weekbladen MOOI Schiedam Senioren op de trappers door Midden Delfland Spaar- hypotheek? CORRECT HUIS TUIN ELEKTRONICA ROTTERDAM .;Fy Nu het beste hypotheek advies? Q BELISOL Dicht bij huis Deze Week Het weer Ouwe, trouwe Kippenbrug wordt vervangen Klaar voor een goede bui? in deze krant Info/Contact 2000M2 OP DE CEINTUURBAAN 111 IN R'DAM, ZIE ADVERTENTIE OMSLAG VAN DEZE KRANT Kf t Camerabewaking in de stad Ramadan, wat is dat dan? Tientallen sportieve senioren hadden zich dinsdagmorgen bij de Van Beethovenflat in Schiedam-Noord verzameld voor een fietstocht door Mid den Delfland. Er werd begonnen met een kopje koffie en onderweg zou er nog verschillende ke- ren gestopt worden omdat de tocht maar liefst 35 kilome ter lang was. Geen kleinigheidje, dus moesten deelnemers be- schikken over een goede ba- sisconditie en als het even kon een fiets met versnellin- gen. Tijdens de lunch kruiste de Schiedamse groep die van Vlaardingen omdat die pre- cies dezelfde route reden al- leen omgekeerd. Zo konden alvast de ervaringen van het eerste deel van de tocht wor den gedeeld. Stichting Ouderenwerk toon- de zich zeer tevreden met het grote aantal deelnemers aan de fietstocht en liet weten dat deze 00k volgend jaar weer op de agenda komt te staan. Het was Henderickx laatste wens dat het door hem ver- vaardigde beeld verplaatst zou worden naar de voor Schiedam karakteristieke plek die voor hem en zijn in 1979 gestorven broer Andre een bijzondere betekenis had omdat het atelier daar was gelegen. Die laatste wens werd bekend gemaakt op Henderickx' be- grafenis, midden augustus. Het besluit tot verplaatsing heeft volgens de wethouder in goed overleg plaatsgevon- den met Sjef Henderickx, de vertegenwoordiger namens de familie. De verplaatsing van het beeld zal na de Brandersfeesten plaatsvinden, het feest dat in zeker zin zijn naam te dan- ken heeft aan het beeld uit 1985. De komst van het beeld bracht Mari Dingenouts (PvdA) destijds op het idee om de naam van de feest- week te veranderen in 'Bran dersfeesten'. Opmerkelijk, omdat Schie dam zich tot dan toe altijd een beetje leek te schamen voor haar drankverleden en door Han van der Horst, des tijds journalist bij het Vrije Volk, zelfs een 'keerpunt in de geschiedenis' genoemd. De Brandersknecht symbo- liseert het jeneververleden van Schiedam. De Brandersknecht was tot het begin van de 20e eeuw werkzaam in de jeneverin- dustrie. De eikenhouten, met koper beslagen 'kit', inhoud 20 li ter, werd met heet water gevuld en boven de beslag- bakken met kiemend graan geleegd. Zijn dagtaak begon 00k in de zomer, in't nachtelijk duis- ter. De Brandersknecht is de eer ste van de vier standbeel- den die herinneren aan het drankverleden van Schie dam. Later volgden de Zakken- drager (1987), de Distillateur (1992) en de Kuiper (1995). Ruim baan voor Dikke Banden Race Iedere Schiedammer heeft er wel eens over heen gewan- deld: de Kippenbrug, de ver- binding over de Nieuwe Ha ven tussen de Sint Liduina- straat en de Brandersteeg. De brug is zoveel belopen dat zij nu aan haar laatste dagen toe is. Maandag 28 September wordt de bekende loopbrug vervangen door een nieuw exemplaar. De dame heeft heel wat voet- sporen over haar heen gehad sinds haar geboorte in de jaren 40 bij de roemruchte Gusto. In 1948 verving zij de toenmalige Kippenbrug. Maar de jaren hebben haar sporen achter gelaten. Nu is de brug zelf toe aan vervan- ging en komt er een exacte kopie. De nieuwe Kippen brug zal wel een iets hogere doorvaarhoogte krijgen. De laatste rustplaats van de oude dame is waarschijnlijk de schroothoop, hoe hard dat 00k klinkt. Tempus De Hypotheker Jazeker. De Hypotheker. www.belisol.com Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas stad 's Morgens in alle vroegte stonden de deelnemers buiten al te trappelen om van start te gaan. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM> Overwegend zonnig en droog, weinig wind, temperaturen rond 19 graden. Beeld Frits Henderickx verplaatst Het beeld 'De Brandersknecht' van de onlangs op 89-jarige leeftijd overleden kunstenaar Frits Henderickx wordt binnen- kort verplaatst naar de Oude Sluis. Wethouder Siljee heeft de raad laten weten dat niets een verhuizing van het oh zo typisch Schiedamse beeld nog in de weg staat. woensdag 23 September 2009 XQ81_b 15e jaargang nr. 39 j SCHIEDAM) www.tempus.nl/najaarsactie Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM www.hypotheker.nl m kozijnen en deuren Zie onze advertentie elders in de krant. schitterend dubbel appartement van 200 m2 in Residence Sterrebos www.ankebodewes.nl (010) 246 44 44 Al onze kranten op: www.mijnmaastad.nl Adverteren?: www.pcmlokaiemedia.nl Vaccinatie 00k voor gezonde zwangeren Oplage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak 180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1