Dicht bij huis Onze cultuur is voor de toeristen Asiel wil kattenhuis voor oudere katten Wijkkort 67 jaar Afsluiting kindertuinseizoen Mantelzorgcafe: moment van ontspanning Peace, Love Ice Cream teNAW, www.hypotheker.nl Berichten voor deze rubriek kunnen worden gestuurd naar Waterweg@Maasstad.nl Het Castel/van Damme kwartet kleurt de hersft Na een succesvolle start van het tweede seizoen van Jazz- podium Waterweg, kleuren de klanken van het Castle/van Damme kwartet op zondag 11 oktober tussen 13.00 en 16.00 uur de herfst. Het Castel/van Damme kwartet is opgericht door pianist Thierry Castel en saxofonist Jasper van Damme. De ei- gen composities zijn divers en kennen een sterke lyriek. de Column van Cees Risseeuw Nu de overheid flink wat kritiek over zich heen heeft gekregen, en nog steeds krijgt, kunnen we wel eens bekijken wat er nu staat te gebeuren op het gebied waar wij werkzaam in zijn; hypotheken en verzekeringen. Deze branche heeft de laatste jaren heel wat meege- maakt. Van woekerpolis, woekerhypotheek, crisis door slecht beleid bij banken, en nustaat ons toch hoogst waarschijnlijk een ver- ruiming van de AOW-leeftijd naar 67 jaar te wachten. Op zich zijn er natuurlijk redenen te bedenken waarom dit logisch lijkt. De mens wordt ouder, blijft langer gezond, en, zeker zo belangrijk, de samen- leving vergrijst. Dat houdt in dat steeds minder werkende mensen de steeds hoger wordende last van de AOW moeten betalen. Vervol- gens wordt de duur dat de AOW wordt uitgekeerd aan de 65-plusser steeds langer, we worden immers ouder, dus dan kunt u wel nagaan dat er voldoende redenen zijn om dit in te voeren. Natuurlijk is er verzet. Vanuit vakbonden, vanuit de bevolking, en vanzelfsprekend vanuit de oppositie. Want als oppositie moet je feitelijk per definitie tegen alles zijn want het kabinet beslist. Maar ik ga ervan uit dat de AOW-leeftijd naar 67 zal gaan. Dat betekent natuurlijk wel dat er het e.e.a, gaat veranderen in de inkomensverhoudingen. Want er zullen vele mensen zijn die per definitie niet tot hun 67e willen werken. Velen van u hebben hun pensioen en/of lijfrenteverzekeringen afge- stemd op hun 65e jaar, en dat is logisch. Ook levensverzekeringen, die aan hypotheken zijn gekoppeld hebben vaak een einddatum op 65-jarige leeftijd. Moeten die nu allemaal gewijzigd gaan worden in 67-jarige leeftijd? Zo zwart-wit ligt het natuurlijk niet, maar het is wel zaak om hier eens over na te gaan denken. Hoe flexibel is uw levensverzekering, of uw pensioen? Kent uw lijfrenteverzekering een vaste-of een flexibele einddatum? Onze overheid brengt met al die wijzigingen telkens weer een hoop werk met zich mee. Waar vroeger lijfrenteverzekeringen en koopsommen fiscaal aantrekkelijk waren, is daar het nodige in gewijzigd. Spaarloonregelingen zijn weer af- geschaft, en sociale zekerheid wordt stapsgewijs afgebouwd. Wij hebben het er druk mee, op zich is dat natuurlijk positief, maar het is voor u wel lastig elke keer. Net als je denkt, of ervan overtuigd bent dat het goed geregeld is, wijzigt de overheid de wetgeving weer. Nu dus ook weer, zo het zich laat aanzien. Ik nodig u daarom uit om een afspraak te maken bij ons, dan gaan we weer cijferen. U kunt u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl Meer vakantiegangers ble- ven dit jaar in eigen land. Vooral als gevolg van de re- cessie; het moet allemaal wat goedkoper. Daar hebben de campings, bungalowparken