poaium j Besmuikt lachen om berooid gezin 'Honger' toont armoede die ook nu achter voordeuren schuilt Dansen, swingen en springen met The 7 Fingers ~484m,,£) SQQ8-Q 1 Cd-presentatie en eindexamen van Ai Ming Oei in Rotown Kort i Kikker in het oude Luxor Theater Concert biiejw iiaciAja Emile Zola schreef in 'De Mijn' over de schrijnende armoede onder Fran- se mijnwerkers. Charles Dickens deed met 'Hard Times' hetzelfde voor treurige fabrieksstadjes in druilerig Engeland. En in Vlaanderen was het toneelschrijver Nestor de Tiere die met 'Honger' een geengageerd soci aal-realistisch drama schreef om de uitzichtloze armoede van die tijd te beschrijven. Nu, anno 2009, heeft de jonge re gisseur Sarak Moeremans dat ver- haal deels in een nieuw jasje gesto- ken. Soms blijft ze trouw aan Tiere's woorden, een andere keer maakt ze de vertaalslag naar het hier het nu. De boodschap: armoede die men- sen gekooid houdt in ellende en een- zaamheid is nog altijd actueler dan we willen denken. Sarah, die woont in het Oude Noor- den: „De eerste twee weken van de maand zie ik de mensen langs mijn huis lopen met kleurige zakken van de McDonalds; de laatste twee we ken met kratten van de Voedselbank. Ook nu komen kindeen zonder ont- bijt op school. Schaamte en wanhoop zijn het gevolg." Het verhaal begint met twee kinde- ren, Janneke (Gijs Naber) en Mieke (Jiske de Wit), die op een koude de- cemberavond hopen dat Sinterklaas dit jaar hun huisje eens niet over- slaat. Want waar andere kinderen worden overladen met cadeau's, moeten zij zelfs een simpele boter- ham ontberen. In een poging hun lot te verbeteren, gaat de werkloze vader uit stelen. Moeder steelt een brood. Dan komt de bakker verhaal halen, gevolgd door de huisbaas, de deur- waarder, de politie. Het gezin dreigt op straat te worden gezet, waarna moeder een fatale beslissing neemt. Hoewel het stuk, gelardeerd met muzikale intermezzo's zoals Abba's 'Money,Money, Money', met humor wordt gebracht, kun je eigenlijk niet anders dan slechts besmuikt lachen. Mieke's brief aan Sinterklaas, waar- in ze hem op het hart drukt nu toch echt eens langs te komen, is grap- pig gebracht, maar de onderliggende boodschap is dat allerminst. Zeker niet als je weet dat ook nu nog vele gezinnen gevangen zitten in een uit zichtloze situatie, waaruit ontsnap ping amper mogelijk is. Honger is nog tot en met 27 Septem ber te zien in het RO Theater. Reser- veren via 010-404.68.88. Na het succes van de voor- stellingen Kikker en Kikker j in de Wolken bracht Theater Terra vorig seizoen de nieu- we familiemusical Kikker en zijn Vriendjes. Wegens groot succes is deze voorstelling ook dit seizoen in de theaters van Nederland te zien. Za- j terdag 3 oktober is de voor- stelling te zien in het Oude Luxor. j Wie zijn de vriendjes van Kikker? Slimme Haas, Var- kentje die lekkere taarten bakt, Rat die zo goed kan i timmeren en lieve Eend. In deze laatste voorstelling i van Kikker vindt hij nog een vriendje: Beertje. De voorstelling Kikker en zijn vriendjes is gebaseerd op de prentenboekjes van de in 2005 overleden Max Velt- huijs en is het derde avon- tuur van Kikker dat in het theater te zien is. De eerste voorstelling Kikker kreeg in 2003 een John Kraaijkamp Musical Award en heeft ge- tourd door de Verenigde Staten en Canada. Hiermee werd bewezen dat het werk van Theater Terra en Max Velthuijs naadloos op elkaar aansluiten. Kijk voor meer informatie op www.luxortheater.nl Ze dansen, springen, swin gen, klimmen en skaten in een spectaculaire en humo- ristische show. De Frans- Canadese groep The 7 Fin gers, bestaande uit vijf jon ge artiesten afkomstig van Montreal's National Circus School, laat in hun voorstel ling Traces de acrobatiek van een nieuwe generatie zien. Van woensdag 7 tot en met zaterdag 10 oktober is deze cirque nouveau voorstelling te aanschouwen in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Traces is een explosie van energie. Het vijftal brengt een jongehonderige, brutale vorm van acrobatiek, gekruid met een stevig portie humor, moderne dans, slapstick, zang en muziek. Traces laat zich het best omschrijven als urban acrobatiek, waarin circuselementen worden ver- mengd met skateboarding, basketbal en moderne dans. Filmbeelden en een stevige soundtrack vol rock-'n-roll, blues en hiphop maken het geheel af. De stroming cirque nou veau, ook wel circustheater genoemd, is een circusvorm zonder zaagsel en zonder dieren die traditionele acts combineert met dans, thea ter en muziek. Het resultaat is een hartverwarmende en aantrekkelijke voorstelling vol magie en spanning voor jong en oud. Kijk op www. luxortheater.nl voor een spectaculair voorproefje! De voorstelling Traces van The 7 fingers staat woens dag 7 tot en met zaterdag 10 oktober in het Oude Luxor Theater. De aanvang is 20.00 uur. