r Brandersfeesten Eikenbroek nog lang niet klaar met Brandersfeesten 'Dit is geen feestje meer, maar een feest!' LnVERINGMEIER b I Zitgroep met effectvol leder INDIVIDUEEL ZITCOMFORT WONINGINRICHTING -tsmm I Ontdekkingstocht op het Techniekplein I I IB anno 1 9 8 S Heel geheimzinnig wil Eikenbroek er niet over doen. „Lasers, vuurwerk en een verlich- te basiliek. Het wordt schitterend allemaal die afsluitende zondag rondom het Stad- serf. De horeca heeft haar programma die dag verlengd tot een uurtje of acht, dus iedereen kan lekker in de stad blijven hangen voor deze spectaculaire afslui- ting." Verder is er aan de succesformule niet heel veel veranderd ten opzichte van voor- gaande jaren. „De Brandersfeesten zijn een familiegebeuren en daar is het pro gramma ook op afgestemd", vertelt Eikenbroek. „Zeven jaar geleden hebben we het pro gramma flink on- der handen geno- men en hebben we de Brandersfees ten compacter en tegelijker- tijd veelom- vattender gemaakt. We zijn van een week naar drie dagen gegaan, maar hebben wel de locatie uitgebreid. Voorheen was het meer een winkelgebeuren rondom Hoog- straat, Broersveld en Broersvest, toen heb ben we het evenemententerrein uitgebreid met de Lange Haven en Vismarkt en er zo meer historie ingebracht. Wij wilden meer van het Brandersverleden laten zien en dat heeft veel mensen aangesproken." Inmiddels zijn de Brandersfeesten niet meer weg te denken en blijkt dat 44 procent van de bezoekers zelfs van buiten Schiedam komt. En dat gaat volgens Eikenbroek een stuk verder dan Vlaardingen of Rotterdam. „Dat laten wij jaarlijks uitzoeken door een onder- zoeksbureau en gebleken is dat wij bijzonder veel bezoekers trekken uit onder meer Spij- kenisse, Capelle, Delft en het Westland. Die komen echt voor de bijzondere sfeer, het pro gramma en de stad." Frans Eikenbroek heeft bijna een dagtaak aan de Brandersfeesten. Niet het hele jaar door, maar in de periode ervoor is hij er bij na meer mee bezig dan met zijn 'echte werk'. Maar hij doet het met veel plezier en voelt zich trots dit werk te mogen doen in navol- ging van Jan Oeij en Ruud Pillard (destijds directeur van de plaatselijke VW). „Het is een echt erebaantje, want ik krijg er niet voor betaald, maar zou het absoluut niet willen missen. Het is hartstikke leuk om te doen en met 2500 vrijwilligers die er aan meewerken is het geen feestje maar een feest! Schiedam presenteert zich drie dagen lang op haar mooist, schitterend toch?" Het Techniekplein is een van de jongste programmaonderdelen van de Bran dersfeesten. Op het Stadserf laten de Jeugdbrandweer en de Brandweer de- monstraties zien, kan er gedoken wor- den en is alles te vinden over gezond eten en bewegen. De Jeugdbrandweer laat zaterdag 26 September onder meer de deurproce- dure zien die ze toepassen wanneer ze een slachtoffer uit een pand moeten halen. Op zondag rukt de brandweer uit met vele wagens, een hoogwerker en geven brandweerlieden demonstra- ties. Wie wel eens een keer wil duiken, kan terecht bij de High Five Scuba Di ving. Dit duikcentrum is gespecialiseerd in duiken voor kids. Al vanaf acht jaar kunnen kinderen op een veilige en leuke manier met een echte persluchtfles on- derwateravonturen beleven tijdens de Brandersfeesten. Voor wie liever boven water blijft, is het bassin van Vaargroep Rijnmond misschien een leukere plek. Gedurende de hele dag varen hier mo- delschepen. Voor de jeugdige bezoekers is er een speciale jeugdvaarbak, waarin de jonge kapiteins tegen een kleine ver- goeding kennis kunnen maken met de hobby door zelf te varen. Nieuw dit jaar op het Techniekplein is de zogenaamde 'Wat-eet-en-beweeg-ik- bus'. Binnen in de bus kunnen bezoe kers hun eigen eet- en beweegpatroon bekijken en krijgen zij persoonlijke tips. Verder zijn er diverse demonstrates en workshops van vijf sportaanbieders uit Schiedam. Hier kan iedereen die ook maar een beetje sportief is meedoen aan een les Zumba, Tai Chi of Taekwondo. KARAKTERVOL VAKMANSCHAP ZITTEN OP HOOG NIVEAU St. Liduinastraat 52 3117 CT Schiedam Tel. (010) 426 01 93 -■PfTfh :p y| Maasstad Weekbladen Woensdag 23 September 2009 SCHIEDAM> Als Frans Eikenbroek, sinds 7 ter van de Stichting Branders- ten, twee hoogtepunten moet noemen van het Schiedamse familie- feest, dan zijn dat dit jaar toch wel de Gondelvaart en de feestelijke afslui- ting op het Stad- serf. „Eigenlijk gingen de Bran dersfeesten altijd uit als een nacht- kaarsje, met het jaar voorzit- fees-' 25-jarig jubileum wilden we iets bijzonders doen en dat hebben we gevonden!" Karin Moerman DION comfortabele zitgroep met verstelbare zittingen en interieurvering Verkrijgbaar in vele soorten stof, leder of een combinatie van beiden 2,5-zits 1619.- 2-zits 1380.- AKIRA boekenkast 1359.- AKIRA salontafel 1789.- AKIRA lamptafel 585. Leverbaar in uni- of combistoffering met contrastkleur. Zitdiepte instelbaar. NOUVEAU deze zitgroep met interieurvering combineert uitstekend zitcomfort met hoogwaardige bekleding, in vele soorten leder en stof en optioneel stof met bies in leder. 2-zits 950.- 2,5-zits 1049.- fauteuil laag 635.- fauteuil hoog 725.- TALASSI dressoir 1289.- TALASSI lamptafel 499.- 1MTIi EUR ADV1SEURS www.woonfacet.nl MONTIVAR De fauteuils zijn lever baar in 3 zitbreedtes (binnenmaat) 53 cm, 60 cm en 65 cm. Keuze uit een standaard, een soft of een extra soft zitcomfort en 4 verschil- lende pootjes. 2,5 zits in leder 1439.- FauteuM smaR in leder 999.- Fauteuil medium in stof 769.- Fauteuil large in stof 879.-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19