Gemeenteberichten -itir, Open Huis bij flat aan Rotterdamsedijk Diwali festival en KinderBoek&Bal Kom kijken naar funderingsherstel gemeente Schiedam v rtFflfAlf Op de locatie Rotterdamsedijk is het funderingsherstel deze zomer gestart. Wie eens met eigen ogen wil zien hoe funderingsherstel plaatsvindt, is welkom tijdens het Open Huis op vrijdag 9 oktober. Van 15.00 tot 18.00 uur zijn alle belangstellenden welkom in de flat aan de Rotterdamsedijk 262-272. Doe oude schoenen aan en kom langs! De funderingsproblemen in Schie dam worden nu echt aangepakt. De flat aan de Rotterdamsedijk 262-272 is het eerste grote project waar funde ringsherstel plaatsvindt. Het gebouw krijgt een compleet nieuwe tende ring. Daarom nodigt de gemeente Schiedam alle belangstellenden uit om hier een kijkje te nemen. Tijdens het open huis op vrijdagmiddag 9 oktober zijn er rondleidingen op lo catie. Ook zijn deskundigen aanwe- zig om vragen te beantwoorden. De werkzaamheden aan de funde- ring van dit rijksmonument zijn voor de zomervakantie al gestart. Na alle voorbereidingen is er nu iets te zien. Onder de grond en in de kelder zijn werklieden momenteel bezig met de verschillende fasen van het proces: het vlechtwerk, het boren, het maken van de funderingspalen en bekisting I Deze flat aan de Rotterdamsedijk krijgt een nieuwe funde ring. Kom kijken op vrijdag 9 oktober van 15.00 tot 18.00 uur. voor het beton. Het moment om eens te kijken hoe funderingsherstel in zijn werk gaat. Rondleidingen Van de firma Bresser, die het funde ringsherstel uitvoert, is de projectlei- der tijdens het Open Huis aanwezig om de werkzaamheden te laten zien en toe te lichten. Ook zijn onder andere medewerkers van het Ser- vicepunt Woningverbetering present om over de gemeentelijke aanpak van de funderingsproblemen te ver- tellen. Tussen 15.00 en 18.00 uur is iedereen welkom om te zien hoe funderingsherstel er in de praktijk aan toe gaat. De Vereniging van Eigenaren van de flat aan de Rotterdamsedijk 262-272 pakt overigens behalve de funde ringsproblemen gelijk het achterstal- lig onderhoud aan de flat aan. De verwachting is dat het appartemen- tencomplex er voorjaar 2010 weer goed bijstaat. Diwali Festival Het jaarlijkse lichtfeestTOwmr wordt dit jaar op 17 oktober wereldwijd door ongeveer 1 miljard Hindoes ge- vierd. Diwali symboliseert de over- winning van het licht op de duister- nis, van goed op kwaad. Naast de Hindoecultuur speelt 'licht' ook in alle andere culturen een belangrijke rol. In Schiedam vindt het Diwali Festival plaats op zaterdag 10 okto ber. Zang, dans, muziek en speciale activiteiten voor kinderen vullen de Margriethal. Het Diwali Festival in Schiedam sluit af met een spectaculair Ramay- an Theater. Een bijzondere voorstel- ling waarin het verhaal van de Ra- mayan wordt uitgebeeld. Het verhaal van de Ramayan is een historisch en mythologisch verhaal over prins Rama uit het oude Indiase konink- rijk Ayodhia. Het is een verhaal over universele en ook nu nog actuele waarden als goed en kwaad, licht en duisternis. De Ramayan is een eeu- wenoud Indiaas verhaal dat door de UNESCO op de Werelderfgoedlijst is geplaatst vanwege haar bijzondere culturele waarde. Diwali Festival Zaterdag 10 oktober 2009 Aanvang festival: 12.00 uur Voorstelling Ramayan Theater: 18.00 - 22.00 uur www.ramlila.nl Smikkelen en smullen tijdens KinderBoek&Bal Het wordt het lekkerste Kinder Boek&Bal ooit, want de Kinder- boekenweek 2009 heeft als thema: Aan Tafel!, Eten en snoepen in kin- derboeken. Het KinderBoek&Bal op zondag 11 oktober begint met allerlei lekkere activiteiten en smakelijke verhalen. Scoor een handtekening van Bies van Ede of Loes Riphagen of knutsel mee aan een Hans Grietje huisje tijdens een kookwork- shop met Brigitte van der Vooren. Om 15.00 uur kun je terecht bij de hi- larische theaterhit Tante Patent naar het verhaal van Annie M.G. Schmidt in Theater aan de Schie. Met Maaike Slingerland maak je je eigen place- mat met'lekkere wgreldgerechten en verder wordt er voorgelezen, kun je films kijken en een kookgame spelen op de Wii. Na de theatervoorstelling gaat pas echt het dak eraf, tijdens de discoshow van Puk en Tom. Hier kun je Limbodansen, meedoen aan wedstrijden tussen de jongens en de meisjes en swingen op discomu- ziek! Kaarten 10,00) zijn te koop op www.kinder-boekenbal.nl, aan de kassa van Theater aan de Schie, bij Boekhandel Post Scriptum en Boek- handel J.S. van Leeuwen. KinderBoek&Bal Zondag 11 oktober: 13.00 - 17.30 uur Theater aan de Schie/Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 www.kinder-boekenbal.nl In Schiedam is plek voor een horeca- ondernemer met hart voor cultuur In het historische centrum van Schiedam realiseert de gemeente in de voormalige jeneverfabriek 'Het Wennekerpand'; een ruimte waar cultuur samenkomt. Het filmhuis, jeugdtheater De Teerstoof, het Centrum Beeldende Kunst, Theater aan de Schie, een Tangoschool, atelierruimten voor projecten of tijdelijk gebruik vinden er hun thuis. In het pand moet ook horeca een plek krijgen. Hiervoor zoekt de gemeente een zelfstandig horecaondernemer. lemand die hart heeft voor horeca en cultuur en het vermogen heeft die twee idynamisch met elkaar te verbinden. I I Interesse? Heeft u interesse of wilt u meer weten over de voorwaarden? Mail dan naar: ra. d. graaf@schiedam. nl. Wij nemen dan contact met u op voor verdere lnformatie. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een Onthef fing ex. artikel 3.23 Wet op de ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het plaatsen van een modelbouwbotensteiger op het perceel plaatselijk bekend nabij van Beethovenlaan te 3122 XA Schiedam. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Groenoord 2003" bestemming "Water". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden bouwwerken niet zijn toegestaan. Het bouwplan is tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als be- doeld in artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het plan ligt hiertoe vanaf 8 oktober 2009 t/m 18 november 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking (Westfrankelandsestraat 12-14) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem- onderzoek voor de locatie locatie Westfrankelandsestraat (postcode 3117 AR), kadastraal bekend onder sectie M, nummer 7703 nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: - sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 Wbb; - op basis van het huidige dan wel voorgenomen gebruik van de bodem en de mogelijkheden tot verspreiding van de verontreiniging, een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is; - voldaan is aan artikel 4 lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen'; - de locatie als gevolg van de aanwezigheid van een verontreiniging een gebruiksbeperking kent inhoudende dat de aanwezige verharding in stand gehouden dient te worden; - wijzigingen in het gebruik van de locatie te alien tijde dienen te worden gemeld bij het bevoegd gezag, zijnde het college van burgemeester en wet houders van Schiedam. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 7 oktober 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796 Wbb-code: SC060600425 ot;'e C *r% V H Ci. 3 J .9- ,T l\A :b Jc

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4