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of via het telefoonnummer 010 Ai Ming Oei was negentien toen ze een tijdje problemen had met haar stem. Ze ge- bruikte de dagen die ze niet kon zingen om haar eerste liedjes te schrijven. Op 30 September presenteert ze de eerste cd van haar band Ming's Pretty Heroes en studeert ze tevens af aan de Codarts Popacademy. Met haar vuurrode haardos is de Rotterdamse zangeres Ming (24) een opvallende verschijning. Het is echter vooral haar muziek die haar doet pvallen. Met haar band Ming's Pretty Heroes deed ze mee aan de Grote Prijs van Zuid-Holland waar ze de publieksprijs won en dit jaar won ze de NCRV Open Podi um Finale. En nu is er dus de debuut-cd van Ming's Pretty Heroes. 'Ok Mr. Mix' wordt gepresen- teerd in Rotown. Op diezelf- de avond studeert Ming af. „Natuurlijk is het spannend. Ik wilde deze twee dingen graag samen laten vallen, omdat school belangrijk ge- weest is voor mijn muziek. Zenuwachtig ben ik niet voor het afstuderen, maar ik zie die avond wel als een symbo- lisch eind en begin." In haar jeugd volgde Ming dans-, zang- en pianoles- sen. Nadat ze een jaar op een Amerikaanse highschool had gezeten, waar veel aan- dacht was voor muzikale activiteiten, wist zij dat ze verder wilde in de muziek.. In Nederland deed ze auditie voor de popafdeling van het conservatorium en begon met het schrijven van eigen liedjes. Na de release van een EP is er nu het eerste echte album. „Deze cd was een jaar gele- den al af, maar we hebben dat jaar nodig gehad om een platenmaatschappij te vin- den en alles af te ronden." Ze had een aantal gesprekken met een 'major' platenlabel, maar daarna werd het stil. Ze moet nu nog teruggebeld worden. Een beter gevoel had ze bij haar huidige label Coast to Coast. Voorlopig rei- ken de ambities van Ming's Pretty Heroes niet naar Ahoy of de HMH. Ze geeft de voorkeur aan zalen als Ro town en Paradiso, omdat die zalen intiemer en qua klank en sfeer muzikaler zijn. Ming wordt wel singer/song writer genoemd, maar zelf ziet ze dat anders: „Bij die benaming denk je al snel aan een iemand die zichzelf begeleidt op gitaar en zielige liedjes zingt. Ik ben wel de singer/songwriter van mijn band. Ik sehrijf mijn liedjes alleen. Daarna gaan we er met z'n alien mee aan de slag en heeft iedereen input. Het houdt voor mij niet op bij zang en piano." Elk nummer op 'Ok Mr. Mix' is in laagjes opgenomen. Sommige songs zijn verrijkt met elektronische invloe- den en zelfs een strijkorkest. „Wij zijn altijd op zoek naar dingen die elk nummer een eigen ding geven. Zo begint 'Appealing' met een soort Nintendo-deuntje. Ik ben benieuwd wat recensenten gaan schrijven. Je moet im- muun zijn voor kritiek, maar ik weet dat ik dat niet kan." Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 23 September 2009 TX97-C Regisseur Sarah Moeremans laat in 'Honger' zien hoe een door armoede getroffen gezin zijn best doet te overleven in een wereld waar criminaliteit, prostitutie of de dood de enige ontsnapping is uit de ellende. Een wereld die anno 2009 minder ver van ons afstaat dan je zou denken. Want de 19e eeuwse slogan ,Een beest zou zoo wreed niet zij, maar een mensch is een mensch" is nog altijd actueel. 'Honger' is een sociaal-realistisch drama dat de schrijnende armoede uit de 19e eeuw koppelt aan de crisis van nu. ROTTERDAM> ROTTERDAM) De voorstelling Traces van The 7 Fingers laat de acrobatiek van een nieuwe generatie zien. ROTTERDAM) ROTTERDAM) Zangeres Ming presenteert op 30 September de eerste cd van haar band Ming's Pretty Heroes in Ro town. Foto: Coast to Coast V II 7 MFC 3d

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 39