Podium journaal Holland rode draad in stuk Scapino Ballet Drieluik gebruikt vaderlandse geschiedenis als spiegel Heftige familieperikelen in 'Dromen... zijn bedrog" Swingen bij premiere feelgoodmusical Mamma Mia! Kort Concert Robbie Williams op bioscoopscherm Terug in detijd met Tim Faab Musical 7 oktober 2009 TX97C ROTTERDAM) Robbie Wil liams geeft op dinsdag 20 oktober in Londen zijn eer- ste concert in drie jaar. Zijn fans krijgen de kans dit op- treden live te bekijken op het bioscoopscherm. Een van de bioscopen waar het concert te zien zal zijn is Pathe Schouwburgplein. Aanvang 21.00 uur, toegang: 22,50 euro. Kaarten zijn vanaf 9 oktober te koop via www.pathe.nl en aan de kas- sa van de bioscoop. ROTTERDAM) Het duo Tim en Faab brengt met dj-kun- sten de dansvloer terug naar de jaren zeventig en tachtig. De twee draaien hun origine- le vinylsingles en lp's op hun eigen discomeubel met inge- bouwde verlichting. Een ver- lichte dansvloer, lichtshow en bellenblaaskanonnen zor- gen dat het dak er helemaal er af gaat. Tussen de hits van toen vermaken zij het pu- bliek met komische sketches. Op zondag 11 oktober staan de twee met hun show Diz- koo Dizkoo in het Prinses Theater in Rotterdam. Wie de artistieke loopbaan van choreograaf Ed Wubbe nauwgezet heeft gevolgd ontdekt daarin drie grote ar tistieke liefdes: het eigenzin- nige gebruik van muziek, de spitzentechniek en het dyna- mische groepswerk. In de voorstelling 'Holland' ver- smelten deze elementen tot een mijlpaal in de carriere van Wubbe. Hij heeft zich voor de dans voorstelling laten inspireren door de vaderlandse geschie denis. Vooral de Gouden Eeuw en de schilderkunst uit die pe- riode maakte wat bij Wubbe los. Schilderijen van Hals, Rembrandt en Vermeer, maar 00k de invloed van Cal- vijn en de Hollandse tulp worden in zijn handen ge- transformeerd naar de veel- zijdigheid van de heden- daagse samenleving. Tijdens zijn research stuitte hij op een middeleeuws schilderij van een Hollandse man met tulband. Een intrigerend beeld dat bij Wubbe een associatie op- roept naar het Holland van nu. Het stuk Holland gaat op zoek naar de contrasten in de Nederlandse identiteit. „De avond is als het ware in tweeen verdeeld", vertelt Wubbe in Scapinokrant SpitZ. „Ik wil de Hollandse diversi- teit in de hele voorstelling zichtbaar maken. Het deel voor de pauze wordt heel los en vrijgevochten en is daar- mee een tegenhanger van het Holland stuk, dat veel stren- ger en georganiseerd is." De geschiedenis van Neder- land zorgde voor de juiste in- spiratie. „Ik ben de schilderijen van de Hollandse meesters gaan bekijken, die donkere por- tretten van streng reforma- torische heren en die impo- sante Hollandse luchten. Wubbe raakte tijdens zijn zoektocht gefascineerd door het schilderij 'man met rode tulband' van Jan van Eyck. „In zijn tijd werden notabe- len daar vaak mee afgebeeld om op oosterse kooplieden te lijken. De huidige associatie met een tulband is wel even an- ders. De wereld is veranderd, beelden van vroeger inter- preteren we nu anders. Maar de tulband staat dichter bij ons dan we denken. Dit heb ik als terugkerend element verwerkt in de voorstelling." De dansvoorstelling Holland gaat woensdag 7 oktober in premiere in de Rotterdamse Schouwburg. Daarna is Hol land nog tot en met 9 okto ber te zien. Kijk voor meer informatie over de voorstelling of kaart- verkoop op www.rotter- damseschouwburg.nl of www.scapinoballet.nl. Een sluimerende najaarsdip verdwijnt als sneeuw voor de zon bij een bezoek aan de musical Mamma Mia!, die nu te zien is in het nieuwe Luxor Theater. De feelgood- musical combineert een ko- mischliefdesverhaal met de 22 grootste hits van ABBA. Stilzitten is dus bijna onmo- gelijk. Mamma Mia! voltrekt zich op een Grieks eiland. Dochter Sophia gaat bijna trouwen, terwijl de ontmoe- ting met drie voormalige lief des moeder Donna confron- teert met haar verleden. Sop hie, die op haar trouwdag door haar echte vader wil worden weggegeven, pro- beert uit te vinden wie van de drie mannen dat is. Sam, een van de mogelijke vaders, wordt vertolkt door Bas Westerweel. „Ik was ver- eerd dat ik gevraagd werd. Ik ben echt getypecast", vertelt hij over zijn musicaldebuut. Om er aan toe te voegen: „Maar ik heb steeds gezegd dat als ik de rol niet aan zou kunnen, dat ik er dan mee zou stoppen." Westerweel hoefde zich geen zorgen te maken. Hij blijft glansrijk overeind. Vergele- ken met Pierce Brosnan, die