1 Gedeputeerde Zuid-Holland onder indruk van Schieveste Wet dwangsom treedt op 1 oktober in werking Wijkoverleg Schiedam Woudhoek www.schiedam.nl a Gemeenteberichten Overheid beslist sneller over uw aanvraag ep: i Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 24 oktober 2009 t/m 1 oktober 2009 Grote Markt 35, 3111 NH Het plaatsen van een dakraam Grote Markt 37, 3111 NH Het gedeeltelijk plaatsen van een dakkapel Nieuwstraat 6, 3111 JP Het gedeeltelijk veranderen van een pakhuis Professor Kamerlingh Onneslaan Het plaatsen van een scootermobielsafe 110b, 3112 VK Schieveste Het plaatsen van een bouwbord Verleende bouwvergunningen Verzonden 24 September 2009 Tussen Hugo de Grootstraat en Burg. Van Haarenlaan Verzonden 29 September 2009 Eerste Tuinsingel 24, 3112 ER Goereesestraat Korte Dam 10, 3111 BG Oprichten van een verkeersbrug Het plaatsen van een schuur/garage Het oprichten van zeven woningen (2e fase) Het gedeeltelijk veranderen van een restaurant N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou- ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvraag van 30 September 2009 Westfrankelandsestraat 59B, Het verwijderen van asbesthoudende 3117 AK materialen Verleende sloopvergunningen Verzonden 29 September 2009 Westvest 3 t/m 207 en Lange Nieuwstraat 229 t/m 249 Slopen van asbest dakleien De ontwikkeling van Schieveste, het nieuwe stedelijke gebied achter station Schiedam Centrum, wordt mede gefinancierd met steun van het Europees Fonds voor Regio- nale Ontwikkelingen (EFRO) van de Europese Commissie. Om die reden bracht Lenie Dwarshuis, ge deputeerde van de provincie Zuid- Holland, onlangs een werkbezoek aan Schieveste. De provincie is verantwoordelijk voor de toedeling van Europese subsidiegelden die op basis van cofinanciering wor den verstrekt. Tijdens het bezoek liet de gedeputeerde zich door wet- houder Maarten Groene uitgebreid informeren over de voortgang en ontwikkeling van Schieveste. De gedeputeerde gaf aan onder de indruk te zijn van de ontwikkeling die achter het station plaatsvindt. 'Het is altijd goed om te zien dat ver- strekte subsidies op de juiste wijze worden besteed,' aldus Dwarshuis die het belang van Europa bij de realisatie van projecten nog eens benadrukte. Dankzij de EFRO-sub- sidie kan op Schieveste extra worden H Foto's: Jan van der Ploeg geinvesteerd in de bijzondere mi- lieukwaliteit van het gebied. De aan Schiedam toegekende subsidie van in totaal 2,5 miljoen euro is bestemd voor de beschermende maatregelen die in het kader van luchtkwaliteit en geluid op Schieveste aangelegd moe- ten worden. Onderdeel van de subsi die vormt tevens het aanbrengen van zonnecellen op het geluidsscherm dat parallel aan het spoor geplaatst zal worden. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou- ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Denkt u in aanmerking te komen voor een subsidie? Wilt u een par- keervergunning aanvragen? Over- weegt u een bezwaarschrift tegen de gemeentelijke belastingen te versturen? Gaat u een cafe openen en heeft u een drank- en horecaver- gunning nodig? In al deze gevallen moet u een aan vraag indienen bij de gemeente. Na dat u de aanvraag gedaan heeft, moet u wachten tot de overheid een beslis- sing genomen heeft. Die beslissing is belangrijk voor u, dus u wilt zo snel mogelijk weten waar u aan toe bent. Daarom wordt op 1 oktober 2009 de nieuwe 'Wet dwangsom en beroep bij niet tijdig beslissen' van kracht. Die wet versterkt uw positie in het geval dat de overheid niet tijdig over uw aanvraag beslist. Wat is 'niet tijdig'? Een overheid die 'niet tijdig' be slist, overschrijdt de beslistermijn. Dat kan een wettelijke termijn zijn: soms staat in de wet welke termijn voor een beslissing staat. Als er geen wettelijke termijn is, geldt een redelijke termijn. Wat redelijk is, hangt af van het soort beslissing. Dat kan enkele weken of maanden zijn, maar in sommige gevallen ook een paar dagen. Het uitgangspunt is: niet langer dan nodig is om een goede beslissing te kunnen nemen. Welke voordelen heeft de wet voor u? Verstrijkt de wettelijke of de redelijke termijn toch zonder dat de overheid beslist over uw aanvraag? Dan stuurt u het bestuursorgaan waarbij u de aanvraag heeft ingediend een brief, waarin u vraagt om een dwangsom. Hiermee stelt u de overheid 'in ge- breke'. De overheid heeft dan twee weken de tijd om alsnog een beslis sing te nemen. Als u de overheid in gebreke gesteld heeft en twee weken daarna is er nog geen beslissing, dan kunt u bovendien meteen beroep instellen bij de rechter. Op http://www.minbzk.nl/onderwer- pen/openbaar-bestuur/goed-open- baar/wet-dwangsom/ vindt u meer informatie over de nieuwe wet. Wijziging Verkeersbesluit Sinterklaasintocht In verband met een wijziging in de voorbereiding voor de intocht van Sin- terklaas op 14 november 2009, heeft een wijziging in het verkeersbesluit plaatsgevonden. Onderdeel 1 onder d is gewijzigd. In de plaats hiervan komt de onderstaande tekst. woendag 11 november 2009, van 01.00 uur tot en met 06.00 uur en maandag 16 november van 01.00 uur tot en met 06.00 uur: westelijke en de oostelijke rijbaan en fietspad van de Broersvest door middel van bord model CI van het RVV 1990 met onderbord uitgezonderd voertuigen t.b.v. het evenement Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats- vinden op: Datum: Dinsdag 13 oktober 2009 Locatie: LET OP!! Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Verslag bijeenkomst 23 juni 2009 - Terugkoppeling ontwikkelingen Beheer Openbare Ruimte door mw. L. Buist, clustermanager stede lijke ontwikkeling - Presentatie plannen/activiteiten cultuurscout Ineke Hagen - Wijkjaarplan 2010 - Presentatie opknappen Tempeltje - Stand van zaken investering sociale infrastructuur/ vouchers - Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties - Stand van zaken wijkbudget Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. M. Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. M 7 oktober 2009 nummer 40 Paglna 2 in Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: mfo@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 I 3100 EA Schiedam Eindredactle Gemeente Schiedam I J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5