Dicht bi huis Natuur in onze omgeving Gorzen en Sint Jan openen schoolbieb Dier centraal op het Stadserf Cursus voor angstige kinderen in Oost LinkerLisse www.linkerlisse.nl PP n Maasstad Weekbladen Editie i f Datum SCHIEDAM De St. Janschool en De Gorzen, openen op woensdag 7 oktober de deu- ren van hun eigen schoolbi- bliotheek. Deze Educatieve Service Plus Punten (ESP- P'en) zijn een professionele bibliotheekvoorziening in de school die in samenwerking met Bibliotheek Waterweg is opgezet. Het totaal aantal schoolbibli- otheken in Schiedam komt hiermee op 15 te staan. Toe- valligerwijs start woensdag 7 oktober 00k de Kinderboe- kenweek met als thema dit jaar Aan tafel: eten en snoe- pen in kinderboeken. SCHIEDAM Op Dierendag, 4 oktober, organiseert de ge- meente samen met een aan tal dierenwelzijnsorganisa- ties op het Stadserf de infor- matiemarkt Dier en Welzijn. Bezoekers kunnen die dag kennismaken met alles wat te maken heeft met het wel zijn van dieren. De dierenambulance zal van binnen kunnen worden be- keken en er wordt uitleg ge- geven over reptielen en bij- en. Een hondenschool laat zien hoe een hond juist ge- drag is aan te leren. Dier en Welzijn duurt van 13.00 tot 17.00 uur en vindt plaats op het Stadserf. SCHIEDAM Op 18 September verscheen op www.waarne- ming.nl de melding dat in het gebied Vockestaert ten noorden van Schiedam een Grauwe Franjepoot was ge- signaleerd. Regelmatig check ik deze site om na te gaan of er nog leuke waarne- mingen zijn en nu was het zover. Een tikkeltje opgewonden pak ik mijn camera, teles- coop en statief om goed be- slagen ten ijs te komen. Binnen tien minuten ben ik ter plaatse in gezelschap van nog enkele andere vogelaars. De Grauwe franjepoot laat zich fantastisch mooi zien. Als een draaitol zoekt hij de wateroppervlakte af naar kleine ongewervelde water- diertjes en insecten. Zoals meestal met Grauwe franje- poten is het vogeltje uiterst tarn en heeft kennelijk nog geen slechte ervaringen met mensen op gedaan. Dat is op zich niet zo vreemd als je be- denkt dat ze hun broedgebie- den hebben in noordelijk Europa, IJsland en Rusland waar de bevolkingsdichtheid niet erg groot is. De doortrek vind voorname- lijk plaats over Oost-Europa naar hun zuidelijk gelegen overwinteringgebieden in de Arabische zee en de Oost-In- dische kustgebieden. Het is dus heel opmerkelijk dat ze toch soms op doortrek Ne- derland aandoen. Met de Grauwe franjepoot is iets op- merkelijks aan de hand. De mannetjes zijn minder fel gekleurd dan de vrouwtjes, broeden de eieren uit en ver- zorgen de jongen. De vrouw tjes bekommeren zich niet om hun nageslacht en probe- ren alleen maar hun eieren te slijten aan zorgzame man netjes. Ze onderhouden hiervoor een territorium dat ze tegen andere vrouwtjes verdedi- gen. Dat is normaal gespro- ken de taak van de manne tjes in de vogelwereld! SCHIEDAM Angstige kinde ren vallen niet op in een groep. Ze zijn vaak stil en te- ruggetrokken, verlegen en schuchter. De cursus 'Vrienden' van Riagg, die vanaf maandag 26 okotber gegeven wordt in wijkcentrum Oost, geeft ang stige kinderen tussen de 8 en 12 jaar meer vertrouwen. 'Vrienden' is bedoeld voor kinderen die verlegen en angstig zijn, bang zijn om dingen fout te doen, situaties vermijden die ze niet durven, zich veel onnodig zorgen ma ken, dingen niet alleen dur ven doen, of meer dan leef- tijdgenootjes afhankelijk zijn van hun ouders. Vrienden leert kinderen hoe ze op een effectieve manier situaties aan kunnen pakken die moeilijk zijn of angst op- roepen. De training stimu- leert het zelfvertrouwen, ver- groot de emotionele veer- kracht en de probleemoplos- sende vaardigheden. Kinde ren leren hun eigen vriend te zijn en die van de andere kinderen binnen en buiten de groep. Ze komen tien keer bij elkaar na schooltijd. De schattingen lopen uiteen, maar 10 tot 20 procent van de kinderen ontwikkelt een angststoornis en komt daar- voor vroeg of laat in de hulp- verlening terecht. De trai ning is gratis, wie meer in- formatie wil kan bellen met nummer 445 34 97. Voor een goede nachtrust is net belangrijk dat uw matras uw lichaam op de juiste manier ondersteunt en dat u in uw slaap ongestoord kunt draaien. De Auping matrassen met DPPSv veer zorgen daarvoor. En tijdelijk is het extra aantrekkelijk om uzelf dat comfort te gunnen. U krijgt de tweede Auping matras namelijk voor de halve prijs*. Met zo'n steuntje in de rug slaapt u nog lekkerder! 50% voordeel op uw 2e matras'* |S pagjnavorm De qraauwe franjepoot 1$ De graauwe franjepoot is een ware draaitol. FOTO: BEN VAN DEN BROEK BENVANDE@GMAIL.COM LinkerLisse biedt u nu wel een heel voordelig steuntje in de rag vormgevers van slaapkwaliteit xng hiilstaS! svedex bfddjnjjhoi .TtetoPUH Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. i< Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren, tdefoon 0252 41 45 41 ;rc itrum Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 Rotterdam Woonmall Alexandrium III teetage, Watermanweg 117B, telefoon010 2201444

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15