Prijs tijdens Dier Welzijn Opa moet langer doorwerken Onze cultuur is voor de toeristen Het Ondernemersloket www.schiedam.nl voor alle (startende) ondernemers in Schiedam Gemeenteberichten Voor- en tegenstanders in beeld Verleende evenementenvergunmngen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen verleend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Vrijwilligersfeest Maasboulevardfeest op de Maasboulevard (besloten feest) op zaterdag 10 oktober 2009 van 20.00 uur tot 01.00 uur; o Juliana Pop Festival in het Julianapark op zaterdag 10 oktober 2009. Vanaf 8 oktober 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunningen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver- gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u te gen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Regeling Adviescommissie Beeldend Kunst Schiedam 2009 In haar vergadering van 29 September 2009 heeft college van Burgemeester en wethouders van Schiedam de regeling Adviescommissie Beeldende Kunst Schiedam 2009 vastgesteld. Met het vaststellen van deze regeling worden de verordeningen op de Adviescommissie Beeldende Kunst 1998 en de Arto- teekcommissie 1995 ingetrokken. De regeling geeft de regels weer voor het functioneren van de Adviescommissie Beeldende Kunst als adviesorgaan voor het college. De volledige tekst van de regeling kunt u vinden via www. schiedam.nl onder 'Vergunningen en bekendmakingen' en ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie Punt. Dierendag werd dit jaar in Schiedam voor het eerst gevierd met de informatiemarkt Dier Welzijn, die zondag plaatsvond op het Stadserf. Verschillende dierenwelzijns- organisaties lieten de bezoekers kennismaken met alles wat te maken heeft met het welzijn van dieren. Er was informatie over reptielen en bijen, iedereen kon een kijkje nemen in een dierenambulance en een hondenschool liet zien hoe een hond juist gedrag is aan te leren. Extra feest was het voor leerlingen van groep 8 van Christelijke Basis- school Kethel. Uit handen van wet- houder Yorick Haan ontvingen zij een certificaat, dat recht geeft op een uitje met hele klas naar Diergaar- de Blijdorp. Ze verdienden de prijs omdat ze de beste waren met het Dierenbeschermingsspel, dat in de aanloop naar Dierendag op verschil- Foto: Bart Bos lende basisscholen was gespeeld. Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-246 53 04 info@schiedam.nl openingstijden: maandag 12.00 uur - 16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 - 16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur "Verreweg de meeste men- sen krijgen niet eens de kans om tot hun 65-ste door te werken; doe daar eerst maar eens wat aan voordat je de pensioenleef- tijd verhoogt tot 67 jaar", zeggen de tegenstanders. De voorstanders van het verhogen brengen daar te- genin dat er zoveel ouderen komen dat de werkende die last niet meer kunnen dra- gen. De meningen zijn ver- deeld. Volgens opiniepeiler Maurice de Hond is de helft van de Nederlanders gewoonweg tegen en de an- dere helft kan er wel mee leven. Dan moeten de 'scherpe kantjes' er wel vanaf, bijvoorbeeld door oog te hebben voor de mensen met zware beroe- pen. Bij onze oosterburen is de pensioenleeftijd al 67 jaar en in Engeland zelfs 68 jaar. Het ziet er naar uit dat wij 00k niet ontkomen aan een verhoging van 65 naar 67 jaar. Maar dat gaat niet van harte. De discussie is fel en de meningen staan lijnrecht tegenover elkaar. De verdeling over voor- en tegenstanders loopt dwars de samenleving. In de Tweede Kamer zijn de SP en de PW fel tegen te ver hoging, maar in de achter- ban van deze partijen is nog altijd een op de vijf voor. De Hond ziet de ver- deeldheid 00k bij de stem- mers op CDA,ChristenU- nie, D66 of Groen Links; in meerderheid zijn ze voor de verhoging, maar een op de drie stemmers is toch nog tegen. Bij WD- en Pv- dA -kiezers is het fifty-fifty. De vakbond FNV maakt zich sterk tegen het voor- nemen, maar de andere bonden zijn weer wel be- reid om mee te denken. Het is duidelijk: het laatste woord is er nog niet over gezegd. Vooral mensen tussen 35 en 55 jaar met een modaal in- komen en lager zijn volgende Maurice de Hond tegen. Ne derlanders met hogere inkomens en ouderen zouden wel wat zien in de maatregel. Meer vakantiegangers ble- I ven dit jaar in eigen land, i Vooral als gevolg van de re- j cessie; het moet allemaal wat I goedkoper. Daar hebben de I campings, bungalowparken j en pretparken van kunnen I profiteren. Maar dat zuinig- i heidsgevoel trof 00k de bui- I tenlanders, die ons land minder bezochten. En dat is j vooral voor de hotels en cul- i turele instellingen een tegen- valler, want buitenlandse i toeristen bezoeken ons land i nu eenmaal niet voor het kli- maat. De vele beroemde Hol- landse meesters als Rem brandt, Vermeer en Van Gogh zijn ware publiekstrek- kers, maar 00k het bijzonde- re polderlandschap met z'n historische molens, de rijke oude steden als Amsterdam en Delft en de bollenvelden doen het goed. De buitenlandse toeristen startten hun culturele ver- kenningen meestal in musea. Cultuurtoerisme is een snel groeiende economische sec tor. Volgens de World Tou rism Organisation (WTO) zal toerisme de* komende jaren wereldwijd alleen maar blij- ven groeien. Cultuur heeft naast een maatschappelijke dus 00k grote een economische waar- de. De overheid ziet dat 00k en acht creativiteit en cul tuur van een groeiend belang voor de Nederlandse econo mic. Vijf jaar geleden is dat nadrukkelijk onderkend en een daarop volgend onder- zoek heeft nu geleid tot be- leidsvoornemens om de kan- sen die creatieve bedrijfstak- ken bieden nog beter te gaan benutten. 7 oktober 2009 nummer 40 Pagina 8 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 i Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam Solidariteit tussen generaties. foto: ed dewaerheut

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11