de rol van Sam speelt in de film, is de zang van Bas Wes terweel een verademing. Ook Anouk van Nes en Myle- ne d'Anjou zijn als Tanja en Roos, vriendinnen van Don na, zo mogelijk nog grappi- ger dan in de film. „Het is ook heerlijk om te spelen", vertelt de Rotterdamse Mylene. Het plezier straalt van de he le cast af. Op het juiste mo ment zorgen ontroerend ver- tolkte nummers als 't Glipt me door de vingers' en 'De winnaar krijgt de macht' voor emotie. Het publiek danst in de vrolijke finale vo- lop mee op Dancing Queen en Waterloo. Mamma Mia! is nog tot 18 oktober te zien in het nieuwe Luxor Theater. De musical 'Dromen... zijn bedrog' gaat op 15 oktober in premiere in het oude Luxor Theater in Rotterdam. Het is geen doorsnee musical ver- tellen Vera Mann en Joel de Tombe. Zij spelen twee van de hoofdrollen in 'Dromen... zijn bedrog', een voorstelling vol liedjes uit vijftig jaar Ne derlandse popgeschiedenis. 'Dromen... zijn bedrog' is een musical van het team dat eerder verantwoordelijk was voor onder meer 'Turks Fruit' en 'Route 66'. Ook de ze keer hoeven we van schrij- vers Dick van den Heuvel en Sjoerd Kuyper en muzikaal leider Jan Tekstra geen stan- daard musical te verwach- ten. Niet toevallig is de regie in handen van Frank Lam- mers, iemand die eerder eens verklaarde helemaal niet van musicals te houden. „Hij houdt wel van goede musicals", haast Vera Mann zich te zeggen. Zij speelt een van de rollen in 'Dromen... zijn bedrog', waarin ook Jel- ka van Houten, Heddy Les ter, Remko Vrijdag en Joel de Tombe te zien zijn. Vera Mann noemt 'Dromen... zijn bedrog' een kruisbestuiving tussen Archie Bunker en de heftige film 'Festen': ,,Maar dan zonder incest." Centraal staat een familie waarin drie generaties voortdurend met elkaar botsen. Als de opa sterft, maakt dat nogal wat los bij de andere familiele- den. De voorstelling gaat volgens Joel de Tombe van totale gekte via heel emotioneel naar groot feest. „Misschien zijn er wel families die zo zijn, maar wij trekken het wel heel erg in het extreme. Het is een zwarte comedy." Vera Mann roemt de combi- natie van spelers: „Remko, bekend van De Vliegende Panters, Heddy met al haar bagage en Joel, die nog steeds wordt gezien als die jongen van Idols, maar een heel goede auditie deed. En dan Jelka en ik en Frank Lammers als regisseur." En dan zijn er zo'n 125 lied jes, hits uit vijftig jaar Neder landse popgeschiedenis. ,,'Dromen zijn bedrog' van Marco Borsato zit er in elk geval niet in, ondanks de ti- tel van de voorstelling", stelt Vera. „Maar verder gaat het van het bekende liedje 'Ja, dat is Peter' tot aan de laatste hits van nu." Joel: „Veel liedjes zijn van voor mijn tijd, maar het is wel te gek om die te mogen zingen. Het gaat van Boudewijn de Groot tot Ilse DeLange en zelfs Ky- teman." De spelers mochten zelf sug- gesties aandragen. „Ik noemde 'House for sale', dat vond ik wel bij mijn persona ge passen", stelt Vera. „Het zit erin, maar wordt door Heddy gezongen. Hoogte- punten voor mij zijn 'How many times' van Lori Spee en 'Red mij niet' van Maar- ten van Roozendaal. Een prachtig nummer." Ook Joel vindt 'Red mij niet' het mooiste liedje: „Ik hoopte echt dat ik dat mocht doen, maar dat is dus voor Vera. Wel zing ik onder meer 'Se asons' van Earth Fire, lek- kere oude rock. En met Jelka zing ik een liedje van Spar- go." 'Dromen... zijn bedrog' is van 14 t/m 24 oktober te zien in het oude Luxor Theater. www.luxortheater.nl. Maasstad weekbladen ver- loot in samenwerking met het Oude Luxor Theater 10 x 2 kaarten voor de voorstel ling van 14 oktober. Mail om kans te maken op de kaarten naam, adres en telefoon- nummer naar prijsvraag@maasstad.nl. 5L-wt$ Maasstad WeeKbladen TX In de Rotterdamse Schouwburg staat momenteel de nieuwe productie van het Scapino Ballet Rotterdam. Artistiek leider Ed Wubbe brengt deze keer uit met de voorstelling Hollland. Het is een drieluik met als insteek de geschiedenis van de Lage Lan- den. De dansvoorstelling is tot en met 9 oktober in de Rotter damse Schouwburg. ROTTERDAM) staat tot en met 9 oktober met de voorstelling Holland in de Rot- Het Scapino Ballet Rotterdam terdamse Schouwburg. Mamma Mia! is nog tot 18 oktober te zien in het nieuwe Luxor Theater. ROTTERDAM) ROTTERDAM) WIN KAARTEN! De cast van de musical 'Dromen... zijn bedrog': Jelka van Houten, Joel de Tombe, Heddy Lester, Remko Vrijdag en Vera Mann.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31