Gemeentebericht Tentoonstelling KASBOEK- collectief succesvol verlopen Figuranten gezocht voor opnames Sinterklaasjournaal Het Stadserf van 12 oktober 2009 vervalt Taalcoaches gezocht voor project 'Samen aan de Schie' gemeente Schiedam Wethouder Menno Siljee bracht 30 September een bezoekje aan het KASBOEKcollectief in de ex- positieruimte aan de Hoogstraat. De wethouder kreeg als aandenken een theekopje mee naar huis. I 'CL Foto's: Jan van der Ploeg Op 3 oktober is de waarde onthuld van het loden sculptuur dat speciaal werd ontwikkeld voor Schiedam. De eenmalige veiling van het KAS BOEKcollectief stelde de vraag: wat is een kunstwerk waard nadat het 24 juli live zichtbaar is geweest op Namens de gemeente Schiedam heeft www.kasboek.org. Daphne Harthoorn het kunstwerk 'Perpetuum Mobile' aangekocht. Veilingmeester Chris Vellinga leid- de deze unieke veiling naar een mooi bedrag. In de dagen voorafgaand aan de Nationale Intocht van Sinterklaas op 14 november wordt er een aantal af- levering van Het Sinterklaasjournaal uitgezonden op de televisie waarin Schiedam alvast bezocht wordt door de verslaggevers. Voor opnames hiervan zoekt de omroep een aantal figuranten op donderdag 8 oktober in de namiddag en het begin van de avond die als figurant op de kade van de Lange Haven nabij de Appel- marktbrug aanwezig willen zijn. Gei'nteresseerden kunnen zich aan- melden via sinterklaas@schiedam. nl. Daarna nemen wij contact met de aanmelders op voor meer informatie over de exacte plaats en tijd. Voor Het Stadserf staat 12 okto ber gereserveerd. Er is niet op tijd een onderwerp voorgesteld om een Stadserf te kunnen voorbereiden. Het Stadserf van 12 oktober vervalt dan ook. Zelf iets aan de orde stellen in Het Stadserf? Als u in een Stadserf zelf iets on- der de aandacht van raadsleden en bewoners wilt brengen, dan kunt u contact opnemen met de griffier van de gemeenteraad, de heer J. Gor- dijn, te bereiken via telefoonnummer 010-2191041 of via email: griffie@ schiedam.nl. Vervolgens wordt met u overlegd, welke aanpak de beste is voor uw onderwerp. De data waarop Het Stadserf plaatsvindt vindt u op www.schiedam.nl. De gemeente Schiedam zoekt nieuwe taalcoaches om het project Samen Aan De Schie uit te breiden. Nu ervaring is opgedaan met de eerste groep van twintig taal coaches, is er ruimte voor een nieuwe groep. De gemeente Schiedam vindt het be- langrijk dat inburgeraars de Neder- landse taal te beheersen, maar ook dat ze Schiedam beter leren kennen. Door er samen met een taalcoach op uit te trekken, kunnen ze niet alleen hun taalvaardigheid oefenen, maar bijvoorbeeld ook kennismaken met allerlei Schiedamse instellingen. Zo kunnen ze de bibliotheek bezoeken, of de markt of een museum, maar gewoon samen koffie drinken en elkaar leren kennen is net zo goed. Ze kunnen zelf bepalen hoe ze hun tijd - meestal een tot twee uur per week gedurende een half jaar - besteden. De eerste groep taalcoaches, die in juni is begonnen, bestaat uit amb- tenaren van de gemeente Schiedam. De gemeente Schiedam hoopt dat veel Schiedammers het initiatief zullen volgen en zich opgeven als taalcoach. De deelnemers krijgen goede ondersteuning en professione- le begeleiding. Er worden geen spe- ciale eisen gesteld aan deelnemers; iedereen kan taalcoach worden. Op de website van de gemeente Schiedam staat meer informatie op www.schiedam.nl/inburgeren. Nieuwe deelnemers kunnen zich daar ook aanmelden. Dat kan ook via telefoonnummer 010- 246 50 21 of e-mail samenaandeschie@schiedam. nl. De gemeente Schiedam werkt voor dit project samen met SWS Welzijn, Seniorenwelzijn, Huma- nitas, Vluchtelingenwerk en Gilde Samenspraak. Ook bij die partners is meer informatie beschikbaar. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: het geheel plaatsen van een dakopbouw op bestaande garage" op het perceel plaatselijk bekend Koekoekslaan 97, 3121 XJ te Schiedam, ka- dastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q 5837. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Kethel Centrum"; bestemmingen "Bijzondere gebouwen". Het bouwplan is in strijd met artikel 9 van het vigerende bestemmingsplan, omdat de gronden met de bestem- ming 'BG' bestemd zijn voor de publieke dienst of daarmee gelijk te stellen diensten. Het bouwinitiatief voldoet niet aan de gestelde bestemmingsplan- bepalingen. Het bouwplan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mo- gelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 lid 1 sub e van het Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van een gebouw door middel van het plaatsen van een dakkapel, dakopbouw of gelijksoortige uitbreiding te realiseren. Het voornemen om een dakopbouw op bestaande garage te plaatsen op het perceel plaatselijk bekend Koekoek slaan 97, 3121 XJ te Schiedam, voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een ontheffingsprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 08-10-2009 t/m 18-11-2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving Erfgoedverordening 2008 Ontwerpbeschikking (dossiernummer 09INK08209) Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om mopnumentenvergunning op grond van de Erfgoedverordening 2008 Schiedam te hebben ontvangen. Op 19 mei 2009 is een aanvraag ontvangen van de heer N.M. Hogeland om een vergunning voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Dam 12, 3111 BD Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het aanbrengen van een muurschildering op de zijgevel van het pand Dam 12 (Oude Sluis-zijde). Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge- vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 7 oktober 2009 tot en met 17 november 2009 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00 - 20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 17 november 2009 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Team Wonen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be- schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. i 7 5 A iw fr. ,r *#- *1/ 1 - 7

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10