Dicht bij huis Wandeling langs bijzondere plekken van Liduina Groenoord in rep en roer door ontuchtzaak Ereschildje voor KethelFactory van Nolet Gratis afhalen Bloemetje van Rouvoet voor CJG Colofon Tadsie: jeugdmascotte Theater aan de Schie Sporters presenteren zich op sportmarkt Filmhuis Minister Andre Rouvoet (Jeugd en Gezin) heeft een bloemetje laten sturen naar het net geopende Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) in Schiedam. Dit om zijn blijd- schap over de opening te on- derstrepen. De centra voor jeugd en gezin schieten als paddenstoelen uit de grond in Nederland. Als alles naar wens verloopt zullen in 2011 alle gemeenten over zo'n centrum beschik- ken. De centra zijn laagdrem- pelig en bedoeldvoor ouders en jeugdigen. Zij kunnen hier met allerlei vragen naar bin- nen lopen. Volgens minster Rouvoet kan zo worden voorkomen dat jongeren en ouders in de problemen komen. In het themajaar Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen' mag een ontdekkingstocht in de voetsporen van Liduina niet ontbreken. Zaterdag 19 September wordt de eerste Liduina wandeling gepresenteerd. Eric Ver- cruysse, Liduina-kenner bij uitstek, ontwikkelde deze bijzondere wandelroute en zaterdag is er de mogelijk- heid om deze route eenma- lig met Vercruysse als gids te lopen. De Liduina Basiliek wordt dan speciaal voor de- genen die zich hebben aan- gemeld, opengesteld. De route Jeidt langs locaties in Schiedam die op een of andere manier verband hou- den met Liduina, de enige Noord-Nederlandse vrouwe- lijke heilige. Vanaf VVV Schiedam, over de Lange Haven, gaat de route naar het Weeshuis, de Grote- of St. Janskerk en de Liduina Basiliek. De wandeltocht onder bege- leiding van Vercruysse start om 13.30 uur bij VVV Schie dam aan de Buitenhavenweg 9- Geinteresseerden moeten zich yooraf inschrijven via 473 30 00 of info@vwschie- dam.m. Tijdens de introductiedag op 19 September is de route gratis verkrijgbaar bij VW Schiedam. Daarna kost deze 4,95- Alles te weten komen over Theater aan de Schie of wel- ke jeugd- of familievoorstel- lingen er te zien zijn? Maak dan nu kennis met Tadsie. Tadsie is het nieuwe theatervriendje voor alle kinderen tot en met twaalf jaar. Hij weet alles over het theater en heeft zelfs een ei- gen jeugdagenda. Tadsie is de nieuwe jeugd mascotte van Theater aan de Schie. Hij weet alles over voorstellingen voor grote en kleine kinderen, vertelt al les over de voorstellingen, laat extra foto's en filmpjes en interviews zien en geeft handige tips die te gebrui- ken zijn tijdens de voorstel lingen. Tadsie heeft zelfs een eigen jeugdagenda en een eigen website www.tad- sie.nl waar de kinderen zich kunnen aanmelden voor een nieuwsbrief. In de Tadsie Jeugdagenda staan alle voorstellingen. Meer info: www.tadsie.nl. Na het succes van de eerste sportmarkt vorig jaar moest er van de Dienst Sport en Recreatie een vervolg komen. Afge- lopen vrijdag was het zover. In sporthal Margriet was een nog grotere markt dan vorig jaar te vinden, maar 00k een die weer een stuk drukker bezocht werd. Verenigingen konden zich hier presenteren, terwijl de bezoekers op hun gemak (1 Lqnijjeinjiijoeyen van verschillendq.spqrteji. In het Filmhuis draait don- derdag 17 September de film Birdwatchers. Over de Guarini-indianen die een toeristisch aftreksel van zichzelf zijn geworden. Als twee jonge meisjes uit wanhoop zelfmoord plegen, beslissen de stamoudsten dat ze terug moeten keren naar hun geboortegrond. Vrijdag 18 en zaterdag 19 September draait The Young Victoria. In het Engeland van 1837 heeft de jonge koningin Vic toria moeite om zich aan te passen aan de strenge eti quette van het Britse hof. Aanvang is 21.00 uur. Meer info: www.filmhuis- schiedam.nl Televisiecamera's verlichten het gan- genstelsel onder de galerijflat aan het Cornelia van Zantenplein. Bewoners staan er buiten verslagen bij als het nieuws is doorgedrongen dat een 16-ja- rige bewoner van de flat maandagavond is aangehouden op verdenking van on- zedelijk gedrag. Even is Schiedam landelijk nieuws en is de deur van wijkcentrum De Blauwe Brug, waar aangeslagen bewoners wor den opgevangen, overal te zien. Hoe lang dit al aan de gang is? Een bewoonster van de flat durft er niets over te zeggen: „De een zegt een paar maanden, ande- ren hier hebben het over jaren. Ik denk dat we nog gekke dingen gaan horen als dit eenmaal onderzocht is." Het balletje ging aan het rollen toen de jongen maandagavond door politie werd opgehaald. En wat velen in de flat al langer dachten bleek vreselijk genoeg waarheid te zijn. De 16-jarige zwakbe- gaafde jongen die onder toezicht stond heeft waarschijnlijk zeker twintig slachtoffertjes gemaakt. Nu nog doen kinderen bij de politie aangifte, waar ze hun verhaal in een speciale verhoorstu- dio kwijt kunnen. Burgemeester Verver is direct vanaf haar vakantieadres naar de buurtbewo- ners gegaan om ervaringen en emoties te delen. De verdachte en zijn familie zijn direct elders gehuisvest. „Met het oog op de rust in de wijk en de veilig- heid is dit voor alle betrokkenen op dit moment de beste oplossing", aldus Ver ver. De jongen, die op dit moment nog in voorlopige hechtenis is, blijkt voor hulpverlenende instanties al langer een bron van zorg te zijn geweest. Er gebeurt daar wat op de hoek Bui- tenhaven/Nieuwe Haven. Natuurlijk trekt de replica van de historische stel- lingmolen, molen Nolet, de aandacht, maar daarnaast staat een schitterend bedrijfspand met bovenwoningen, dat voornamelijk wordt ingenomen door Distilleerderij Nolet en dat pand heeft afgelopen zaterdag van de Historische Vereniging Schiedam een ereschildje gekregen. Elk jaar spijkert de vereniging op Open Monumentendag aan aantal schildjes aan de gevels van die panden die met zorg, smaak en gevoel voor authentici- teit zijn gerestaureerd. Het pand heeft de naam KetelFactory meegekregen en dient momenteel voor namelijk als expositieruimte. Tot en met 18 oktober is hier een tentoonstel- ling van Karin van Pinxteren en Henk Olijve te zien onder de naam Ontmoe- ting #2. Van Pinxteren zal hiervoor een werk la- ten transformeren van een eerste naar een tweede editie, terwijl Olijve een wandschildering gaat maken die elke week veranderd en wordt uitgebreid met nieuwe elementen. Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PLM BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PLM BV, c.q. de betreffende auteur. Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 16 September 2009 XQ82-e Fotografie: tel. 010 4004491 SCHIEDAM> SCHIEDAM) www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 (6 0,10/min) Commercieel directeur F. de Roon Verkoopleider B.van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur •Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 SCHIEDAM> Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof vanSpaland6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost poerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A I L EPJQ: BART BOS SCHIEDAM) Hoe lang is dit al aan de gang? SCHIEDAM) SCHIEDAM) Een trotse Carel Nolet bij het pand aan de Hoofdstraat waar zojuist een ereschildje aan is bevestigd door de Historische Vereniging.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3