Gemeenteberi Geslaagde Open Monumentendagen Nieuwe wandeling in de voetsporen van Liduina Wijkoverleg Schiedam Oost go gemeente Schiedam Het comite Open Monumentendag Schiedam kan terugzien op een ge- slaagd evenement. Bezoekers konden twee dagen lang een kijkje nemen in talloze Schiedamse monumenten. Verder was er een gevarieerd program- ma waarbij de archeologische wande- ling, de verschillende rondleidingen en de opera-optredens in een aantal huiskamers hoogtepunten waren. Het comite bedankt het groeiend aantal particulieren dat deelneemt aan Open Monumentendagen en de vele vrijwilligers en bedrijven die zich voor het welslagen van het eve nement inzetten. Bezoekers van Open Monumen tendagen Schiedam konden zaterdag onder andere genieten van opera bij de Korenbeurs. In het themajaar Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen mag een ontdekkingstocht in de voetspo ren van Liduina niet ontbreken. Op zaterdag 19 September wordt de eerste Liduina wandeling gepre- senteerd. Eric Vercruysse, Liduina- kenner bij uitstek, ontWikkelde deze bijzondere wandelroute. Op zater dag 19 September is er mogelijkheid om eenmalig met Vercruysse als gids de route te lopen. De Liduina Basiliek wordt dan speciaal voor degenen die zich hebben aange- meld, opengesteld. De wandelroute leidt langs locaties in Schiedam die op een of andere manier verband houden met Liduina, de enige Noord-Nederlandse vrouwe- lijke heilige. Vanaf VVV Schiedam, over de Lange Haven, gaat de route naar het Weeshuis, de Grote- of St. Janskerk en de Liduina Basiliek. Op zaterdag 19 September start de wandeltocht onder begeleiding van Vercruysse om 13.30 uur bij VVV Schiedam, Buitenhavenweg 9. Gei'n- teresseerden dienen zich van tevoren in te schrijven via 010 4733000 of info@vvvschiedam.nl. Voor ieder- een die de route wil lopen en ook een kijkje in de Liduina Basiliek wil nemen, is 19 September een van de laatste mogelijkheden dit jaar om als individuele bezoeker de schooii- heid van de basiliek te bewonderen. Daarna is de Liduina Basiliek dit jaar nog op 26 September en 3 oktober open voor de individuele wandelaar. In het najaar zal het nog wel moge- lijk zijn om de Liduina Basiliek op inschrijving te bezichtigen. Tijdens de introductiedag op 19 Sep tember is de route gratis verkrijgbaar bij VVV Schiedam. Hierna kost deze €4,95. Liduina Liduina is een van de bekendste hei- ligen in Nederland. Haar prachtige relikwieen verblijven in de Liduina Basiliek. Na een val op het ijs in 1396 of 1397 brak Liduina een rib, waarna zich een abces ontwikkelde dat niet wilde genezen. Ze raakte bedlegerig voor de rest van haar leven. Gelegen op haar ziekbed troostte zij armen en noodlijdenden die van heinde en verre kwamen en vroeg zij zelfs ver- meerdering van lijden ter bekering van zondaars en ter bevrijding van zielen uit het vagevuur. Liduina be- leefde visioenen en in extase bezocht zij samen met haar engelbewaarder Rome, het Heilig Land, hemel, hel en vagevuur. Tijdens haar reizen naar het paradijs gaf haar engelbewaarder een rozentak. Liduina zou pas ster- ven als de tak in bloei zou staan. Op dinsdag 14 april 1433 stierf Liduina. De verering van Liduina werd op 14 maart 1890 door paus Leo XIII bevestigd en goedgekeurd. Liduina is de patrones van de zieken, be- schermheilige van schaatsers en be- schermheilige van stad (Schiedam) en parochie. Sterke vrouwen Schiedam brengt het culturele erf- goed van de stad op een bijzon dere manier onder de aandacht. Twee historische figuren uit Schiedam, Aleida en Liduina, zijn dit jaar het middelpunt van talloze activiteiten in de stad. Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 28 September 2009 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Stand van zaken aanpak openbare ruimte (terugkop- peling door cluster manager mevrouw Lydia Buist in vervolg op haar bezoek aan het wijkoverleg 29 September 2008) - Bespreking concept wijkjaarprogramma 2010 - Presentatie stand van zaken aanpak overlast en overbewoning (regelgeving random kamerverhuur, interventieteams aanpak hennepteams, flankerend beleid arbeidsmigranten) door Erik Romers (Bouw en Woningtoezicht) en Robert van Waardenberg (Veilig) - Verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht 2009 nieuwe aanvragen - Terugkoppeling werkgroep buitenruimte Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesma- nager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: 1 .jongebreur@ schiedam.nl Sloopzaken Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvraag van 4 September 2009 Prof. Kamerlingh Onneslaan 146 - 152, 3112 VL het slopen van woningen N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 15 September 2009: Sibeliusplein, voor pand nr. 138, (3122 XA) Wij wijzen u erop dat u op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron- dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 16 September 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert pa Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 4 augustus 2009: Willem Andriessenlaan, voor pand nr. 59, (3122 JS) Wij wijzen u erop dat u op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 16 September 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8