Geul Techniekloop weer in loopserie Wethouder montert Spirit op met uitreiken Stadsspeld Onwennige winst HBSS haalt uit Sportflitsen Hernieuwde strijd om landstitel Pokervoorronden bij sportclub CWO Reserves ttv Scyedam ruim onderuit cfi' De zaalvoetballers van zw Groenoord zijn het seizoen in de le divisie begonnen met een overwinning op FCW/ EventPlaza. De Schiedamse club heeft noodgedwongen moeten verjongen. Trainer Jerry Monkau bouwde het nieuwe team rond Youri van Kuilenburg, Ilias Bendidi en Mo Azzaoui. Zij moeten de aanstormende jeugd bij de hand nemen. De talentvolle ploeg maakte tegen FCW nog veel fouten en miste veel kansen. Door doelpunten van onder meer Bendidi werden echter toch belangrijke pun- ten gepakt, 3-4. De reserves van Groenoord debuteerden in de hoofdklasse. Nog wat onwennig en profiterend van het door de ramadan verzwakte TOGR counterde Groenoord naar 9-5. HBSS heeft een grote over- winning behaald op Blijdorp dat 3 zaalvoetballers van de Schiedamse club herbergt. Na een snelle voorsprong door Berry Pieroen trok HBSS zich terug in de ver- dediging. Pas na rust zocht HBSS op aandringen van trainer Cees Verbree volop de aanval. Met treffers van Odair do Rosario (2x), Robin Bonte en Ron de Jager werd alsnog ruim uitgehaald, 0-5. Atletiekvereniging Fortuna verenigt zondag 27 Septem ber hardlopers en wande- laars. Bij sportcentrum Pol- derpoort vertrekken die dag de 20e Geul Techniekloop en de te Haringkoppen wandel- tocht. De Geul Techniekloop bestaat uit een 15 kilometer wedstrijd die meetelt voor de regionale Loopreizen Loopserie. Daarnaast is er nog een 5 kilometer. Beide afstanden starten om 11.15 uur vanaf de atletiekbaan. Deelnemen kost 8,00 euro (15 km) of 6,50 euro (5 km) bij nainschrijving. Een half uur eerder is er al een gra tis scholierenloop over 1000 meter. De Geul Techniekloop voert de lopers door Mid- den-Delfland en de Broek- polder. Meer informatie is te vinden op www.avfortuna. nl of www.loopreizen.nl. De Haringkoppen wandeltocht start vanaf de sporthal van Polderpoort. Er zijn wan- delingen uitgezet van 10 en 21,1 km en deze gaan langs de Krabbeplas en door Mid den Delfland. Tussen 9.00 en 11.00 uur kan worden gestart en allle wandelaars worden voor 16.30 uur terug verwacht. Deelnemen kost 5,00 euro (inch medaille). En of het al niet genoeg was revan- cheerden de voetballers zich zondag in de 2e klasse voor het teleurstel- lende verlies tegen SCO'63. Van het gepromoveerde DHZ werd weinig heel gelaten, 0-5. Maar het grootste feest dit weekeinde concentreerde zich natuurlijk op zaterdag na de gewonne play-off finale tegen VRA. Men was er vooraf niet gerust op dat Excelsior'20 deze wedstrijd tot een goed einde zou brengen maar die angst bleek ongegrond. Vechtlust deed het gemis van de reeds vertrok- ken Australiers Mark Cleary en Tom Brinsley vergeten. De handen gingen nu vooral op elkaar voor invaller Carl Schewe. De uit het 2e geviste 42-ja- rige veteraan werd topscorer aan Schiedamse zijde met 54 runs. Maar hij speelde 00k bij de ontknoping van de finale een doorslaggevende rol. VRA lag nog aardig op koers om het totaal van Excelsior'20, 220 runs, voorbij te streven. Schewe kwam in de slotfase onder een geslagen bal van Peter Borren en ving het 'soepel' uit. De uitschakeling van de VRA- international die 58 runs bij elkaar timmerde, betekende de genadeslag. Enkele ballen later ging 00k het be- slissende wicket van VRA neer. De match van Excelsior'20 en VRA was zaterdag een spannend visitekaartje voor de cricketsport. Naast Schewe had Excelsior'20 in Malik Hussain en captain Daan van Bunge aan bat wat meer klasse in huis. En Zaffy Ahmad en Adam Woutersen stonden aan bat 00k hun mannetje. Bij het bowlen gingen de credits vooral naar Sebastiaan Gokke die terugkeerde na een uitstapje bij buurman