Heenvlietseplein omgedoopt tot Piet Sandersplein Business op het Water meert op 7 oktober 2009 weer aan in Schiedam www.schiedam.nl Gemeenteberichten Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 3 September 2009 t/m 8 September 2009 Jan Vermeerstraat 26, 3117 WS Mary Zeldenruststraat 7, 3123 SP Raoul Wallenbergborg 10, 3124 TJ Umefors 20, 3124 RD Van Smaleveldstraat 35, 3117 CG Vlasakker 78, 3124 AL Vijgensteeg 2, 3111 PT Verleende bouwvergunningen Verzonden 9 September 2009 Karel Doormanweg 47, 3115 JD Koolzaadakker 28, 3124 AH Perzikengaarde 5, 3124 WL Prinses Beatrixlaan 20, 3121 JN Smetanalaan 141, 3122 HN Verzonden 10 September 2009 De Akkers 27, 3124 AC Brugmanstraat 31, 3117 KC het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde het plaatsen van een dakkapel het vergroten van een woning het plaatsen van een (overkapte) pergola het veranderen en uitbreiden van de woning het plaatsen van een berging het veranderen van het pand tot een cultured verzamelgebouw het (tijdelijk) plaatsen van kantine/ kantoor units het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde het veranderen van de voorgevel het plaatsen van een (tijdelijk) school- gebouw het vernieuwen van gevelbekleding en kozijnen het plaatsen van een aanbouw het vernieuwen van 1 kozijn en 2 deuren In 'Oudhollandse sferen' vond op vrijdag 11 September de feestelijke oplevering plaats van het Piet San- derscomplex. De officiele hande- ling werd verricht door de heer Piet Sanders Junior, zoon van de be- faamde architect van dit complex. Met een druk op de knop stelde hij de door hem geschonken fontein op het plein in werking. Een heuglijk moment, zeker voor de teruggekeer- de bewoners die geruime tijd in een wisselwoning hadden gewoond. Officiele opening Piet Sanderscomplex door inwerkingstelling fontein. Dit monumentale complex is door Woonplus Schiedam geheel aange- past aan de eisen van deze tijd. De oorspronkelijke woningen aan de Havendijk, Geervlietsestraat, Voorn- sestraat, Heenvlietsestraat en het Piet Sandersplein (voorheen Heenvlietse plein) zijn volledig gerenoveerd met oog voor de karakteristieke details. i Woonplus Scheidam krijgt ere- schildje van Historische Vereni- ging Schiedam voor renovatie Piet Sanderscomplex in Schiedam Zuid. Foto's: Jan van der Ploeg Ereschildje Woonplus Schiedam heeft door deze wijze van renoveren het beeld- en sfeerbepalende karakter van het complex weten behouden. Dat is niet onopgemerkt gebleven. Voor de N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor mm - het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening C|)A|ft||19|fl(f 111 (Vl £1 IT&H 01 t13l dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), J' ^9 t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Historische Vereniging Schiedam was dit aanleiding om hun blijk van waardering te tonen. Op de officiele opening van de Open monumentendag, zaterdag 12 Sep tember, heeft Bob Venhuizen, di- recteur-bestuurder van Woonplus Schiedam een gekalligrafeerde oor- konde ontvangen. Daarnaast heeft de Historische Vereniging Schiedam een ereschildje op de gevel van het Piet Sanderscomplex laten aanbren- gen door de heer Nico de jong, een vertegenwoordiger van de Bewoners- vereniging Schiedam Zuid. Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikkingen Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om ver- gunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Op 21 januari 2009 is een aanvraag ontvangen van Parochie Jacobus en Mar- tinus om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Kerkweg 53, 3122 CK Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van het interieur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorwaarden verbonden. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stuk- ken van 16 September 2009 tot en met 27 oktober 2009 op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag vanl2.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 - 20.00. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot dhr. G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010- 2191809 Projectnummer: 09INK00823 In de Margriethal werd op vrijdag 11 September voor de tweede keer de Sportmarkt gehouden. Op deze Sportmarkt konden de Schiedam- mers zien wat er op sportgebied alle- maal mogelijk is binnen Schiedam. Sportverenigingen, sportscholen en sportgerelateerde bedrijven konden zich hier aan de inwoners van de stad presenteren. Sportwethouder Christine Daskalakis onthulde daarnaast de nieuwe website van de Dienst Sport Recreatie. Foto: Jan van der Ploeg I De succesformule van Business op het Water dat tot doel heeft het plaatselijke bedrijfsleven te I stimuleren, blijkt te werken. Op woensdag 7 oktober 2009 wordt alweer de 6e editie gehouden van I dit evenement, bij de organisatie waarvan de gemeente Schiedam nauw betrokken is. j Business op het Water vindt plaats op een nieuw schip de Marlina, dat woensdag 7 oktober 2009 van 15.00 tot 21.00 uur ligt afgemeerd aan de Maasboulevard in Schiedam. Wet- houder Maarten Groene zal om 15.00 uur de beurs openen. Van 18.00 uur j tot 19.00 uur is er weer de gezellige businessborrel die wordt aangeboden door de Gemeente Schiedam. Business op het Water biedt lokale ondernemers een laagdrempelig plat form om met elkaar, diverse relaties en de gemeente in contact te treden. Alle Schiedamse ondernemers ont vangen een uitnodiging waarmee zij, geheel gratis, Business op het Water kunnen bezoeken. Uiteraard zijn ook hun collega's welkom. Voor 40 ondernemers in Schiedam is een stand te huur om zich als bedrijf nog eens extra te presenteren. Tijdens de beurs bestaat de mogelijk- heid om deel te nemen aan de speed- meet. Tijdens een speedmeet krijgen ondernemers de gelegenheid om in korte tijd met andere ondernemers of bezoekers van gedachte te wisselen over de bedrijfsactiviteiten. De erva- ring heeft geleerd dat het een simpele maar zeer doeltreffende manier is om nieuwe contacten te maken. Ook in enkele omliggende gemeen- ten (Vlaardingen, Capelle aan den IJssel/Krimpen aan den IJssel, deel- gemeenten Kralingen-Crooswijk en Alexander en Ridderkerk) vindt in dezelfde week Business op het Water plaats. Meer informatie is te vinden op www.businessophetwater.net 16 September 2009 nummer 37 Pagina 4 Colofon Stadskantoor i) 473 70 21 Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Posted res Postbus 1501 3100 EA Schiedam Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7