Dicht bij huis Spreeuw meest getelde vogel Vink Evag levert negen Fords Transit Connect aan Metercom Onafhankelijk en persoonlijk advies? Jazeker. De Hypotheker. Vogeltelling: aandacht voor jaarlijkse wereldreis Subsidie Schieveste goed besteed Kinderboekenweek In de bieb Oplevering Toernooiveld Finale Juliana Pop Festival ''TV- De ontwikkeling van Schie veste, het nieuwe stedelijke gebied achter station Schie dam Centrum, wordt mede gefinancierd met steun van het Europees Fonds voor Re- gionale Ontwikkelingen (EF- RO) van de Europese Com- missie. Om die reden bracht Lenie Dwarshuis, gedepu- teerde van Zuid-Holland, onlangs een werkbezoek aan Schieveste. Dwarshuis gaf aan onder de indruk te zijn van de ontwikkeling die ach ter het station plaatsvindt. „Het is altijd goed om te zien dat verstrekte subsidies op de juiste wijze worden be steed", zei zij. Dankzij de EF- RO-subsidie kan op Schie veste extra worden geinves- teerd in de bijzondere mi- lieukwaliteit van het gebied. De landelijke Kinderboeken week met als thema 'Aan ta- fel!' -eten-en snoepen in kin- derboeken- gaat woensdag 7 oktober van start met elke dag een andere smakelijke film in bibliotheek Water- weg.. In de bieb kun je 00k komen koken op de Wii. Cooking Mama 2 World Kitchen laat de Wii spelers de keuken induiken. Allerlei gerechten kunnen worden klaar gemaakt, van snacks tot culinaire hoogstandjes. In meer dan dertig landen vond afgelo- pen weekend een vogeltelling plaats. Ook Nederland heeft onder auspicien van Vogelbescherming meegedaan, maar dan alleen op zaterdag. De actie is onder meer bedoeld om meer aandacht te vragen voor de trekvogels in het ka- der van 'Born to travel' een campagne van Birdlife International om trekvo gels te beschermen tijdens hun jaarlijk se wereldreis. Ons land is heel belangrijk voor miljoe- nen trekvogels als overwinteringgebied maar ook als tussenstation tijdens de trek. Hoewel ons landje klein is hebben we toch een aantal mooie natuurgebieden zoals de Waddenzee, de delta, de uitge- strekte weidelandschappen en niet te vergeten de duinen die uitermate be langrijk zijn voor trekvogels op door- trek. Zo pleisteren en fourageren er da- gelijks miljoenen vogels in onze natuur gebieden tijdens hun reis naar zuidelij- ke gebieden. Ook in onze omgeving kan je op dit mo ment getuige zijn van de vogeltrek. Met name langs de kust waar de trek ge- stuwd wordt omdat landvogels niet graag over water trekken, kan je veel vogeltrek waarnemen. Ook voor over- winterende vogels is Nederland heel belangrijk. Diverse ganzensoorten zie je met name in de winter in de weidege- bieden fourageren. Helaas waren de omstandigheden voor het vogeltellen afgelopen zaterdag niet zo goed als in voorgaande jaren. Er was sprake van een harde zuidwestelijke wind die overdag geleidelijk toenam van windkracht 5 of 6 naar hard tot stormachtig 7 a 8 Bft. De harde zuid- westenwind is niet direct gunstig voor goede trekomstandigheden. Desondanks is er in Nederland door zo'n 105 vogelwerkgroepen geteld. De resultaten waren door de ongunstige weersomstandigheden veel minder dan in voorgaande jaren. In totaal zijn er 145.450 vogels geteld. Vorig jaar was dit veel hoger en kwam het uit op 663.550 getelde vogels. Dit jaar stond de spreeuw op nummer een met 34.198 tellingen, de kokmeeuw op twee met 16.244 en de graauwe gans op drie met 11.371. Vorig jaar scoorde de vink het hoogst met 241.979 tellingen en stond de spreeuw op twee met 138.381. BEN VAN DEN BROEK De nieuwe buurt Het Toer nooiveld, op de plaats van de voormalige Slachthuisbuurt, wordt zaterdag 10 oktober opgeleverd. Op deze plek zijn 53 eengezinswoningen ont- wikkeld en gebouwd, waar- van er zes worden verhuurd door Woonplus Schiedam. Wethouder Haan overhan- digt tussen 10.00 en 11.00 uur aan directeur/bestuur- der Bob Venhuizen van Woonplus een bijzonder ca- deau: de eerste zogeheten Vogelvide. Dit is een speciaal vormgegeven kunststof nest- kast voor huismussen, die onder de eerste rij dakpan- nen wordt aangebracht. Inmiddels wonen op het Toernooiveld tientallen ge- zinnen. Binnenkort wordt nog de laatste hand gelegd aan de bestratingen en aan- leg van speelvelden. De finale van de meerdaagse talentenjacht Juliana Pop Festival wordt zaterdag 10 oktober gehouden. Drie acts gaan de strijd aan om de eer ste plaats tussen 13.00 en 17.30 uur. Het Julianapark is zaterdag dus de plek om het neusje van de zalm van nieuw Schiedams talent te ontdekken. De strijd gaat tussen The Wedgies, Oceans of Tragedy en Spin Out. De Transit Connect heeft met circa 600.000 verkochte exemplaren de afgelopen jaren een stevige plaats verworven in de Europe se markt voor compacte bestelauto's en werd onder andere bekroond met de titels 'International Van of the Year' en 'Bestel auto van het Jaar'. Ford-dealer Vink Evag heeft twintig jaar een relatie met de directie van MeterCom voor de levering en het onderhoud van het wagenpark. MeterCom is verantwoordelijk voor de vervanging van alle watermeters in de regio Rotterdam. Daarnaast heeft Meter Com zich ook in andere disciplines verder gesDecialiseerd. Od dit moment riidt het bedrijf voornamelijk met Fords Transit maar voor een nieuw project is MeterCom overgestapt op de Transit Connect, waar- van er negen worden ingezet. „De Transit Connect heeft de afgelopen ja ren een reputatie opgebouwd als duurza- me, robuuste en praktische bedrijfsauto - eigenschappen waarvan wij weten dat ze door onze klanten bijzonder op waarde worden geschat," verklaart Robert Bijloo van Ford-dealer Vink Evag. „We zijn er dan ook van overtuigd dat de nieuwe Tran sit Connect met zijn nieuwe design, vele ge- bruikstoepassingen en een uitstekende prijs/kwaliteitsverhouding een waardevolle toevoeging is aan ons succesvolle bedrijfs- autoaanbod." Uiterlijk is het design van de Transit Con nect 2009 behoorlijk opgefrist, met onder andere een gewijzigde voorbumper en gril le, nieuwe koplampen en achterlichten ver- Sjterken het krachtige uiterlijk van de Transit Connect. De Hypotheker Hypotheek Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 r ie i Maasstad Weekbladen XO i7 oktober 2009 |41XQ-84c SCHIEDAM> De spreeuw, vorig jaar nog op 2, nu weer tier op nummer 1 als meest getelde vogel. De bekende Ford-dealer voor Schiedam en Vlaardingen, Vink Evag, heeft negen Fords Transit Connect afgeleverd aan MeterCom in Rotterdam. MeterCom heeft de keuze op de veelzijdige Transit Connect laten vallen omdat deze compacte bestelauto het beste voldoet aan de eisen van MeterCom. adviseur www.hypotheker.nl S$ j»

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 12