in de haven Prins van Oranje opent RDM Campus Precies op tijd, voldoende volume Gespot: volgt Feyenoord de Werder Bremen? jRotterdam Rjles fcir- Binnenvaart: niet poolen, maar tenderen Maersk Kendal vlotgetrokken De oude machinehal en het directiegebouw van de RDM zijn vanaf 2007 grondig ver- bouwd en heten nu Inno vation Dock en Droogdok. In het voorjaar van 2009 is het scholendeel van het In novation Dock al in gebruik genomen door Hogeschool Rotterdam en Albeda Colle ge. Met de afronding van de verbouwing van het bedrij- vendeel van het Innovation Dock en van het Droogdok, is RDM Campus vanaf na- jaar 2009 volledig in bedrijf. Op RDM Campus werken mbo- en hbo-onderwijs sa- men onder een dak. Daar- naast wordt samengewerkt met de innovatieve en cre- atieve maakindustrie, die hier bedrijfsruimte kan hu- ren. Verder is er ruimte te huur voor evenementen die bij het concept passen, van vergadering tot congres. Tot slot is RDM Campus 00k de nieuwe thuisbasis voor de Rotterdamse Academie van Bouwkunst. Onder het nieuwe motto Re search, Design Manufac turing werken onderwijs en bedrijven hier samen aan duurzame en innovatieve oplossingen op het gebied van bouwen, mobiliteit en energie (Building, Moving Powering). RDM Campus is een samenwerking tussen Albeda College, Hogeschool Rotterdam en het Havenbe- drijf Rotterdam. Kijk voor meer informatie op www.rdmcampus.nl. Rotterdam World Gateway (RWG) en APM Terminals (APMT) worden de eerste bewoners van Maasvlakte 2. Beide bedrijven zijn zich al volop aan het voorbereiden op de bouw van hun nieuwe containerterminal. Logisch dat de huidige eco- nomische teruggang daarbij leidt tot het nodige extra re- ken- en denkwerk. Zonder dat dit echter gevolgen heeft voor de in 2013 en 2014 ge- plande openingen vanm dee nieuwe containerterminals op Maasvlakte 2. De Maersk Kendal, het containerschip dat vorige week woens dag aan de grond liep in de buurt van Singapore, is dinsdag vlotgetrokken. Maandag werden de nodige containers van het schip gehaald om het vaartuig wat lichter te maken, met het oog op de ope- ratie van dinsdag. Nu het schip is vlotgetrokken, worden die containers weer teruggeplaatst. De Maersk Kendal kan daarna haar weg (het was op het mo ment van het ongeval op weg naar Tanjung Pelepas) gewoon vervolgen. Het schip heeft geen serieuze schade opgelopen. Gewonden vielen er evenmin toen het schip vorige week aan de grond liep. De oorzaak van het ongeval van vorige week wordt door Maersk nog onderzocht. Het Crisisberaad Binnen- vaart heeft voorgesteld om via een soort veilingsyteem schepen tijdelijk stil te leg- gen. Dat komt in de plaats van het eerder voorgestelde poolsysteem, dat veel kritiek oogstte. In dit voorstel zou- den binnenvaartonderne- mers hun schip voor een be- paalde periode, bijvoorbeeld een blok van vier weken, kun- nen stilleggen tegen een door hen zelf voorgestelde vergoe- ding per ton. consultant Ni- co Schoonen spreekt van een tendersysteem. Hij stelt dat het voorstel is ontwikkeld in nauwe samenwerking met de sector zelf, niet alleen met de binnenvaartondernemers en -organisaties, maar 00k met de bevrachters (verladers) en met de banken. Volgens hem is het voorstel goed gevallen tijdens de, overigens matig bezochte, eerste regionale bijeenkomst die het Crisis- overleg Binnenvaart, geleid door Deltalinqs-voorzit- ter Wim van Sluis, belegde. Komende vrijdag is er een soortgelijke bijeenkomst in Rotterdam; dan worden en- kele honderden schippers verwacht. Kantoor Binnen vaart, de grootste schippers- organisatie, heeft bij monde van Erik van Toor overigens woedend gereageerd op de stap van verladersorganisa- tie EVO om een poging om bodemprijzen in te voeren, in de kiem te smoren. 'De EVO heeft zich van haar slechtste kant laten zien. In plaats van constructief mee te denken over de misstanden in de huidige markt, schakelt zij in een veel te vroeg stadium de NMa in,' reageert Erik van Toor. Duitse rederijen hebben sommige schepen vernoemd naar hun favoriete voetbal- club. Regelmatig is de Wer der Bremen op de Dordtse Kil te zien in dezelfde kleuren als de gelijknamige voetbal- club. Het containerschip van bijna 122 meter lengte met een capaciteit van 700 teu's is van Beluga Shipping, die zijn hoofdkantoor in Bremen heeft. Beluga is een jonge rederij die nog steeds door- groeit. Een andere Duitse rederij die een schip (mede) naar een voetbalclub heeft vernoemd, is Rudolf Sche- pers in Haren/Ems. Ook de Borussia Dortmund heeft een capaciteit van 700 teu's. Dit schip was voor het laatste in 2007 in Rotterdam. Het is gecharterd door de lijndien- sten op de Middellandse Zee van de Spaanse groep Contenemar In Madrid die het schip wijselijk niet heeft omgedoopt in Real Madrid. Misschien een aardig idee voor de scheepvaartmaat- schappijen die Rotterdam als thuishaven hebben om een schip in de clubkleuren rood, wit en zwart naar Fey enoord te vernoemen. Wethouder Hans Vervat (eco- nomie, verkeer en vervoer) is vandaag gastheer bij de on- dertekening van 'Rotterdam Rules'. Met dit verdrag van de Verenigde Naties komt er meer duidelijkheid over wie, waarvoor, wanneer, waar en in welke mate verantwoorde- i lijk en aansprakelijk is bij het zeevervoer van goederen. De Rotterdam Rules moder- i niseren de huidige interna- tionale rechtsregels voor het maritieme goederenvervoer, zorgen voor betere interna- tionale afstemming en leiden tot een besparing in kosten. i De huidige regelgeving da- I teert tot (ver) in de vorige eeuw en biedt onvoldoende antwoord op moderne ont- wikkelingen in de wereld- handel, zoals de opkomst van i het containertransport. De ondertekening vindt plaats in de Van Nellefabriek. Naast wethouder Vervat zijn onder meer minister Camiel Eurlings (Verkeer en Wa- terstaat), ambassadeur Fay Hartog-Levin (ambassadeur van de Verenigde Staten) en diverse ministers van Han del aanwezig. Rotterdam staat de dagen voorafgaand aan de onder tekening in het teken van het VN- verdrag. ;H90W Maasstad Weekbladen Bedrijvigheid in en om de haven van Rotterdam Woensdag 23 September 2009 TX99-B 160038m Prins Willem-Alexander opent donderdagmiddag 29 oktober 2009 RDM Campus, een iocatie voor onderwijs, bedrijven en evenementen op de oude werf van de Rotterdamsche Droog- dok Maatschappij (RDM) in Heijplaat, midden in de Rotterdam- se Stadshavens. RDSM nrrs t nam De fotograaf is Bram Plokker van www.worldshipsocietyrotterdam.nl. Via een soort veilingsysteem moeten binnenvaartschepen tijdelijk worden stilgelegd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 35