Gemeenteber 't Meesterwerk en de van de Wieken keer Schiedamse boekenmarkt Vernieuwing Kippenbrug Wijkoverleg Schiedam Kethel gemeente Schiedam De officiele opening van de binnen- terreinen bij basisschool 't Mees terwerk en de Wieken vond plaats op donderdag 10 September. De beide scholen hadden samen met buurtbewoners, Woonplus, Samen buurten en ouderenwerk een feestelijke opening voorbereid. Deze werd verricht door wethouder Maarten Groene en enkele buurt bewoners. Voor de kinderen was er een feestprogramma. I Foto's: Jan van der Ploeg De Schiedamse Boekenmarkt viert zaterdag 19 September haar jubi- leum: het is de vijfde keer dat boe- kenliefhebbers kunnen rondstruinen langs kraampjes met vooral tweede- hands boeken. Bezoek ook de Culi- naire Markt, de informatiemarkt van Dag van de Kerken of het Sportfond- senbad dat zijn 75-jarig bestaan viert met een bijzondere expositie. De boekenmarkt wordt van 10.00 tot 17.00 uur gehouden op de Hoog- straat, Korte Dam, Lange Haven en de Dam. Zowel voor verzamelaars als voor koopjesjagers is er volop keuze uit onder meer Nederlandse en buitenlandse literatuur, kinderboe- ken, strips, thrillers, kunstboeken en biografieen. Op de Grote Markt is zaterdag ook de Culinaire Markt. Zaterdagmiddag vindt in de Grote- of St. Janskerk de Dag van de Kerken plaats. Vanaf 13.00 uur is er een informatiemarkt. De toren kan deze middag beklommen worden, er zijn verschillende presentaties en er is een concert met Jeannette Jelier-den Hoedt en Johan den Hoedt op het koororgel en de dwarsfluit. In de Oud Katholieke Kerk kunnen bezoe- kers een workshop Taize-liederen zingen volgen. Sportfondsenbad Wie graag terug in de tijd gaat, kan zaterdag 19 September tussen 14.00 en 16.00 uur naar het voormalige Sportfondsenbad voor oude beelden en verhalen. Hier zijn bijzondere prenten uit het rijke verleden te zien en wordt de film 'Afscheid van het sportfondsenbad' op grootbeeld ver- toond. Kijk voor meer informatie op www. ontdekschiedam.nu. Wegens veroudering wordt de voet- en fietsverkeer. Fiets- en voe Wegens veroudering wordt Kippenbrug (voetgangers- en fiets- brug over de Nieuwe Haven in het verlengde van de St. Liduinastraat en de Branderssteeg) vernieuwd. De werkzaamheden hiertoe star- ten in de loop van week 40 (vanaf maandag 28 September a.s.). De vernieuwing heeft als consequen- tie dat gedurende de werkperiode de Kippenbrug niet toegankelijk is voor voet- en fietsverkeer. Fiets- en voet gangers worden middels de reguliere bebording omgeleid in de richting van de Westvest (Nieuwe Haven- Vlaar- dingerstraat- Westvest- Walvistraat) en de Koemarkt (Nieuwe Haven- Over de Vesten- Oranjestraat- Gerrit Verboonstraat- Koemarkt). De nieuwe Kippenbrug is een vrijwel exacte kopie van de huidige, echter met een doorvaarthoogte van 1,40 in plaats van 1,10 meter. De brug blijft alleen toegankelijk voor fietsers en voetgangers en gelegen op dezelfde locatie. Mocht u naar aanleiding van dit bericht vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de heer Jark Waaijer (projectleider gemeente Schiedam) via telefoonnummer 010- 219 1665 of per email via j.waaijer@ schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 28 September 2009 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering - bespreking concept wijkjaarprogramma 2010 - kredietoverzicht - nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, de heer H. Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl Wet bodembescherming Beschikking (Mariastraat 4-10) Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming hebben burgemees- ter en wethouders van de gemeente Schiedam van Woonplus Projecten voor de locatie Mariastraat 4-10 (postcode 3117 NL), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M nummer 7599 een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding hebben besloten: - in te stemmen met het saneringsverslag; - het opstellen van een nazorgplan niet noodzakelijk is; - de locatie een gebruiksbeperking kent te weten: o het in stand houden van de aanwezige isolatielaag; o het vooraf melden van wijzigingen in het gebruik Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 16 September 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al- gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de haar A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600956 Verleende Evenementenvergunninqen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen verleend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Culinaire Markt op de Grote Markt op zaterdag 19 September 2009 van 10.00 uur tot 17.00 uur; o Boekenmarkt op de Dam, Lange Haven (gedeelte voor de Korenbeurs), Korte Dam en het gedeelte van de Hoogstraat tussen de Korte Dam en de Grote Markt op zaterdag 19 September 2009 van 10.00 uur tot 17.00 uur; o Multisportevenement op het bedrijventerrein Vijfsluizen op zondag 20 September 2009 van 10.00 uur tot 17.00 uur. Vanaf 17 September 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunningen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver- gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u te gen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4