ontdekschiedam.nu mt Breng uw stem uit: welke horecaonderneming is het meest markant! Burendag Feestelijke opening Het GOED Vrijwilligersfeest in Theater Sport en recreatie op de Brandersfeesten Wijkoverleg Schiedam Oost www.schiedam.nl Gemeenteberichten Verleende Evenementenvergunningen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen ver- leend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Pleinfeest op het plein aan de Olof Palmeborg op zaterdag 26 September 2009 van 16.00 uur tot 21.00 uur; o Burendag op het Fabriplein op zaterdag 26 September 2009 van 10.00 uur tot 19.00 uur; o Wijkfeest Oost op het Van't Hoffplein op zaterdag 3 oktober 2009 van 09.00 uur tot 19.00 uur. Vanaf 24 September 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunningen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver- gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. De zomervakantie is voorbij, maar het genieten kan in de eigen stad worden voortgezet! Schiedam kent vele gezellige horecagelegenheden, van bruine kroeg tot luxe restaurants. Maar welke is nu het meest bijzonderbiedt de beste prijs-kwaliteit verhouding, is zeer actief in de stad en verdient daarom de Horecaprijs 2009 voor meest markante horecaonderneming? Het publiek en een onafhankelijke jury beslissen de komende maanden wie deze fel- begeerde prijs in ontvangst mag nemen. Vorig jaar won Cafe Sjiek de Proosje wisselbokaal voor meest markante horecaonderneming. Op maandag 7 december wordt de winnaar van 2009 bekendgemaakt. Het publiek kan zijn stem uitbrengen via www.ontdekschie- dam.nu en www.horecaschiedam.nl. Ook zal een onafhankelijke jury onder leiding van burgemeester Verver-Aartsen zich buigen over de horecagele genheden. Met de inzendingen van de horecabezoekers als leidraad, zal de jury uiteindelijk een keuze maken wie de Horecaprijs 2009 in ontvangst mag nemen. De jury bestaat dit jaar uit burgemeester Verver-Aartsen, Arie Villerius namens het Centrummanagement, binnenstadsmanager Marco Westland, kunstenaar Connie Paap en culinair journalist Martijn Verwaaijen. Burgemeester Verver-Aartsen is blij dat .Schiedam met de prijs bijzondere ondernemers extra in het zonnetje kan zetten: "De horeca is van groot belang voor een stad. Het zorgt voor levendigheid in het straatbeeld. Schiedam heeft veel goede horeca. Ondernemers die meer doen dan alleen een zaak runnen, maar ook bijdragen met activiteiten en ideeen voor de stad. Schiedam kan daar met recht trots op zijn." Voorafgaand aan de uitreiking is er een algemene ledenvergadering van Koninklijk Horeca Nederland afdeling Schiedam. Zaterdag 26 September is het weer Burendag in Nederland! Dit jaar helpen Douwe Egberts en het Oranje Fonds bewoners om somen met hun buren de gezelligheid die we binnen heel normaal vinden, naar buiten te halen. Drie bewonersgroepen in Schiedam hebben zich hiervoor aangemeld en op de volgende locaties zullen buren elkaar ontmoeten en samen een activiteit verrichten: - op het Fabriplein - random het voormalige Knappertlaan - op het plein Olof Palmeborg Samen met de directie van Het GOED en Irado onthulde wethouder Maarten Groene de gevel van het pand onder toeziend oog van een groot aantal belangstellenden. Na het officiele gedeelte kon men de kringloopwinkel bewonderen onder het genot van koffie, vers appelgebak en muziek. Het GOED Schiedam aan de s-Gravelandseweg 274 en haar medewerkers zijn er klaar voor! Sportfondsenbad aan de Burgemeester Foto's: Jan van der Ploeg In het Theater aan de Schie werd op 17 September dit jaar opnieuw het Vrijwilligersfeest gehouden. Mede door de spetterende optredens van Jaques Herb en Marianne Weber werd het een gezellige avond. De Werkgroep '305' van de BVSO werd gekozen tot vrijwilliger van het Jaar. Ook vielen de volgende mensen in de prijzen: Cor Maltha in de cate- gorie Hulpverlening en Zorg, Piet van Hinten in de categorie Educatie, Sociaal-culturele vorming en Cul- tuur en Arie Krommenhoek in de categorie Recreatie, Hobby en Sport. Tijdens de 25e editie van de Bran dersfeesten verzorgt Sport en Recre atie van de gemeente Schiedam een actief programma op twee verschil- lende locaties in de stad. Op het Stad serf en de Lange Haven kan iedereen bewegen en informatie krijgen over sporten en gezonde voeding. Het hele weekend verzorgt Sport en Recreatie twee onderdelen van de Waterspelen op de Lange Haven. Hier kunnen waterratten kanovaren en proberen het water over te komen met de Rolling Roll. Op zaterdag 26 September staat de Wateetenbewee- gik-Bus op het Stadserf. In deze bus van het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen zijn een dietiste en een fysiotherapeut aanwezig om mensen informatie over gezond be wegen en de juiste voeding te geven. Vanuit het Voedingscentrum worden diverse hapjes gepresenteerd en uit- gereikt aan het publiek. In het teken van de Week van de Smaak en de gedachte Sport en Voeding zullen de hapjes natuurlijk lekker en gezond zijn. Verder geven vijf sportaanbie- ders uit Schiedam presentaties en workshops. Sportcentrum Klaver- stede geeft verschillende sportde- mo's en er zijn demonstraties van de effectieve verdedigingssport Krav Maga, het populaire Zumba, Tai Chi en Taekwondo. Grand Depart Rotterdam 2010 Op zondag 27 September staat een heel ander voertuig op het Stadserf, namelijk de truck vanuit het Grand Depart Rotterdam 2010. Dit heeft al- les te maken met de start van de Tour de France in 2010, die in Rotterdam plaatsvindt. Bij de truck is allerlei informatie over de wielersport te krijgen en kan onder meer gefietst worden aan de hand van een virtueel parcours. Voor al uw vragen en/of opmerkin- gen over het programma van Sport en Recreatie kunt u contact opnemen via 010-2082323 of sport@schiedam.nl. Kijk ook op de vernieuwde website: www.schiedam.nl/sportenrecreatie. Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandg 28 September 2009 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Stand van zaken aanpak openbare ruimte (terug- koppeling door cluster manager mevrouw Lydia Buist in vervolg op haar bezoek aan het wijk overleg 29 September 2008) - Bespreking concept wijkjaarprogramma 2010 - Presentatie stand van zaken aanpak overlast en overbewoning (regelgeving rondom kamerverhuur, interventieteams aanpak hennepteams, flankerend beleid arbeidsmigranten) door Erik Romers (Bouw en Woningtoezicht) en Robert van Waardenberg (Veilig) - Verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht 2009 nieuwe aanvragen - Terugkoppeling werkgroep buitenruimte Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan- melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik- keling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@ schiedam.nl. 23 septentber 2009 nummer 38 Pagina 8 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 J Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@sctnedam.nl Informatienummer stadswjnkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11