Gerneenteberichteii tfjf 1 Schiedamse standwerker 2009 Groen licht voor herinrichting Fabriplein Vragen over werk? Wijkoverleg Schiedam Zuid Ga in gesprek met een werkmakelaar! ii'i gemeente Schiedam Maar liefs twintig standwerkers traden vrijdag 25 September in de strijd om de felbegeerde titel Schie damse standwerker 2009. Die titel ging uiteindelijk naar Mevrouw v.d. Ruit uit Capelle aan den IJssel voor haar enthousiaste verkopen van vlekkenzeep. De tweede en resp. derde prijs ging KM I Foto's: Jan van Kampenhout naar dhr. F. De Graaf (Pannen) en dhr. J. Rigter (Hobby-artikelen). De prijzen werden uitgereikt door wethouder Menno Siljee. Afgelopen zaterdag was het Nati- onale Burendag. Op verschillende plaatsen in de stad vonden acti- viteiten plaats met het doel om elkaar beter te leren kennen. Op het Fabriplein kreeg de Burendag extra betekenis doordat wethouder Maarten Groene persoonlijk kwam mededelen dat de door de bewo- ners zo gewenste herinrichting van het plein definitief doorgang zal vinden. Hij overhandigde hiertoe een schets van het ontwerp aan mevrouw Elly Plambeck en me vrouw Joke Esbach, bewoonsters en initiatiefneemsters voor de her inrichting. Met de toezegging van de wethouder gaat een grote wens van de bewoners rondom het Fabri plein in vervulling. Samen met de Bewonersvereniging Schiedam-West (BVSW) en gemeen te Schiedam zetten de bewoners zich al geruime tijd in voor de herinrich ting. Zo hebben zij onder meer zelf ideeen kunnen aanleveren voor het ontwerp. Bij de viering van het 35- jarig bestaan van de BVSW (juni 2008) is een prijs uitgereikt aan de bewoner wiens schets onder andere gebruikt is voor de uitgangspun- ten voor de herinrichting Fabriplein. Hierna heeft nog diverse keren con tact plaatsgevonden met de bewo ners om tot een definitieve schets te komen. De nu gepresenteerde schets zal binnenkort nog nader worden af- gestemd met een bewonersvertegen- woordiging. Volgens planning moet het bestek medio november bestek gereed zijn zodat eind december be- gonnen kan worden met de voorbe- reidende werkzaamheden. Er wordt gestreefd de uitvoering gereed te hebben voort Koninginnedag 2010. I Foto: Bart Bos Vanaf 1 oktober 2009 hebben de Werkmakelaars op donderdag- ochtend tussen 9.00 en 11.00 uur een inloopuur in het Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 in de wijk Nieuwland. De afdelingen Werk en Inkomen hebben Werkmakelaars die u kun nen helpen met uw vragen over werk. Bijvoorbeeld bij het schrijven van een sollicitatiebrief of een CV. Ook kunnen zij u helpen bij het voorbe- reiden van een sollicitatiegesprek. De Werkmakelaars ondersteunen werkzoekenden in het vinden en behouden van een baan. Heeft u een vraag of wilt u eens in gesprek met een Werkmakelaar? Komt u dan langs op het inloopuur, of stuur een mail naar werkmake- laar@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 5 oktober 2009 Locatie: Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - actualisatie bestemmingsplan Zuid - bespreking concept wijkjaarplan 2010 - presentatie stand van zaken aanpak overlast en overbewoning door Carinne Sirre - stand van zaken wijkbudget en aanvraqg.kerst 2009 - stand van zaken Vouchers/Budget Sociale Infra- structuur - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een onthef- fing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het gedeeltelijk veranderen van de bovenwoningen inclusief het plaatsen van een dakopbouw, Vlaardingerstraat lb en lc Dam 43 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003" be- stemmingen "Gemengde doeleinden -GdB-. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de dakopbouw hoger is dan gevelprofiel -a-. Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 3 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van een woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen tot het bouwen van een dakopbouw voldoet aan het bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijk ordening. Het plan ligt hiertoe van 30 September t/m 12 november 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2191252. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mutatie Register Kinderopvang Per 09 September 2009 heeft de volgende mutatie van de houder Christelijke kinderopvang Kidslounge in het Register Kinderopvang van gemeente Schie dam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. Het aantal buitenschoolse opvangplaatsen van Kidslounge Schiedam met locatienummer 06.01 is gewijzigd van 15 in 0. De inspectie heeft geconclu- deerd op basis van het meldingsonderzoek dat de locatie niet voldoet aan de kwaliteitseisen uit de Wet kinderopvang en daarom niet exploitabel is. De volgende gegevens zijn opgenomen in het register. Gegevens kindercentrum of gastouderbureau Naam Adres Postcode Plaats van vestiging Telefoon KidsLounge Schiedam Dr. Wibautplein 163+169 3118 KD Schiedam 06 20 58 25 36 Aanvangstijdstip exploitatie Mag niet in exploitatie genomen worden. Bij kindercentrum: aantal kindplaatsen Aantal plaatsen per opvangsoort - 45 hele dagopvang 0 buitenschoolse opvang - 0 gastouderopvang De locatie is onderdeel van Christelijke kinderopvang KidsLounge B.V. (vestigingsnummer 06.), Lombardkade 30A, 3031 AH in Rotterdam. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie- punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12:00- 16:00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8:00-16:00 uur en donderdag van 8-20:00 uur. Daarnaast zijn deze gegevens ook beschikbaar via de website www.schiedam.nl Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mw. drs. S.P. Badal, afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529 en via e-mail s.badal@schiedam.nl. I rr«si)«tnafc HI H&Hsd

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6