weekbladen i a PL0Ce h Schiedam M Nat pak halen in Kethel Scholen leren de geschiedenis van Schiedam vanaf het water Financieel advies? 1 CORRECT BERGWEG BREIDT-UIT-VERKOOP Nu het beste hypotheek advies? BELISOL Deze Week Het weer Dicht bij huis Dicht bij huis Feest: 25 jaar Brandersfeesten Klaar voor een goede bui? In deze krant Info/Contact' BERGWEG 110, ROTTERDAM. ZIE ADVERTENTIE BIJLAGE IN DEZE KRANT 'm WWW. C0RRECT.NL Ereschildje voor KethelFactory Reuzen kijken bij Mammoet Excelsior '20 glimt van trots Deze zomer heeft een groep van acht ex-SP-leden hard gewerkt aan de oprichting van een nieuwe partij. Ze werden daarbij gesteund door een groeiende groep Schiedammers. Haan: „Na de breuk met de landelijke partij zijn we niet bij de pak- ken neer gaan zitten, maar hebben we onze energie ge- richt op het op zo goed mo- gelijke manier ondersteunen van de belangen van Schie dam. We denken dat we dat het beste kunnen doen van- uit een nieuwe partij met een frisse en vernieuwende blik op de stad en de Schiedamse politiek." In eerste instantie wilden acht uit de SP gestapte leden een nieuwe partij oprichten. „Inmiddels is de groep al flink gegroeid", laat Haan weten. „Steeds meer voor- uitstrevende mensen, ook niet-SP'ers, sluiten zich bij ons aan." Een van de redenen om met de SP te breken was destijds dat de partij stilstaat, niet meegroeit met de gegroeide verantwoordelijkheid. De nieuwe partij heet voluit Pro- gressief Schiedam: afgekort PS. „Maar PS kan ook staan voor Partij voor de Stad, Par tij voor Schiedam en Partij voor Schiedammers," aldus de net gekozen lijsttrekker. Het is de derde keer dat Yo rick Haan lijsttrekker is bij de gemeenteraadsverkiezin- gen in Schiedam, nu voor het eerst dan voor de lokale partij PS. Sinds 1996 is Haan actief in de Schiedamse poli tiek. Toen hielp hij bij de oprich ting van een afdeling van de Socialistische Partij. In 1998 werd hij in de ge- meenteraad gekozen en in 1999 werd hij voorzitter van de SP-fractie. Bij de gemeen- teraadsverkiezingen in 2006 wist de partij onder aanvoe- ring van Haan vijf zetels te veroveren en trad de SP toe tot het college. De gemeenteraadsverkiezin- gen worden gehouden op 3 maart 2010. Schiedammer Guido Pau- lussen (22) is de winnaar geworden van de jubileu- meditie van het Nederlands Kampioenschap Tonnetje Steken 2009. In een zinde- rende finale lukte het hem naast Duco de Jong (41) uit Rotterdam en de 13-jarige Mara van Collemburg uit Schiedam als enige om tot twee maal toe de ring te ste ken. Nadat alle drie de fina- listen eerst twee keer mist- ten, lukt het Guido en Duco in de derde finaleronde om de ring onder het tonnetje te prikken. Toen beide man nen vervolgens weer een mislukte poging hadden ge- daan, stak Guido Paulussen eerst raak. Daarna mislukte de poging van Duco de Jong jammerlijk en eindigde hij als een verzopen kat op de tweede plaats. Winnaar Gui do Paulussen kon daarna de felbegeerde wisseltroffee en een fles champagne in ont- vangst nemen. Daarmee was een geslaagde jubileumeditie ten einde. Genietend van de stilte van de fluisterboot en het uitzicht op historisch Schiedam van af het water worden Schie damse leerlingen dit school- jaar ingewijd in het culturele erfgoed van hun stad. Menno Siljee, wethouder Stadspro- motie en Toerisme, vaart donderdag 17 September een rondje mee met groep 8 van de Annie MG Schmidtschool om de nieuwe samenwerking luister bij te zetten. Zittend in een fluisterboot, zoef je zachtjes door de grachten (de Lange Haven, Korte Haven en Nieuwe Ha ven) van Schiedam. Terwijl je goed om je heen kijkt, zie je de geschiedenis van Schie dam aan je voorbij trekken. Luisterend naar het kabbe- lende water, krijg je een ge- voel van vervlogen tijden. Maar de tijd komt tot leven doordat er op een hele leu- ke en boeiende manier over Schiedam wordt gesproken door de gespecialiseerde gidsen. Je ziet veel patri- cierswoningen, branderijen, reusachtig hoge molens, het zakkendragershuisje en de Korenbeurs vanaf het water. Op een prettige en aangena- me manier beleef je de I7de eeuwse geschiedenis van Schiedam. De rondvaarten zijn voor de groepen 7 8 van de basisschool. Het is 25 jaar geleden dat de straten van Schiedam zich vulden met duizenden mensen die voor de eerste keer naar de Brandersfees ten kwamen. Kortom, het is Feest! in Schiedam op 25, 26 en 27 September. Kijk voor het overzicht van het totale programma www. brandersfeesten.nl. Tcmpus De Hypotheker Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl \Iue,UJtf l/J/D 'RoffertiajH- kozijnen en deuren www.belisol.com Zie onze advertentie elders in de krant. Welcome to the Mies! Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas woensdag 16 September 2009 X081_a 15e jaargang nr. 38 stad Haan wordt lijsttrekker van partij PS Wethouder Yorick Haan zal bij de komende gemeenteraads- verkiezingen de lijst aanvoeren van de in de zomer opgerich- te partij PS. Afgelopen donderdag is Haan op voordracht van de kandidatencommissie gekozen tot lijsttrekker. Later dit jaar wordt de rest van de kandidatenlijst vastgesteld. wHUI 5 - Er waren maar liefst 66 deelnemers aan het NK Tonnetje Steken. Veel mannen en relatief weinig vrouwen. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM> SCHIEDAM> www.tempui.nl/najaarsactie Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM IM. EXPRESS V&D Hoogstraat 185, Rotterdam E Oroog en perioden met zon. Temperatuur rond de 20 graden. Al onze kranten op: www.mijnmaastad.nl Adverteren?: www.pcmlokalemedia.nl Oplage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1