Asvion. Maar 00k Hussain gooide weer enke le van zijn vermaarde toverballen en was zo mede-verantwoordelijk voor de Schiedamse trots. De dammers van Van Stigt Thans gaan vanaf ko- mende zaterdag proberen de landstitel te prolonge- ren. Wederom vormen Damvereniging VBI en Witte van Moort de grootste sta-in-de-wegs bij het pakken van het 4e landskampioenschap. Van Stigt Thans zag Anton van Berkel vertrekken naar TDV in Tilburg. De geroutineerde Laurens Fijn van Draat is zijn ver- vanger. Van Stigt Thans opent het seizoen met een thuiswedstrijd tegen Heijmans Excelsior. 10 oktober is de waarschijnlijk cruciale ontmoeting tegen VBI. In samenwerking met Pokerstar.net worden vanaf 7 oktober bij voetbalclub CWO aan de Zwanensingel 5 voorronden gehouden voor de Nederlandse poker- kampioenschappen. Deelnemen is gratis. Er wordt alleen om punten gespeeld. De winnaar gaat door naar de finale. Opgeven via www.pkvn.nl. Het 2e team van tafeltennisclub Scyedam is de com- petitie gestart met een ruime nederlaag, 7-3. Jeroen Bastiaansen won 2 maal en Britt Eerland 1 maal. Erik van Opstal bleef zonder winstpartij. Spirit speelde een wedstrijd met 2 gezichten tegen Ni- kantes. De ploeg van trainer Jolanda van der Velde had een vliegende start. Binnen 9 minuten was het 6-0. De rust deed de Spirit-spelers in slaap sukkelen want daarna kreeg Nikantes vleugels en verhinderde de hardwerken- de thuisploeg het scoren. De gasten uit Hoogvliet roken hun kans en pakten de voile winst, 7-10. Wethouder Jan Robberegt wist Spirit na af- loop wat op te monteren. De sportwethouder had voor trainer Jolanda van der Vel de en oud-voorzitter Frans van der Krans een verras- sing. Zij kregen de Stadspeld uitgereikt. Beiden zijn ruim 40 jaar lid van Spirit en heb- ben in al die jaren niet al leen veel betekend voor de korfbalclub maar (in)direct 00k voor Vlaardingen. Van der Velde was onder meer coordinator bij schoolkorf- baltoernooien en Van der Krans speelde een grote rol bij het behoud van het huidi- ge sportcomplex waar 00k de scheidsrechtersvereniging, 2 tennisgroepen en een over- blijfgroep van de basisschool gebruik van maken. KW pakte tegen Haarlem de te winst van het seizoen. In de slotfase namen de Vlaar dingers definitief afstand, 14-11. Oranje Nassau stond na het verlies van vorig week vol vechtlust tegenover het slimme Korbatjo maar reikte niet verder dan een teleur- stellend gelijkspel, 10-10. Harga maakte verdedigend teveel fouten tegen Bolnes en verloor daardoor nipt, 14-15. HMaasstad Weekbladen Waterweg I Woensdaq 16 September 2009 WX93-a VLAARDINGEN> Kampioen Excelsior'20 glimt van trots De waarschijnlijk laatste thuis- wedstrijd van de honkballers van sc Vlaardingen-Holy tegen Storks 2 kreeg zondag na ruim 3 uur spelen geen winnaar. De Vlaardingers gaven net als in de voorgaande wedstrijd een ruime voorsprong uit handen. Ditmaal werd het van 8-1 alsnog 8-8. Derhalve waren de Vlaar dingers niet blij met de punten- deling. Zondag speelt Holy uit bij Blue Birds 2 en dan hoopt men weer eens te vlammen. Excelsior'20 loopt deze dagen met het hoofd in de wolken. Was men op sport- park Thurlede al trots op de, volgens velen, mooiste cricketaccommodatie van Nederland en het onlangs behaal- de kampioenschap bij het moderne Twenty20 cricket, na zaterdag komt daar het glimmen bij vanwege het winnen van het 8e landskampioen- schap cricket. SCHIEDAM> Velen deelden zaterdag in de feestvreugde na het behalen van de landstitel door de cricketers van Excelsior'20. Later haalde Hans Huijsmans, 00k onder het oog van vele supporters, de hoofdrolspelers voor het voetlicht. Foto Roger van der Kraan j-jtp - »mr REGI0> Jolanda van der Velde en Frans van der Krans kregen zaterdag de Stadsspeld. Foto: Roger v/d Kraan OVERIG KORFBAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17