en pretparken van kunnen profiteren. Maar dat zuinig- heidsgevoel trof ook de bui- tenlanders, die ons land minder bezochten. En dat is vooral voor de hotels en cul- turele instellingen een tegen- valler, want buitenlandse toeristen bezoeken ons land nu eenmaal niet voor het kli- maat. De vele beroemde Hol- landse meesters als Rem brandt, Vermeer en Van Gogh zijn ware publiekstrek- kers, maar ook het bijzonde- re polderlandschap met z'n historische molens, de rijke oude steden als Amsterdam en Delft en de bollenvelden doen het goed. De buitenlandse toeristen startten hun culturele ver- kenningen meestal in musea. Cultuurtoerisme is een snel groeiende economische sec tor. Volgens de World Tou rism Organisation (WTO) zal toerisme de komende jaren wereldwijd alleen maar blij- ven groeien. Cultuur heeft naast een maatschappelijke dus ook grote een economische waar- de. De overheid ziet dat ook en acht creativiteit en cul tuur van een groeiend belang voor de Nederlandse econo mic. Vijf jaar geleden is dat nadrukkelijk onderkend en een daarop volgend onder- zoek heeft nu geleid tot be- leidsvoornemens om de kan- sen die creatieve bedrijfstak- ken bieden nog beter te gaan benutten. Deze week vieren ongeveer 350 kinderen die deelnamen aan de IRADO Kindertuinen het eindfeest van het tuin- seizoen. De kinderen maken dan naar eigen inzicht een droogbloemstukje. Droogbloemen als Strobloem en Lamsoor die hierbij gebruikt worden, zijn door de kinde ren in hun eigen moestuintje gekweekt. Aan het eind van de middag krijgen alle deelnemers een getuigschrift uit- gereikt. Sandy Dane, ontdekt door haar eigen liedjes op haar MySpace pagina te zetten, treedt op donderdag 8 oktober op in podiumcafe De Graauwe Hengst. Zaterdag 10 oktober vanaf 22.00 uur treedt Southern Cross op, een Neill Young Tribute band en geen onbe- kende in De Graauwe Hengst. SCHIEDAM> Dierenasiel Hargahoeve is hard aan het sparen voor een katten- huis waar oudere katten heerlijke luie- rend op de bank van hun oude dag kun nen genieten. Het benodigde geld komt voor een deel uit de collecte die de Die- renbescherming deze week in Schie dam houdt. In voorgaande jaren lever- de dat een kleine vijfduizend euro op. Tijdens de Open Asieldag is al een be gin gemaakt met het sparen. Rond de 300 bezoekers namen afgelopen zater dag een kijkje in Hargahoeve waar ook een loterij werd gehouden. De op- brengst daarvan ging eveneens in de spaarpot van het kattenhuis. Volgens Carol van der Hoek van de Die- renbescherming is een kattenhuis echt een uitkomst voor de senioren. „Dit is juist de groep die het minst snel ge- plaatst wordt en dus het langst een hok bezet houdt. Het zou zo fijn zijn als ze dan gewoon lekker op een bank kunnen hangen. Dat levert ook een stuk minder stress op." Voor het kattenhuis wordt een compleet nieuwe vleugel aange- bouwd. De meeste mantelzorgers weten niet dat ze mantelzorger zijn. Zorgt u langdurig voor een chronisch zieke of ge- handicapte? Dan bent u er een Maandagmiddag 12 ok tober is het mantelzorgcafe aan het Broersveld 123 weer open voor alle Schiedamse mantelzorgers tussen 13.30 en 16.00 uur. Wethouder Haan van Dierenwelzijn was afgelopen zaterdag natuurlijk van de partij op de Open Dag van Dierentehuis Hargahoeve. Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 Maasstad Weekbladen X0 7 oktober 2009 X085

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13