in de media over de gevaren van zonneapparatuur. „Ja natuurlijk, we hebben onze klanten goed geinformeerd over de feitelijke stand van zaken. Teveel zon is niet goed, daarom gaan wij ook heel bewust met de huid om. Maar het gevaar van teveel zon bij een verantwoorde zonnekuur is uit het verband getrokken. Ter illustratie: een week Spaanse zon staat praktisch gelijk aan vier tot vijf jaar onder de zonnebank!", vertelt zonneconsulente Magda Helderop. Wanneer je verantwoord van professionele zonneapparatuur gebruik maakt, waarbij je enkel de juiste dosis UV-licht op je huid krijgt en niet meer, zul je meer voor- dan nadelen ondervinden aan het zonnebad. „Onze klanten krijgen een afgemeten hoe- veelheid zonlicht, waarna het apparaat vanzelf uitschakelt. Vervolgens wordt er minimaal een aantal dagen 'rust' gehou den voor de huid, eer er een nieuwe sessie wordt aangeboden. Dat is wel iets anders dan de vakantiezon die maar blijft bran- den en waar veel mensen van willen blij- ven genieten zolang de vakantie duurt", beseft Magda maar al te goed. Wanneer mensen een verantwoorde zon nekuur bij Yorsun volgen, krijgen ze de dosis licht waarbij de risico's zo klein mo- gelijk zijn en de positieve effecten op het lichaam zo groot mogelijk. „De sterkte van de lampen is volgens de normen van de Wereld Gezondheid Organisatie vast- gesteld op de zonkracht rond het Midde- landse Zeegebied. Wanneer je bedenkt dat je hier ongeveer een kwartiertje onder de zon ligt, kun je je voorstellen dat je jezelf tijdens een zomervakantie aan veel meer zonlicht blootstelt dan je in een aantal jaar onder de zonnebank zou doen." Teveel zon is niet goed voor de mens, daar zijn ze zich bij Yorsun al jaren van bewust. „Dat geldt voor de zon buiten en binnen. Daarom geven wij een afgepast advies en een zonnekuur die per persoon en huid- type verschilt. De zonnestudio is lid van de brancheorga- nisatie Samenwerking Verantwoord Zon nen, waardoor ze dicht bij het vuur zitten als het om nieuwe informatie gaat. „Nieu- we regelgeving, ontwikkelingen in de bran- che, wetenschappelijk onderzoek over UV- licht en Vitamine D, we krijgen het meteen te horen. Hierdoor kunnen we de klanten ook snel en goed informeren." De branchevereniging nam duidelijk stel- ling tegen de aantijgingen in de media te gen de zonnebank. „Gelukkig wel, we ne- men ons vak heel serieus en voldoen aan alle regels. Vanuit politiek Den Haag kwam bijvoorbeeld de oproep om zonnen onder de 18 jaar te verbieden... die regels gelden en hanteren we in Nederland al ruim 2 jaar", verklaart Magda nadrukkelijk. Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 16 September 2009 XQ84-f SCHIEDAM> Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseui De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 Zonnestudio Yorsun Broersvest 48c 3112 De Schiedam 010-2730452

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11