Dicht bi huis I En weer hebben wij de beste spaarhypotheken van Nederland. Volgens het laatste onderzoek van de Consumentenbond* Heenvlietseplein omgedoopt tot Piet Sandersplein na renovatie Vishaken en -draden funest voor vogels Jazeker. De Hypotheker. :'09: mi Bijkomen op 'observatorium' Spelers gezocht voor Beauty and the Bad Dementie raakt iedereen. Piet Sanders jr., zoon van de befaamde architect, heeft af- gelopen vrijdag het Piet San- derscomplex in de Gorzen officieel geopend. Met een druk op de knop stel- de hij de door hem geschon- ken fontein op het plein in werking. Het monumentale complex is door Woonplus helemaal aangepast aan de eisen van deze tijd. De oorspronkelijke wonin- gen aan de Havendijk, Geer- vlietsestraat, Voornsestraat, Heenvlietsestraat en het Piet Sandersplein (voorheen Heenvlietseplein) zijn vol- ledig gerenoveerd met oog voor de karakteristieke de tails. Een dag later toonde de His- torische Vereniging haar waardering door op Open Monumentendag een ere- schildje aan de gevel te be- vestigen omdat bij deze re novatie het beeld- en sfeer- bepalende karakter van het complex behouden was ge- bleven. Sinds oktober 2008 zijn de woningen van het Piet San- derscomplex in drie fasen opgeleverd. De oorspronkelijke wonin gen zijn omgetoverd tot sfeervolle, lichte en vooral ruime woningen met heer- lijke achtertuin voor rond de 700 euro huur per maand. m 4'M De Groene Brigade is deze week begonnen met het op- ruimen van rondslingerend visgerei rond het zogenaam- de Vogeleiland in het Prinses Beatrixpark. Begin Septem ber troffen Irado-medewer- kers daar twee ganzen aan waarvan de poten verstrikt zaten in visdraad. Bij beide ganzen waren twee tenen al afgestorven. Helaas staat dit voorval niet op zichzelf. Re- gelmatig worden er vogels in het park aangetroffen met vishaken in poten en snavels. Hoog tijd voor actie. Vissers worden opgeroepen goed op te letten of al het vismateriaal weer compleet mee naar huis gaat. Dit om dierenleed in de toekomst te voorkomen. Het Vlietland Ziekenhuis heeft onlangs op de longaf- deling een 'observatorium' geopend. Hier liggen patien- ten ter observatie', die via de Spoed Eisende Hulp in het ziekenhuis zijn binnen- gekomen. Nadat op de SEH alle nood- zakelijke medische onder- zoeken zijn verricht, kan de patient hier in een comfor- tabel bed en in een minder hectische sfeer wachten op de uitslagen van de onder- zoeken en de door de speci alist te bepalen vervolgbe- handeling. De familie kan in de tussentijd bij de patient blijven. Voor een nieuwe, groots op- gezette theaterproductie, on- der de werktitel 'The Beauty and the Bad', worden dins- dag 29 September en dins- dag 6 oktober open audities gehouden van 16.30 tot 18.00 uur op scholengemeenschap Spieringshoek. Hoogtepunt is een dubbele voorstelling op zaterdag 13 februari in Theater aan de Schie. Elke dinsdag wordt er van 16.00 tot 18.00 uur gere- peteerd. Aanmelden kan bij: ruud@flipendo.info ■Clfl^rekkriJ3 ^en 'dnlamp kado! llMetdl/l Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 Alzheimer Nederland Vergeet niemand. Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 16 September 2009 XQ85-e SCHIEDAM) Wethouder Haan bedankt Piet Sanders jr. voor het verrichten van de openingshandeling van het Piet Sanderscomplex. a h'Six," x f Oplettende passanten hebben ze allang gezien: de tijdsbeelden. Grote foto's uit de oude doos sie- ren de binnenstad op verschillende locaties. Waar mogelijk staan ze zo opgesteld dat je eenvoudig het verschil kunt zien tussen de oude situatie op de foto en de huidige situatie op de achtergrond. De foto's zijn een initiatief van het Cultureel Forum Schiedam die 00k verantwoordelijk is voor bij- voorbeeld Opera aan de Schie, dat afgelopen weekend door de binnenstad schalde. Foto: Bart Bos SCHIEDAM) zeer groot vrij groot zeer klein Weer eerste! Daarotn is het feeet Jedereen die een afspraak maakt voor een hypotheek- *Consumentenbond Geldgids augustus 2009. Hypotheek adviseur www.hypotheker.nl \oNP#?> De Rijnmondband uit Schiedam is een van de toonaangevende showbands in Nederland. De vereniging bestaat uit verschillende onderdelen: Rijnmondband Jeugd Rijnmondband Rijnmondband-3 Music Kids Het is een dynamische club die constant op zoek is naar vernieuwing en kwaliteitsverbetering. Een van de peilers van de vereniging is het opleidingstraject waar veel in geinvesteerd is. In maart 2010 legt de huidige voorzitter van de vereniging zijn functie neer. Aangezien de club al jaren op pro- fessionele wijze geleid wordt en de Rijnmondband dit graag in de komende jaren gecontinueerd ziet zijn wij op zoek naar een nieuwe onbezoldigd voorzitter, die daartoe samen met de zittende bestuursleden in staat is. Deze dient over de volgende capaciteiten en kenmerken te beschikken: Dynamische persoonlijkheid die over goede contactuele eigenschappen beschikt; Moet affiniteit hebben met het verenigingsleven en moet (indien nodig) bereid zijn om zich te verdiepen in de wereld van mars-en showmuziek; Beschikt over aantoonbare leidinggevende capaciteiten; Is coach voor de overige bestuursleden; Heeft ervaring met het ontwikkelen en bijstellen van meerjarenbeieidsplannen; Ziet het als zijn doelstelling om de in het beleidsplan geformuleerde doelen te realiseren; Heeft strategisch inzicht; Signaleert kansen en bedreigingen in onze markt; Is creatief en inspirerend; Is bereid om regelmatig te vergaderen; Is bereid om met grote regelmaat aanwezig te zijn op de wekelijkse repetitieavond (vrijdag) en bij optredens van de diverse onderdelen van de vereniging. Lijkt het u interessant om leiding te geven aan onze vereniging dan verzoeken wij u om uiterlijk 1 november 2009 een brief met Curriculum Vitae sturen aan: Rijnmondband, t.a.v. het secretariaat Postbus 127,3100 AC Schiedam Of via e-mail naar: secretariaat@rijnmondband.nl Indien u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de huidige voorzitter, Michel van der Burg, op telefoonnummer 06-22207277 Voor iedereen die met dementie te maken krijgt, is de ziekte een ramp. Of u het nu hebt of met. Slechts een ding is zeker: u moet er mee leren leven. En daarbij kunnen wij u helpen, nu en in de toekomst. Wij zijn er voor u en we zullen u niet vergeten. Steun ons. Giro 2502, www.alzheimer-nederland.nl. Als u wilt praten over dementie, Alzheimertelefoon: (030) 656 75 11

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15