a Lezersservice stad Oudere mannen slapen slechter dan vrouwen Kinderen uit hun bol op liedjes van Djumbo 4000 m2 Win een trendy sieradenset! Wandelend genieten van de herfst' vanuit Crowne Plaza Maastricht Unieke lezersaanbieding CARAVANS [SSmi stad cor olie 1 41 I I I I I Zo doet u mee! 0909 - 50 50 344 7 oktober 2009 TX96 weekbladen Geniet van Maastricht en de kleuren van de herfst! Of u nil de wandeling langs de vestingwerken maakt of de stad in wilt om te shoppen, Crowne Plaza Maastricht is de ideale uitgangsbasis hiervoor. Het hotel is rustig aelegen aan de oever van de Maas en u verblijft hier op 5-sterren niveau. Reserveer nu dit 'herfstachtige'-arrangement! 3dagenI 2nachten 2 overnachtingen in luxe reauliere kamer Het uitgebreide ontbijtbuffet op beide dagen Bij aankomst een warme chocomel met slagroom 3-gangen diner 'a la chef in restaurant 'de Mangerie' tijdens de 2de avond van uw verblijf Koffie met vlaai in 'In den ouden Vogelstruys' Extra ontvangt u: Vestingwandeling door het oude centrum van Maastricht (op eigen gelegenheid) Een Kne (neipproom-to-relax-pakket (per kamer) om lekker na te genieten van een mooie dag De Maastricht City-Guide per kamer. 'n Betere gids bestaat niet! Gratis Priority Club Lidmaatschap voor direct punten sparen! Kortingsvoucher voor Thermae2(J00 in Valkenburg en Maasmechelen Village outlet shopping (Belgie) Voor de priis hoeft u het niet te laten. Bovenstaand arrangement boekt u voor 159,00 per persoon op basis van een tweepersoonskamer. Verblijfsbelasting is exclusief en bedraagt 3,95 per persoon per nacht. Toeslag eenpersoonskamer 65,00. Reserveren of informatie? Bel met Crowne Plaza Maastricht op het nummer 043 - 350 91 91 of u mailt op cpmaastricht@bilderberg.nl met referentie MAASSTAD. Geldig in de periode oktober - november 2009 op basis van beschikbaarheid. Oudere mannen denken veel beter te slapen dan vrouwen van hun leef- tijd. In werkelijkheid is het met de nachtrust van de mannen juist slechter gesteld. Ze vallen moei- lijker in slaap en worden 's nachts vaker wakker. Dat blijkt uit onderzoek naar de slaap en slaapbeleving van oudere mensen, dat is gedaan door onder andere het Erasmus MC. Tot nu toe werd gedacht dat mannen betere slapers zijn dan vrouwen. Hoe mensen hun eigen nachtrust beoor- delen, heeft invloed op hun dagelijks leven. Mensen die denken dat ze slecht slapen, voelen zich ongezonder. Ter- wijl mensen die zeggen dat ze een uitstekende nachtrust hebben, lekkerder in hun vel zitten. De onderzoekers wil- den mede daarom graag we- ten hoe mannen en vrouwen denken over de kwaliteit van hun eigen nachtrust. En of die gedachten ook kloppen met de werkelijkheid. Bij ou- deren is dat extra interessant omdat zij vaker kampen met slaapproblemen. "Als de her- senen verouderen, vallen mensen moeilijker in slaap en worden ze's nachts vaker wakker", zegt Henning Tie- meier, universitair hoofddo- cent bij het Erasmus MC. Voor het onderzoek hebben bijna duizend oudere men- sen (59 - 97 jaar) een dag- boek bijgehouden van hun nachtrust. Ook hebben ze de kwaliteit ervan beoordeeld. Daaruit bleek dat mannen denken dat ze in totaal 7 uur per nacht slapen. Dat is 13 minuten meer dan vrouwen aangeven. Toen de onder zoekers met speciale meet- apparatuur de werkelijk ge- noten nachtrust gingen me- ten, bleek het precies an- dersom te zijn: de mannen slapen juist 15 minuten min der dan vrouwen. Ook slapen ze 37 minuten korter dan ze zelf hadden ingeschat en zijn ze onrustiger. De bevindingen zijn opval- lend, omdat uit verschillende onderzoeken is gebleken dat vrouwen vaker klagen over slapeloosheid dan mannen. Het sekseverschil tussen slaapbeleving en werkelijk genoten slaap komt doordat mannen het aantal uren dat ze denken te slapen over- schatten. "Vrouwen zitten met hun schatting dichter bij de werkelijkheid. Het is dus zeker niet zo dat vrouwen zeuren", benadrukt Tiemei- er. De drie zangeressen Lindsy, Lotte en Svenja vierden met hun optreden de officiele overhandiging van het Beter- Boek, waarvan het trio am- bassadrice is. Het BeterBoek, een uitgave van uitgeverij Meteau, is een boek dat kinderen cadeau krijgen als ze in het zieken huis moeten worden opge- nomen. In het boek wordt op een speelse, luchtige manier uit- gelegd wat kinderen in het ziekenhuis kunnen verwach- ten. Ongeveer zestig Nederlandse ziekenhuizen maken hun ei gen BeterBoek. De cover en de eerste drie bladzijden vullen ze met hun eigen in formatie. De rest van de in- houd is in alle boeken het- zelfde en wordt verzorgd door Meteau. EERSTE EXEMPLAAR Het eerste exemplaar was woensdag bestemd voor de pedagogisch medewerksters van het Maasstad Zieken huis. Zij begeleiden kinderen tijdens hun opname, bijvoor- beeld met uitleg over ver schillende ingrepen, met ontspannende spelletjes en verstrooiende voorleesses- sies. De meiden van Djumbo zon- gen vijf nummers, alle uit voile borst meegezongen door de jonge fans, die van- zelfsprekend ook naar har- tenlust meedeinden en - klapten. Ook kinderen die op bezoek waren bij moeders die even verderop op de kraamafde- ling lagen, kwamen kijken. Na afloop van het mini-con- cert kregen de jonge fans van Djumbo allemaal een gesig- neerd exemplaar van het Be terBoek cadeau. Met alle lief- de gingen Lindsy, Lotte en Svenja vervolgens met de kinderen op de foto. 1 www.corolie.nl Slaapsystemen en slaapadviezen weekbladen GOED DOEL puzzel Destijlvolle en trendy sieraden f €35*90f T B88RISIL Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 7 t/m dinsdag 13 oktober 2009 doorgeven via Maasstad Weekbladen TX CROWNE PLAZA MAASTRICHT Tientallen kinderen, van wie het merendeel patient in het Maasstad Ziekenhuis, genoten vorige week woensdag 30 September van een intiem concert van de populaire mei- denband Djumbo. Het trio zong in de speelkamer van hun ziekenhuis. Voor nieuwe of gebruikte caravans B0VAG ONDERHOUD SCHADESERVICE RECRBATIE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 Blaaksedijk [Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0188 -601355 www.slaapboulevard-kwakemaat.nl l^Verstand van slapery wissel- werking spie strijdkreet vanwege moment Noorse godheid 2 vrouwelijk roofdier plezier na afloop proef onbeduidend luizenei 4 vloersteen vaartuig partij in een rechtsgeding Europeaan deel van een trouwjapon 8 voegwoord onverwachts houtsoort oevergewas T oprijlaan grand ritmische beweging strijdperk hoofdstad van Drenthe opera van Verdi onderwerp enzovoorts I vorstentitel houtsoort 5 Nederlandse vakcentrale AVRO, KRO en NCRV 3 boom 7 ontvangen vaardigheid vreemde munt bijplaneet 6 plaaggeest Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. van BBBrasil zijn doorspekt met een spiritueel aroma. De sieraden staan leuk bij elke kledingcombinatie en als de drager of draagster ervoor open staat voelt hij of zij ook de warmte en bescherming van de geluksamuletten die in elk sieraad zijn verwerkt. Tien winnaars krijgen een parelketting en -armband met geluksamulet. Kijk voor meer informatie op www.bbbrasil.nl (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbebandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 34 is: ridder. Een midweek of weekend naar Landal Klein Ruwinkel is gewonnen door: J. van Waardhuizen, Capelle aan den IJssel. |©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29